Work and Travel mantıklı mı?

yakishcan

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
seyyar, olağanüstü gürültülü dell vostro 1515 kullanmakta güçlük çekiyorum fakat laptop almaya karar vermek bile birkaç saati hayatımdan çalacağı için; devamkee
Meslek
Öğrenci
Normalde ikinci sınıf turizm öğrencisiyim. İki yılım daha heba olacağına okulu bırakıp WAT için para biriktireceğim. Bir sonraki YKS sınavından bir ay öncesine kadar paramı yatırım aracına dönüştürüp son 1 ay sınava çalışacağım. Sonra da ortalama bir lisans bölümüne kaydolup birinci veya ikinci yıl Work and Travel yapıp Amerika'ya gideceğim. Sizce mantıklı mı?

Üçüncü ve dördüncü sınıfta da gidebilirsin.
Üniversiteyi okurken çalışamam. Veya böyle bir strese gerek duymuyorum. Bahsettiğim şey, halihazırda kayıtlı olduğum bölümden çıkışımı yapıp 1 yılı para kazanmak için kullanmak mantıklı mı?

Son sınıflarda tercih ediyor çoğu kişi
Son sınıflarda vize verilme olasılığı ilk sınıflara göre daha düşük. Arkadaşım zaten mesele bu değil ki :)

Asgari ücret ile kazanacağın parayı ne kadar koruyabileceksin ki.

Üniversite okurken çalışan çok kişi var ben de çalışıyorum.
Asgari ücret ile bir yıllık çalışma sonucu 104 bin TL bakiyem olur. Herhangi bir yatırım ile harcamalarımı da kapatırım diye düşünüyorum. Zaten çalışırken ailemin yanında yaşayacağım.

Normalde ikinci sınıf turizm öğrencisiyim. İki yılım daha heba olacağına okulu bırakıp WAT için para biriktireceğim. Bir sonraki YKS sınavından bir ay öncesine kadar paramı yatırım aracına dönüştürüp son 1 ay sınava çalışacağım. Sonra da ortalama bir lisans bölümüne kaydolup birinci veya ikinci yıl Work and Travel yapıp Amerika'ya gideceğim. Sizce mantıklı mı?
Mantikli, benim planım da wat yapmak. Türkiyede artik universite okuyup bitirmek bir şey kazandırmıyor. Ben ilk senem bittiginde gitmeyi planliyorum sonra statü değişikligiyle orada kalip devamli orada yaşamayi dusunuyorum orada vasıfsız bir işci olmak buradaki doktordan daha fazla kazandiriyor.

Geri
Yukarı