Xbox neden PlayStation'ın gerisinde kaldı?

PC'de oynayamadığım hangi oyunu özel olarak oynuyorsunuz? Yani bu konsol kendini sattırmak için beni cezbettiği taraf tam olarak hangi kısmı? Benim iki konsolumda yok bu arada, bunu belirtiyim de.

En büyük hata ve sonycilerin hatasıda bu oldu oyun için konsol almak. Oyun evrenseldir onu zorla exculusive yapmanız size zaman ve para kaybettirir şu an görüyorsunuz ki Sony neredeyse tüm exculusive dediğiniz konsol sattıran dediğiniz oyunları PC tarafına da çıkardı God of War'dan Horizon'a kadar.
Bir konsolu daha iyi yapacak oyundan önemli şeyler var birincisi kullanım kolaylığı ve ergonomisi Xbox kontrolcüleri ile PS kıyaslamak yanlış zaten ikincisi servisleri yine burada Game Pass ile Sony farkı büyük üçüncüsü ise gücü ve son iki nesildir Xbox çok daha güçlü.
Konsol PC alternatifi değil ve olamaz konsol salonda rahatça arkanıza yaslanıp oyun oynamak için alınan bir cihaz fakat PC ise her şeyi yapabileceğiniz bir cihaz.

Her adım dediğin birisi 120 diğeri 119 FPS veriyor. Özel oyunlarda da hala öndeyiz? Başka tartışacağımız nokta?

İlk mesajımda da aynısı dedim.

Exculusive olayını yukarıda bahsettim, benim asla umurumda olmadı exculusive oyunlar çünkü en çok oynanacak oyunlar tüm cihazlara çıkan AAA oyunlar Call of Duty. BF, Assassin's Creed FIFA gibi zaten Sony hatadan dönüp neredeyse tüm oyunlarını PC tarafına çıkardı Microsoft ise hiçbir zaman zorlama yoluna gitmedi evet Forza gibi exculusive oyunlar var ama bence bu da yanlış tüm oyunların tüm cihazlarda birlikte oynanabilir olması gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:
En büyük hata ve sonycilerin hatasıda bu oldu oyun için konsol almak. Oyun evrenseldir onu zorla exculusive yapmanız size zaman ve para kaybettirir şuan görüyorsunuz ki sony neredeyse tüm exculusive dediğiniz konsol sattıran dediğiniz oyunları pc tarafına da çıkardı god of war dan horizon a kadar.

Bir konsolu daha iyi yapacak oyundan önemli şeyler var birincisi kullanım kolaylığı ve ergonomisi xbox kontrolcüleri ile ps kıyaslamak yanlış zaten ikincisi servisleri yine burada game pass ile sony farkı büyük üçüncüsü ise gücü ve son iki nesildir xbox çok daha güçlü.

Konsol pc alternatifi değil ve olamaz konsol salonda rahatça arkanıza yaslanıp oyun oynamak için alınan bir cihaz fakat pc ise herşeyi yapabileceğiniz bir cihaz.

Exculusive olayını yukarıda bahsettim , benim asla umurumda olmadı exculusive oyunlar çünkü en çok oynanacak oyunlar tüm cihazlara çıkan AAA oyunlar call of duty. bf , assasins creed fifa gibi zaten sony hatadan dönüp neredeyse tüm oyunlarını pc tarafına çıkardı microsoft ise hiç bir zaman zorlama yoluna gitmedi evet forza gibi exculusive oyunlar var ama bence buda yanlış tüm oyunların tüm cihazlarda birlikte oynanabilir olması gerekir.
Güçlü olup olmaması benim için önemli değil. Bana konsol aldıracak tek bir şey var o da oyunlar. Sonuçta ben bu konsolda oyun oynayacağım değil mi? Oyunların evrensel olması Sony'nin politikasını değiştirmiyor. Ben PS4 Pro veya PS5 alıp Bloodborne, Last of Us 2 gibi oyunlar oynamaya can atıyorum. Güçlü olup olmaması, şekli şemali vs. hiç biri beni ilgilendirmiyor kısaca. Ha dediğim oyunlar bir gün PC'ye çıkarsa, ki çıkabilir artık imkansız değil. O zaman hiç bir konsolu almam, makinemin gücü yettiğince bu oyunları oynarım, konsol alacak parayla da sistem dizerim haliyle. Ancak şu an PS5 bu oyunları oynamak istiyorsan şart.

Bu arada kontrolcü konusunda her iki konsolunda kontrolcüsü var bende, DualSense açık ara önde. Bir ara deneyin.

Hocam teknik anlamda geride kağıt üstünde fakat birisi 300 diğeri 30 vermiyor. Birisi 120 iken diğeri 119 falan. Yani bu bir argüman değil.

Ben FPS'ten bahsetmiyorum tabii ki de. Bu konsolların çıkışıyla Xbox'ın sunduğu teknolojiler çok çok önde. FPS Boost, geriye uyumluluk, Smart delivery, 2K, VRR, Dolby Vision-Atmos destekleri, Chromium tarayıcı vs. komple olarak daha üstün bir cihaz. Ama gel gelelim dediğim gibi konsol gibi en uygun fiyatlı oyun cihazında özel oyun her şeydir. Biri 120 diğeri değil 119, 90 bile olsa argüman olmazdı zaten performans bakımından.

Güçlü olup olmaması benim için önemli değil. Bana konsol aldıracak tek bir şey var o da oyunlar. Sonuçta ben bu konsolda oyun oynayacağım değil mi? Oyunların evrensel olması Sony'nin politikasını değiştirmiyor. Ben PS4 Pro veya PS5 alıp Bloodborne, Last of Us 2 gibi oyunlar oynamaya can atıyorum. Güçlü olup olmaması, şekli şemali vs. hiçbiri beni ilgilendirmiyor kısaca. Ha dediğim oyunlar bir gün PC'ye çıkarsa, ki çıkabilir artık imkansız değil. O zaman hiçbir konsolu almam, makinemin gücü yettiğince bu oyunları oynarım, konsol alacak parayla da sistem dizerim haliyle. Ancak şu an PS5 bu oyunları oynamak istiyorsan şart.

Bu arada kontrolcü konusunda her iki konsolunda kontrolcüsü var bende, DualSense açık ara önde. Bir ara deneyin.

PC'ye çıkıyor fakat 4 yıl sonra çıkıyor hocam onu unutma. Ayrıca bunlar triple A oyunlar oldukları için günümüz şartlarında 2060S+ istiyorlar.

PC'ye çıkıyor fakat 4 yıl sonra çıkıyor hocam onu unutma. Ayrıca bunlar triple A oyunlar oldukları için günümüz şartlarında 2060S+ istiyorlar.
Anlamadım dediğinizi ben zaten PS5'i savundum mesajımda. Bu arada çok üst düzey bir karta ihtiyacınız yok, şu an GoW'u çok rahat oynuyorum yüksek ayarlarda, FPS takıntım yok.

Konsol olarak aslında PS5 daha iyi. Neden derseniz de daha stabil çalışıyor. Series X 12 Teraflops gücüne rağmen ezici bir üstünlük kurduğu oyun yok gibi. Kol olarak ise eski nesildeki kolu makyaj yapıp sundular. Önemli faktörlerden birisi de depolama. PS5'e rahatlıkla 2 TB 980 Pro alıp takabilirsiniz. Fakat Xbox tarafında ise Seagate kartı gerekiyor. Özel oyunları da etki ediyor. Bir de yurt dışında oyunlar bizim gibi pahalı olmuyor. Ülkemizdeki kafelerde de PS tercihi alışkanlık haline gelmiş. Bir de adamlar için Game Pass fazla bir şey ifade etmiyor. Adamlar zaten ön sipariş ile oyun alıyor. Oraya giden zaten oyunu hemen oynamak için gidiyor. Microsoft ise önümüzdeki dönemde daha güçlü olacak gözüküyor. Bir sürü firma satın aldı. Zaten CEO'su bile Game Pass için daha önemli dedi. Bunlar da benim fikirlerim. Ülkemizde elbette şartlar gereği Xbox daha iyi tercih. Ben de Xbox kullanıcısıyım.

Konsol olarak aslında PS5 daha iyi. Neden derseniz de daha stabil çalışıyor. Series X 12 Teraflops gücüne rağmen ezici bir üstünlük kurduğu oyun yok gibi. Kol olarak ise eski nesildeki kolu makyaj yapıp sundular. Önemli faktörlerden birisi de depolama. PS5'e rahatlıkla 2 TB 980 Pro alıp takabilirsiniz. Fakat Xbox tarafında ise Seagate kartı gerekiyor. Özel oyunları da etki ediyor. Bir de yurt dışında oyunlar bizim gibi pahalı olmuyor. Ülkemizdeki kafelerde de PS tercihi alışkanlık haline gelmiş. Bir de adamlar için Game Pass fazla bir şey ifade etmiyor. Adamlar zaten ön sipariş ile oyun alıyor. Oraya giden zaten oyunu hemen oynamak için gidiyor. Microsoft ise önümüzdeki dönemde daha güçlü olacak gözüküyor. Bir sürü firma satın aldı. Zaten CEO'su bile Game Pass için daha önemli dedi. Bunlar da benim fikirlerim. Ülkemizde elbette şartlar gereği Xbox daha iyi tercih. Ben de Xbox kullanıcısıyım.
Onu diyorum ben de.

Geri
Yukarı