Xbox One çeşitleri ve farkları

ycrour

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bildiğiniz üzere Xbox One modelinin geniş bir yelpazesi var. Ben Xbox One çeşitlerini öğrenmek istiyorum örnek verecek olursam Xbox One var One S var project scorpio var Series S var Series X var. Aralarındaki fark nedir? İlk çıkan Xbox One alsam oyunlarda problem mi yaşarım?

Project Scorpio zaten X. Bunda 12 GB RAM, 6 Tereflops GPU ve 4K desteği var. One ve S ise aynı APU'yu kullanıyor. S modelinde ufak bir hız aşırtma var. S modeli ufak ve kibar. Sürücülü modelinde 4K Blu-ray oynatıcı oluyor. Bu sayede 4K film oynatır. 4K oyun desteği falan da yok.

Project scorpio zaten X. Bunda 12 GB RAM, 6 tereflops GPU ve 4K desteği var. One ve s ise aynı APU'yu kullanıyor. S modelinde ufak bir hız aşırtma var. S modeli ufak ve kibar. Sürücülü modelinde 4K Blu-ray oynatıcı oluyor. Bu sayede 4K film oynatır. 4K oyun desteği falan da yok.

Yani hocam ben ilk çıkan, ismi sadece Xbox One olan konsolu alsam o da işimi görür. Grafik olarak falan Series X hariç bir farkı yok diğerlerinden doğru anlamış mıyım? Mesele bu linkteki ürünü.

Series X zaten yeni nesil. One X ile ise grafik ve güç olarak fark var. One S ile ise dediğim gibi aynı CPU, GPU ve RAM var. S modelinde ufak bir hız aşırtma var. Çok çok az bir fark olabilir. Ben de uzun zamandır Fat kasa kullanıyorum. One X ise güçlü olmasına rağmen desteği aynı anda kesilecek. Sonuçta o da 8. nesil.

Geri
Yukarı