World of Tanks Oynanır mı?

Güzel oyun. Ben geçen sene çok kısa bir süre oynamıştım. Tanklara ilgin varsa zaten oynanabilcek tek oyun denilebilir. Ancak taktikleri vs önce bir Youtune videoları öğren. Noob şekilde girince takımına maç kaybettirirsin.

Sabırlı oynamak gerekiyor oyunu, tankın ne kadar güçlü olursa olsun birden fazla tankla aynı anda savaşma. Pozisyonunu koru ve rakibin hata yapmasını bekle. 3-4 gündür oynuyorum ilginç bir şekilde WOT hediyelere boğdu beni 38 gün preimum verdi. Bi de yeni tank açmak için serbest demeyim harcama, yeni açılan tanklar 5 para etmiyor stok geldiği için, serbest deneyimle tank geliştirmelerini aç.

2014'den beri oynarım, oyunda P2W bulunmamakta bu yönde gönlünüz ferah olsun maçlarda bir matchmakingi ele aldığımızda tankınıza göre en fazla 2 tier üstü veya en az 2 tier altı düşüğünüz gelir bu matchmakingi engelleyen bazı özel tanklar var IS-6 B gibi kendi üstünü görmez. Oynanabilir fakat Türkiye ekonomisine bir dengeleme bulunmamakta oyun Euro'dan işliyor.

wot.PNG

Mobil versiyonunu 2014, bilgisayar versiyonunu 2019'dan beri oynuyorum. Güzel bir mobil oyun arıyorsan WoT Blitz ile başlayabilirsin. Hem oyundaki tankların çoğunun özelliklerini( seviyesi, türü, zırh profili, top değerleri) hem de oyun mantığını az da olsa kavrayabilirsin. Bilgisayar Mobile göre çok daha karışık, haritalar büyük, tank çeşitliliği daha fazla vs.
Oyunu fazla takmam oynar geçerim diyorsa tier 6-7'den sonra güzel maçlar çıkartabiliyorsun. Ama istatistik kasacağım dersen oyundaki oyuncu kitlesi yüzünden biraz kanser olabilirsin. Heleki F2p etkinlikler olunca herkes tank kazanmak için oyuna giriyor.

World of Tanks benim güncel olarak 2013 den beri en çok oynadığım oyun. Şu anki durumu biraz değişik, eski oyuncular için yeni tank getiriyorlar fakat durum can sıkıcı oluyor. Örnek Caliban tankı. 2 şarjörü var 850 vuruyor her biri. Yani 4 saniyede karşındakine 1600 den fazla hasar atabiliyorsun. Dezavantajları da var P2W oldu demiyorum ama bu tür tanklar can sıkabiliyor yeni metada. Şu an ağır tank metası hakim ki benim oynamayı en sevdiğim sınıf ağır sınıfı. Oyuncu sayısı ve oyunun sana verdiği kolaylıklar çok iyi düzeyde. Yani para vermeden de kasılabiliyorsun. Oynanır şu an.

World of Tanks benim güncel olarak 2013 den beri en çok oynadığım oyun. Şu anki durumu biraz değişik, eski oyuncular için yeni tank getiriyorlar fakat durum can sıkıcı oluyor. Örnek Caliban tankı. 2 şarjörü var 850 vuruyor her biri. Yani 4 saniyede karşındakine 1600 den fazla hasar atabiliyorsun. Dezavantajları da var P2W oldu demiyorum ama bu tür tanklar can sıkabiliyor yeni metada. Şu an ağır tank metası hakim ki benim oynamayı en sevdiğim sınıf ağır sınıfı. Oyuncu sayısı ve oyunun sana verdiği kolaylıklar çok iyi düzeyde. Yani para vermeden de kasılabiliyorsun. Oynanır şu an.
Garip garip tanklar geliyor ama yakın zamanda gelenlerin hiçbiri OP değil bence, Caliban da o kadar iyi bir tank değil tek artı alfası yüksek, diğer top özellikleri çok kötü.

YouTube reklamlarından gördüğüm kadarıyla güzel bir oyun gibi. Tanklara ve çok oyunculu oyunlara ilgim olmadığı için hiç şans vermedim ama P2W değilse şans verilecek bir oyun.

YouTube reklamlarından gördüğüm kadarıyla güzel bir oyun gibi. Tanklara ve çok oyunculu oyunlara ilgim olmadığı için hiç şans vermedim ama P2W değilse şans verilecek bir oyun.

P2W olayı şöyle bir etkinlik geliyor(Premium tank ödüllü) atıyorum günde 5-6 saat oynayarak veya iyi bir oyuncuysan görevleri hızlı tamamlayıp tankı bedavaya alabiliyorsun. Ya da parayı basıp oynamadan alıyorsun. 2. P2W olay ise Gold mermiler. Normal mermi 1K krediye satın alınıyorsa Gold mermi 4-5K'ya alınıyor ve Gold mermi daha çok deliyor[Adamı daha rahat vuruyorsunuz(Gold mermi kullanmak şart değil)]. Bazı şahıslar parayı basıp Full Gold mermi atıyor ama sen de kendin kredi kasarak gerektiğinde Gold mermi kullanabilirsin.

Garip garip tanklar geliyor ama yakın zamanda gelenlerin hiçbiri OP değil bence, Caliban da o kadar iyi bir tank değil tek artı alfası yüksek, diğer top özellikleri çok kötü.
Kanka caliban o kadar da op değil dediğim gibi "Dezavantajları da var P2W oldu demiyorum ama bu tür tanklar can sıkabiliyor yeni metada."

Ama açıkcası oynarken arkadan flank atan bir caliban ya da sıktıktan sonra geri çıkarken önümde spot olan bana süren bir caliban görünce gereksiz geriliyorum. 1 tane 390 alpha ile vurup çıkan bir tank değil sonuçta.

Geri
Yukarı