X5450 ve GTX 750 Ti ile GTA 5 FPS düşmesi sorunu

İşletim sistemi
Windows 7

zamparakaan55

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar geçende böyle konu açmıştım sistemimde sıcaklık değerleri 90 falandı bu yüzden drop olduğunu sanıyorduk ama soğutucu aldım sıcaklık 70 üstüne çıkmamasına rağmen hala drop var ve Windows 10'dan Windows 7'ye geçtim HDD'de bir sorun yok avarage 73MB çıktı.

HD Tune Pro ile sistem özelliklerim aşağıda GTA 5'de FPS 40 50 60 iken birden 10 20'ye düşüyor CPU ve GPU kullanımı düşüyor birden aynı sistemle dropsuz oynayanlar var. 4 GB RAM ile dropsuz oynayanlar var. Videosu var YouTube'da.

Sistem özellikleri:

Anakart: ECS G31T M7 (v1)
İşlemci: Xeon X5450 3.0 GHz.
Ekran kartı: Zotac GTX 750 Ti 2 GB GDDR5.
RAM: 4 GB.
İşletim sistemi: Windows 7.
PSU: 400W

Son düzenleme:
Merhabalar geçende böyle konu açmıştım sistemimde sıcaklık değerleri 90 falandı bu yüzden drop olduğunu sanıyorduk ama soğutucu aldım sıcaklık 70 üstüne çıkmamasına rağmen hala drop var ve Windows 10'dan Windows 7'ye geçtim HDD'de bir sorun yok avarage 73MB çıktı.

HD Tune Pro ile sistem özelliklerim aşağıda GTA 5'de FPS 40 50 60 iken birden 10 20'ye düşüyor CPU ve GPU kullanımı düşüyor birden aynı sistemle dropsuz oynayanlar var. 4 GB RAM ile dropsuz oynayanlar var. Videosu var YouTube'da.

Sistem özellikleri:

PSU: 400W
Kardeşim imkanın varsa al bir tane daha 4gb ram keyfine bak.

Hocam nasıl dropsuz oynuyorlar yapmayın GTA V tek başına 3gb ram harcıyor, Win7'de en az 1.5gb kullanıyordur.Bir de oyunda gece oldu mu vay haline, ekran kartı haliyle daha fazla güç istiyor ancak ram darboğaz yapıyor bu şekilde olunca sistem de ekran kartını sınırlamakta buluyor kendini ve dediğiniz drop gerçekleşmiş oluyor.

Sistem özellikleri:

PSU: 400W.

Sorun RAM'de.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Bir örnek bu mesela Xeon E5450 ve X5450 arasındaki tek fark TDP değeri bu arada.

Bende geçmiş sistemimde 25 FPS ile dropsuz oyunu bitirmiştim ve 4 GB RAM E5200 CPU HD 5550 1 GB kart vardı çok düşük bir sistem yani.
Kardeşim imkanın varsa al bir tane daha 4 GB RAM keyfine bak.

Anakartım Max 4 GB destekliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu insanlar 4 GB ile nasıl böyle dropsuz oynuyabiliyorlar Online'de bile

.

Bir örnek bu mesela Xeon E5450 ve X5450 arasındaki tek fark TDP değeri bu arada.

Bende geçmiş sistemimde 25 FPS ile dropsuz oyunu bitirmiştim ve 4 GB RAM E5200 CPU HD 5550 1 GB kart vardı çok düşük bir sistem yani.

Anakartım Max 4 GB destekliyor.

Bu insanlar 4 GB ile nasıl böyle dropsuz oynuyabiliyorlar Online'de bile
Kardeşim alamayacaksan modları dene. Modlarda illaki senin isteğine göre bir şey vardır.

Oyun ayarlarını yükselttim High Very High şeklinde yaptım 40 FPS'de 3600 MB RAM kullanıyor ve drop 1 kere oldu sadece 10 dakikadır. Çözüm ayarları yükseltmek mi yani garip geldi yükselttim şu an drop yok.

Oyun ayarlarını yükselttim High Very High şeklinde yaptım 40 FPS'de 3600 MB RAM kullanıyor ve drop 1 kere oldu sadece 10 dakikadır. Çözüm ayarları yükseltmek mi yani garip geldi yükselttim şu an drop yok.
Sanki bende de öyle bir şey oldu diye hatırlıyorum. Bazı oyunlarda grafik yükseltince daha iyi fps veriyor.

FPS sorunum yoktu drop sorunum vardı ayarların bazılarını yükselttim drop bayağı gitti garip bir durum 4 GB RAM'le bu droplardan kurtuldum gibi 30 dk oynadım 2 3 kez drop girdi sadece.
Senin adına sevindim bir de Msaa dışında hepsini full yapmayı dene. Belki daha iyi olur:D

Yeni konular

Geri
Yukarı