X5450 ve GTX 750 Ti ile GTA 5 FPS düşmesi sorunu

İşletim sistemi
Windows 7

zamparakaan55

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar geçende böyle konu açmıştım sistemimde sıcaklık değerleri 90 falandı bu yüzden drop olduğunu sanıyorduk ama soğutucu aldım sıcaklık 70 üstüne çıkmamasına rağmen hala drop var ve Windows 10'dan Windows 7'ye geçtim HDD'de bir sorun yok avarage 73MB çıktı.

HD Tune Pro ile sistem özelliklerim aşağıda GTA 5'de FPS 40 50 60 iken birden 10 20'ye düşüyor CPU ve GPU kullanımı düşüyor birden aynı sistemle dropsuz oynayanlar var. 4 GB RAM ile dropsuz oynayanlar var. Videosu var YouTube'da.

Sistem özellikleri:

Anakart: ECS G31T M7 (v1)
İşlemci: Xeon X5450 3.0 GHz.
Ekran kartı: Zotac GTX 750 Ti 2 GB GDDR5.
RAM: 4 GB.
İşletim sistemi: Windows 7.
PSU: 400W

Son düzenleme:
Bellek yetmiyor özellikle chunklarda çok büyük problem yaratır ekle bir 4GB daha.Günümüzde 8 bile yetmezken sistemin zaten 700-800MB ram kullanıyor (işletim sistemi) droplar oldukça normal.

Bellek yetmiyor özellikle chunklarda çok büyük problem yaratır ekle bir 4 GB daha. Günümüzde 8 bile yetmezken sistemin zaten 700-800 MB RAM kullanıyor (işletim sistemi) droplar oldukça normal.

Yüksek ayarlarda drop daha azalıyor bellek ekliyemiyorum çünkü anakartım Max 4 destekliyor ama bir yerde birisi Xeon işlemci olduğu için 8 GB RAM bile ekleyebilirsin gibisinden birisi yazı yazmıştı yani anakart desteklemese bile RAM ekleyebilenler varmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı