X570 anakarta uyumlu m2 SSD tavsiyesi

HighTechLowLife

Kilopat
512 GB M.2 SSD arıyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? PCI-e 4.0 destekli SSD'ler piyasa da henüz yok sanırım. Bir model gördüm o da çok pahalı. Piyasaya yayılmaları zaman alacak gibi görünüyor. Sizce biraz daha beklemeli miyim?

Bence fiyat/performans olması en az 1 yılı bulur. Belki daha da fazla. Bu kadar yüksek hıza, şimdilik kaydıyla sizce ev kullanıcısının ihtiyacı var mı? Ev kullanıcısı için şu an gerekli bir ürün değil. Elbette fiyat/performans olduğu gün kullanırız.
Diğer modellere gelince 3D Nand teknolojili ürünlerden, cebinize en uygunu nu seçmelisiniz. Bu anlamda, en iyilerden biri olan Samsung 970 Evo Plus dikkati çekmekte.

Corsair MP510 öneririm. Bu fiyata alınabilecek en iyi NVMe SSD denebilir. Kötü yanı, herhangi bir soğutma sistemi yok diye biliyorum. Eğer anakartınızın NVMe SSD'leri için özel bir soğutma sistemi yoksa almanızı öneririm.

NOT: Corsair MP510, PCIe 3.0 destekliyormuş. Neyse, önerim umarım faydalı olur. PCIe 4.0 istiyorsanız biraz beklemeniz lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı