Çözüldü Xbox 9.nesil gamepad kendi kendine kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahmet00099

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba gunaydinlar.

2-3 gun once İtopya'dan satin aldigim Xbox 9.nesil gamepad'm oyunda iken birden kendi kendiligine kapaniyor. Pilleri degistirdim tekrar ayni. Ama kablo olarak bagladigimda hiçbir şey olmuyur.

Gamepad'da mi sorun var yoksa 9. nesil gamepad mi boyle?

Steam'de FIFA 24 oyniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tam emin değilim ama Gamepad'in güncellemesini yaptıktan sonra düzeliyordu galiba bu sorun. Nasıl yapıldığını tam bilmiyorum ama araştırıp deneyebilirsin.
Bağlantı problemi yaşıyorsunuz. Anakartınızın arkasında ki Wi-Fi anten girişi için aparatınız varsa kullanın sorunu çözecektir. Ya da ayrıca bir USB dongle satın almalısınız.

Xbox ışığı sönüyor mu? Yoksa bağlantı mı kopuyor?

Xbo isigi yanip sonuyu sonra yani bir 30sn sonra tekrar baglaniyor.

Bağlantı problemi yaşıyorsunuz. Anakartınızın arkasında ki Wi-Fi anten girişi için aparatınız varsa kullanın sorunu çözecektir. Ya da ayrıca bir USB dongle satın almalısınız.

Kanka zaten kullanıyorum şu an.

Xbox kolu normalde 2 farklı yolla kendi kendine kapanır;
  • Ya uzun süre(sanırım 15 dakikaydı) kontrolcüde bir eylem yapmadığınız için, yani kısaca AFK olduğunuz için.
  • Ya da oyundayken bağlantıyı kestiğiniz için. Eğer bir süredir oyun oynuyorsanız bağlantıyı kestiğiniz gibi kol tamamen kapanıyor.
Dolayısıyla muhtemelen bağlantı sorunlarınız var hocam. Eğer güncellemeyi yapmadıysanız ilk önce onu bir deneyin, umarım çözülür.

Xbox kolu normalde 2 farklı yolla kendi kendine kapanır;
  • Ya uzun süre(sanırım 15 dakikaydı) kontrolcüde bir eylem yapmadığınız için, yani kısaca AFK olduğunuz için.
  • Ya da oyundayken bağlantıyı kestiğiniz için. Eğer bir süredir oyun oynuyorsanız bağlantıyı kestiğiniz gibi kol tamamen kapanıyor.
Dolayısıyla muhtemelen bağlantı sorunlarınız var hocam. Eğer güncellemeyi yapmadıysanız ilk önce onu bir deneyin, umarım çözülür.

Guncellmeye'yi nereden yapacağımı ariyorum şu an.

Herkese teşekkür ederim galiba halletim guncellmeyi yapacağım simdi.

Guncellemeyi bilmeneler icin.

1701337649354.png

Yeni konular

Geri
Yukarı