World Of Warcraft internet bağlantısı kopuyor ve oyun disconnect veriyor

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Soru:

Son 3 aydır şiddetini arttıran birkaç sorunla uğraşıyorum. Ben bir World Of Warcraft müptelasıyım. Daha öncesinde kablolu modem kullanmaktaydım. Apartmanda kablosuz modem olduğunu öğrendiğim gibi Zyxell NWD271N adaptörünü aldım. O günden sonra peydah oldu her şey. Sadece WoW'a girdiğim zamanlarda oluyor. İnternet bağlantısı kopuyor ve oyun disconnect veriyor. Kablolu bağlantıda bu hiç olmuyordu. Öyle anlarda hemen oyunu kapatıp Ağ Paylaşım Merkezi'ne ya da Zyxel'in sürücüsüne girmeyi denediğim zamanlarda kendini hiçbir şekilde açmıyor. Sadece Bilgisayarın klasörleri arasında gezinti yapabiliyorum. Bağlantıya dair hiçbir şey kalmıyor ortada. Üstüne tuz biber olan şey ise bunu yaşadığım zaman PC'ye reset atmayı denediğimde Bilgisayar ''Kapatılıyor'' ekranında öylece donup kalıyor ve kendini kapatmıyor. Tek yapabildiğim şey makineye zarar verdiğini bile bile güç düğmesinden kapatmak oluyor. Bağlantının disconnect vermesinin sebebi nedir? Tüm bu sorunları nasıl çözeceğimi hiç bilemiyorum. Zyxell NWD271N Adaptörünün 3. kattan aldığı sinyal gücünü Zayıf olarak nitelendiriyor. Bağlantı hızı 54 Mbps. Sinyal kalitesinin ve gücünün düşük yada fazla olmasının doğurduğu sonuçlar tam olarak nelerdir? Bu soruyu sormamın sebebi her iki türlü sinyal şekliyle de bağlantı hızları değişmiyor. Kafam karıştı doğrusu.

Cevap:

Öyle gözüküyor ki sorunun en büyük nedeni, bağlandığın modemin farklı bir katta yer alması. WoW, sürekli paket alışverişinde bulunan ve bağlantı ihtiyacı yüksek olan bir oyun diyebiliriz. En azında çok bant genişliğine ihtiyaç duymasa da ping süresi düşük olması gereken bir oyun. Bağlandığın kablosuz ağ erişim noktasının bilgisayarına uzak olması da bağlantıdaki en büyük sorun diyebilirim. Aradan bir insan bile geçse o esnada, bağlantıda sorunlar yaşaman gayet doğal. Bu durumda sana üç çözüm önerim var: İlki bağlandığın modeme Ethernet kablosu satın alıp o şekilde bağlanman ki pek pratik değil. İkincisi Zyxell NWD271N’nin sürücüsünü güncellemen. Üçüncüsü ise sorun hala devam ediyorsa Zyxel’i satıp TP-Link TL-WN422G alman.

Uyarı! Bu konu 14 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı