Çözüldü WSL Ubuntu'ya kurulan programlar nasıl açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DYREX

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Dolar'a bakmak
Windows 10'a WSL ile Ubuntu kurdum ve KDE Connect ve GNOME Store yükledim ama uygulamayı nasıl açabileceğimi bilmiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Windows 10'a WSL ile Ubuntu kurdum ve KDE Connect ve GNOME Store yükledim ama uygulamayı nasıl açabileceğimi bilmiyorum. Şimdiden teşekkürler.
Ne yazık ki Windows Subsystem For Linux'un böyle bir özelliği yok. Eğer GNU/Linux uygulamalarından en iyi bir şekilde yararlanmak istiyorsanız Windows'un yanına GNU/Linux yükleyin.

Ayrıca KDE Connect'in Windows desteği bulunmakta:
Ne yazık ki Windows Subsystem For Linux'un böyle bir özelliği yok. Eğer GNU/Linux uygulamalarından en iyi bir şekilde yararlanmak istiyorsanız Windows'un yanına GNU/Linux yükleyin.

Ayrıca KDE Connect'in Windows desteği bulunmakta:

Çözüm
GUI uygulamalarını bu şekilde çalıştıramazsınız. Örneğin; Firefox bu şekilde çalışmaz. Bu şekilde sadece Terminal uygulamalarını çalıştırabilir ve Terminal'da çalışabilirsiniz. Eğer kurduğunuz uygulama Terminal'da çalışabiliyorsa kurduğunuz uygulamanın adını Terminal'a yazarak çağırabilirsiniz.

Programlama araçlarını yüklemek için GNU/Linux'a geçmesinler diye yapılmış bir şey. Yani Microsoft'un insanları Windows'da tutma çabaları...

GUI uygulamalarını bu şekilde çalıştıramazsınız. Örneğin; Firefox bu şekilde çalışmaz. Terminal uygulamalarını çalıştırabilir ve Terminal'da çalışabilirsiniz. Kurduğunuz uygulamanın adını Terminal'a yazarak çağırabilirsiniz.

Keşke tüm uygulamaları çalıştırsaydı kurmak için 1 saat boşuna uğraştım peki Linux uygulamalarını başka bir yolla Windows da çalıştırabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı