Xeon E5450 ve GTX 750 Ti GTA 5 FPS düşmesi sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

zamparakaan55

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.

GTA 5'de 60 FPS alıyorken bir anda FPS 30-20-15 bu civarlara düşüyor. Sistemim özellikleri aşağıda. Sistemimde 4 GB RAM var lakin bu sistemle 4 GB RAM'le FPS düşmesi olmadan oynayanlar var.

İşlemcim çok ısınıyor modlu BIOS yükledim işlemci 90 dereceden aşağı inmiyor ve CPU kullanımı %50 %30 %60 bu civarlara hep düşüyor %11 bile oluyor sorun bundan mıdır?

Ek olarak yeni bir soğutucu siparişi verdim sorun bundansa içim rahatlayacak ayrıca HD tuner Pro'da harddisk taraması yaptım okuma hızı ortalama 70 MB Max 129min 1.3 çıktı sorun HDD'de olabilir mi?

Sistem özelliklerim:

Anakart: ECS G31T M7 (v1)
İşlemci: Xeon E5450 3.0 GHz.
Ekran kartı: Zotac GTX 750 Ti 2 GB GDDR5.
RAM: 4 GB.
İşletim sistemi: Windows 10.

4 GB yetersiz 8 yapın onu. Xeon işlemciler çok fazla ısınıyor soğutucunuz var mı?
Soğutucu olarak ne sipariş ettiniz?

4 GB RAM yetersiz olsa da düşük ayarlarda drop olmadan oynayan var aynı bu sistem ile. Soğutucum stok bu yüzden yeni bir soğutucu sipariş ettim link bıraktım.

Oyununuz orijinal mi?
Evet.

1.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada 4 GB RAM ile dropsuz oynayabiliyorlar. Bir de Mem reduct diye bir program var onu kullanınca RAM kullanımı 2500 - 3500 Arası oluyor Kullanmayınca 4000 Kullanıyor sizce kullanmalı mıyım?
Bütçeniz ne kadardı?

100 TL Bu yüzden bunu tercih ettim 50 - 60 TL liklere güvenemedim. Benim için sıcaklık 60 70 dereceyi geçmesin yeter.

Güzel tercih muhtemelen soğutucudan %80.Eğer düzelmez ise tekrardan buraya yazın.

Bende öyle düşünüyorum Anakartım 4 GB Destekliyebiliyor Max bu yüzden yükseltme yapamıyorum ama ilerde yapabilirim anakart değiştirerek beni idare etsin yeter istiyorum.

Ayrı olarak Bu sistemle High ayarda bile 35 40 FPS alabiliyorum.
Soğutucu aldım 70'in üstüne çıkmıyor sıcaklık 70 derecede çalışıyor Win 10'da açtım denedim gene aynı sorun hem işlemci hem ekran karti kullanimi dusuyor bunu gördüm ve Win 7 kurdum gene aynı sorun var ama Win7'de daha da azaldı ve işlemcim X5450 bu arada yeni fark ettim nasıl çözeceğim bu sorunu?

Son düzenleme:
Bende öyle düşünüyorum Anakartım 4 GB Destekliyebiliyor Max bu yüzden yükseltme yapamıyorum ama ilerde yapabilirim anakart değiştirerek beni idare etsin yeter istiyorum.

Ayrı olarak Bu sistemle High ayarda bile 35 40 FPS alabiliyorum.
Soğutucu aldım 70'in üstüne çıkmıyor sıcaklık 70 derecede çalışıyor Win 10'da açtım denedim gene aynı sorun hem işlemci hem ekran karti kullanimi dusuyor bunu gördüm ve Win 7 kurdum gene aynı sorun var ama Win7'de daha da azaldı ve işlemcim X5450 bu arada yeni fark ettim nasıl çözeceğim bu sorunu?
CPU ve GPU kullanımını düşük grafikler yüzünden öyle sanırım. Bak aynı CPU ve GPU kullanımı az bende de. Oyunu 640x480 ve en düşükte oynadığım için CPU kullanımı CS:GO'da %20 falan. OverClock yükseltebilir belki kullanımı. @Recep Baltaş bu konuya bakar mısınız ?

Ben işlemciye overclock yaptım 3.1GHz olarak kullanıyorum fazla yormadım çok ısınır diye en yükseğe aldım drop sorunu hala var ama azaldı bayağı azaldı yani ekran kartı kullanımı 80 90 oluyor bazen 70E düşüyor sabit %99 olsa keşke işlemci kullanımı ara sıra düşüyor 40 50'ye o zaman drop giriyor.
Monitörüm 1280X1024 bundan dolayı olabilir mi bu çözünürlükte kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı