WordPress vs HTML

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rayzen 5
Meslek
Market Personeli
Benim 2 adet web sitem var; bir sitem WordPress, diğer sitem ise HTML.
Kodlama alanında HTML sitemde bir sıkıntı yok, HTML içinde çalışmalar yapıyorum. Kıyaslarsak 2 farklı yazılımı hangisi daha iyi yazılımsal açıdan? Fikirlerinizi alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle HTML bir yazılım diyemeyiz. Önyüzde kullanıcının gördüğü alanların oluşmasını sağlar. Yani arkaplanda wordpress, python, java vs ne çalıştırsanız da bu kodlar kullanıcıya HTML tarafıyla gözükür.

Yönetilebilir ve dinamik bir site için yazılım gerekir. Bu da Wordpress, Django, php olabilir. Yani sizin sorunuzda Wordpress kullanmanız daha avantajlı olur. Çünkü statik HTML’de siteye müdahale edeceğiniz bir panel vs bulunmaz

Umarım faydalı olmuştur

Öncelikle HTML bir yazılım diyemeyiz. Önyüzde kullanıcının gördüğü alanların oluşmasını sağlar. Yani arka planda WordPress, Python, Java vs ne çalıştırsanız da bu kodlar kullanıcıya HTML tarafıyla gözükür.

Yönetilebilir ve dinamik bir site için yazılım gerekir. Bu da WordPress, Django, PHP olabilir. Yani sizin sorunuzda WordPress kullanmanız daha avantajlı olur. Çünkü statik HTML'de siteye müdahale edeceğiniz bir panel vs bulunmaz.

Umarım faydalı olmuştur.

Aynen öyle yani biraz da ne kullanıp kullanmayacağınız projenize bağlı.

Bana fikrimi soracak olursanız wordpres kalıcı olduğunu düşünmüyorum html kodlarına kolay erişim sağlayarak yayınlayabiliyoruz ama yarın bir gün wordpress yazılımına birşey olursa emenler çöp olur diye korkuyorum.

Öncelikle ikisini kıyaslamak mantıklı değil. WP bir hazır hizmet uygulaması. Sana hazır templateları alıp düzenleme fırsatı sunuyor ki profesyonel anlamda iş yapılacak bir yer değil. En fazla kişisel bloglar, makaleler vb. işler için kullanılacak bir hizmet. Bir gün gitmesi gibi bir şey de söz olmaz

HTML ise bir programlama dili değil ve tek başına hiçbir şeyi ifade etmiyor aslında. Front-End için bile temel olarak HTML'in yanında CSS ve JS de kullanmak zorundasın. Ayrıca gördüğüm kadarıyla senin sisteminde back-end ve veri tabanı da gerekli olacak.

Hangisi daha iyi diye soruyorsan kesinlikle kendinin programladığı siteyi tercih etmelisin. Çünkü sana özgü ve senin yapacaklarınla şekillenecek. WP sana sınırsız özgürlük sunmaz ama bu diller sana sınırsız özgürlük sunar.

Wordpress hazır hizmetler templateler sunar doğrudur. Ama wordpress iskeleti üzerine kendiniz de dilediğiniz sistemi yazabilirsiniz. WP’yi nasıl ve ne şekilde kullanmak istediğiniz ve ne kadar teknik olarak hakim olduğunuzla ilgilidir bu. Proje işlerinden e-ticarete kadar birçok alanda sistem hazırlayabilirsiniz

Benim 2 adet web sitem var; bir sitem WordPress, diğer sitem ise HTML.
Kodlama alanında HTML sitemde bir sıkıntı yok, HTML içinde çalışmalar yapıyorum. Kıyaslarsak 2 farklı yazılımı hangisi daha iyi yazılımsal açıdan? Fikirlerinizi alabilir miyim?
basit eğer yazılım ile alakan yoksa wordpress varsa html ama kodla alakan var ama üşengeçsen wordpress

Wordpress ya da html, birbirinden ayrı ya da zıt şeyler değildir. Html dediğiniz tarayıcıların yorumladığı front end kısımdır. Buna css’i de ekleyebiliriz. Wordpress ise bir framework olarak nitelendirilebilir. Php tabanlıdır. Php ise bir programlama dilidir. Wordpress mi yoksa Laravel mi? Ya da wordpress mi yoksa joomla mı? Ya da django mu ruby on rails mi gibi sorular doğru olabilir. Ama wordpress mi yoksa html mi diye sorarsak yanlış olur

Yeni konular

Geri
Yukarı