X570 anakart 8 pin CPU bağlantısıyla çalışmıyor

100. kez söylüyorum. İşlemci ver RAM olmadan çalışmaz anlayın artık şunu. Biri bozuksa ya da anakart bozuksa çalışmaz sistem.
Güç gelmiyor diyorsun ısrarla anakartın RGB LEDlerin yanması güç geldiğini gösterir. 8 pin PSU yeterli gücü veriyorsa da sistem çalışır.

Hiç bileşen olmadan açılmıyorsa ve psu farklı anakartta çalışıyorsa bence anakart sıkıntılı. Farklı psu ile deneme şansın varsa dene. Garantiye gidecek sanırım :/

Ya sert konuşmayayım diyorum ama. RAM ve CPU sağlam olarak sisteme dahil olmadığı sürece sistem çalışmaz. Anakart ve PSU sorunlu olsa anakartın RGB ışıkları yanmaz. Anakarta güç geliyor. Sadece sistem çalışmıyor

İşlemci ve RAMden biri sorunlu olduğu için.

Hiç bir bileşen takılı olmadan dahi anakartın biosu açması lazım... Niye açmıyor
Gerekmiyor. İşlemci ve RAM olmadan değil BIOS açılması işlemci fanı dahi dönmez. 2006dan beri aktif olarak bilgisayar sektöründe bilgi sahibiyim. Konu sahibinin muhtemel sorunu RAM işlemci anakart üçlüsünden biri.

Gerekmiyor. İşlemci ve RAM olmadan değil BIOS açılması işlemci fanı dahi dönmez. 2006dan beri aktif olarak bilgisayar sektöründe bilgi sahibiyim. Konu sahibinin muhtemel sorunu RAM işlemci anakart üçlüsünden biri.
Ramde problem varmış arkadaşlar farklı bir ramle sistem sorunsuz çalıştı. Dostum bilgilendirme için teşekkürler.

@feneresevdalı
Hocam aynı sorunu 20 gündür bende yaşıyorum inanın bezdim bıktım.
X570 MSI anakart R3600X sistem toplayayım dedim anakartta hiç tetikleme yok.
Anakart sorunlu diye servise yolladım sıfır anakarta kullanıcı hatası çıkarttılar anakart bozuk dediler.
Acaba RAM arızalıydı da boşa mı yolladık.

Geri
Yukarı