Xbox 360 kolu takılı kalıyor

Emirhan34181

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim
Kolu yeni aldım şu anda 1 saati daha dolmadı yani fakat kutuyu açtığımdan beri şu sorunla uğraşıyorum. USB'yi takıyorum kolun merkezinde ki halkalardan 1'in yanında olan yanıyor ardından gamepad test sitesine giriyorum analogları biraz hareket ettiriyorum ve bir anda kol takılı kalıyor asla geri gelmiyor USB'den çıkarıp takana kadar. FIFA da denedim aynısı orada da oluyor 10 20 saniye düzgün sonra bir anda kilitleniyor ve daha gelmiyor. Çözümü bilen var mıdır?

Kolu yeni aldım şu anda 1 saati daha dolmadı yani fakat kutuyu açtığımdan beri şu sorunla uğraşıyorum. USB'yi takıyorum kolun merkezinde ki halkalardan 1'in yanında olan yanıyor ardından gamepad test sitesine giriyorum analogları biraz hareket ettiriyorum ve bir anda kol takılı kalıyor asla geri gelmiyor USB'den çıkarıp takana kadar. FIFA da denedim aynısı orada da oluyor 10 20 saniye düzgün sonra bir anda kilitleniyor ve daha gelmiyor. Çözümü bilen var mıdır?
Ölü bölge dedikleri şey var. Ya kol un analog kötü yada kullanılmış. Uzun zaman kullanınca olan bir şey 0 sa analog kötü. Her türlü analog un değişmesi lazım.

Ölü bölge dedikleri şey var. Ya kol un analog kötü yada kullanılmış. Uzun zaman kullanınca olan bir şey 0 sa analog kötü. Her türlü analog un değişmesi lazım.
dostum sorun sadece analoglarda değil. Kol direk kilitleniyor yani başka hiç bir komutu almıyor

Markaya göre değişir kalite.

Sence iade etmem şart mı düzeltme yolu biliyor musun?

Sence iade etmem şart mı düzeltme yolu biliyor musun?
Düzeltsen de yan sanayi yine bozulur. Kısa süreli çözüm için analogu yukarıya götür, altına üfle 15sn vs. Bakalım sorun çipin tozlanması ile mi alakalı. Büyük ihtimal çip tozlu değildir bozuktur.

Düzeltsen de yan sanayi yine bozulur. Kısa süreli çözüm için analogu yukarıya götür, altına üfle 15sn vs. bakalım sorun çipin tozlanması ile mi alakalı. Büyük ihtimal çip tozlu değildir bozuktur.

Kablosunda bir sorun vardır o zaman ya da baska bir elektronik arıza. Değiştirirsen daha iyi olur.

PS4 kolunda da herhangi bir sıkıntı olunca iğne yardımıyla altında ki yuvadan kolu fabrika ayarlarına getiriyordum düzeliyordu ancak Xbox 360 gamepadinde öyle bir yuva var mı biliyor musunuz?

Geri
Yukarı