Xbox One S satılıp Series S alınır mı?

@Akif Nasıl yani? Benim okuduğumdan ne çıkardınız tam olarak? Bütçe Series S'ye yetiyorsa onu almasını önerdim zaten. 2K'da çok iyi bir konsol. 4K gibi bir düşüncesi varsa One X çok daha iyi seçenek olur bana göre. Ben mi yanlış yazdım, siz mi yanlış okuyorsunuz anlamadım. 😒

One S ile günümüzde 900P ve 1080P'de oynayamayacağınız oyun neredeyse yok denebilir. Series S ise daha çok 2K ve 4K'ya yönelik bir konsol. (Daha çok 2K denebilir bence.) One S konsoluna sahip birine ben kesinlikle One X'e geçmesini öneririm. Tabi benim önerim bütçesi ve beklentisi uygun olan biri için. Sizin donanımınız (monitör veya TV) ve bütçeniz 2K için uygunsa Series S güzel bir tercih derim.

Meali: Elindeki konsol 1080P için yeterli bir konsol. Series S (yani başlıkta sorduğu) daha çok 2K ve 4K'ya yönelik bir konsol. Bana göre daha çok 2K'ya uygun bir konsol. Bütçe varsa ve beklentisi 4K'ysa One X önerdim. Donanımı 2K için yeterliyse (monitör veya TV) Series S'in güzel bir tercih olduğunu söyledim. Bunları tek tek açıklamam mı gerekiyor bunun gibi? Gerçekten sormak zorunda hissediyorum. Series S bana göre 2K'da cayır cayır oynatabilecek bir cihaz fakat 4K söz konusu olduğunda bütçe de el veriyorsa One X'i öneririm. One S ile beraber gelen yazılımsal ve donanımsal birtakım özelliği, salt performansa değişmek istiyorsa kendisi bilir. One S almanın mantıksız veya tutarsız olduğunu belirtmedim zaten. :)

Kimse performansı veya çözünürlüğüne göre konsol almaz dostum. PC değil bu sonuçta. :D PS4 de 900p oynatıyor ama 900p'de TLOU2 oynatıyor. Önemli olan hangi oyunları oynattığı. Xbox One X ve One S aynı oyunları oynatacak. Series S ise yeni nesil bir konsol. Sadece güçlü olduğu için One X daha iyi olacak değil.

@Akif 4K'da One X'yi öneriyor olmamın nesi yanlış onu söyler misiniz? Siz Series S'in 4K'da One X'e göre daha iyi bir görüntü veya aynı görüntü verdiğini mi söylüyorsunuz? Series S 4K'ya yakışan/yeten bir kart değil bana göre. One X ile aldığınız görüntü kalitesini Series S ile 4K'da aramayacaksınız. One X ile One S arasındaki en büyük fark bana göre yükleme süreleri. Yanlış anlaşılmaya sebep olmamak için dediklerimi toparlıyorum:

"Series S 2K ve altında alınabilecek en mantıklı cihaz. Hedefiniz 4K ise ve yükleme süresi ile ilgili problemi SSD takviyesi veya başka bir şekilde çözebileceğinizi düşünüyorsanız (Microsoft tarafından SSD aparatı ayrı olarak satılıyor diye biliyorum.) One X bence mantıklı seçimdir."

Umarım yanlış anlaşılmaya veya yönlendirmeye neden olmamışımdır. :)

Series S daha yeni ve NVMe SSD var 2400 MB okumadan bahsediyoruz. Bebce Series S daha mantıklı. One S ve C de HDD olduğundan ben Series S derdim. Kş zaten yeni nesil bir oyun konsolu ve daha çok sizi idare eder. Bu konsol 2K 120 Hz ve 4K 120 Hz hedefliyor yanlış hatırlamıyorsam. Eğer ki 4K televizyonun varsa Series S al ki 2K veya 4K rahatlıkla birkaç sene daha götürsün.
@Akif 4K'da One X'yi öneriyor olmamın nesi yanlış onu söyler misiniz? Siz Series S'in 4K'da One X'e göre daha iyi bir görüntü veya aynı görüntü verdiğini mi söylüyorsunuz? Series S 4K'ya yakışan/yeten bir kart değil bana göre. One X ile aldığınız görüntü kalitesini Series S ile 4K'da aramayacaksınız. One X ile One S arasındaki en büyük fark bana göre yükleme süreleri. Yanlış anlaşılmaya sebep olmamak için dediklerimi toparlıyorum:

"Series S 2K ve altında alınabilecek en mantıklı cihaz. Hedefiniz 4K ise ve yükleme süresi ile ilgili problemi SSD takviyesi veya başka bir şekilde çözebileceğinizi düşünüyorsanız (Microsoft tarafından SSD aparatı ayrı olarak satılıyor diye biliyorum.) One X bence mantıklı seçimdir."

Karşılaştırma videoları var. One X ve Series S çok yakın FPS değerleri veriyor.

Birkaç yıl sonra oynayamayacağı bir oyunda görüntü vermesinin bir anlamı var mı? :D 2K 4K bunlar önemli değil ki önemli olan konsolun hangi nesil olduğu ve ne kadar daha kullanılabileceği. One X alacağına hiç almadan One S ile de aynı oyunları oynayabilir. Series S'e geçme amacı performans değil yeni nesil oyunları oynamak.

Xbox One X 5000 TL'ye satılıyor yanında bir oyunla birlikte ama Xbox Series S oyunsuz 4000 TL'ye satılıyor. Ki zaten Xbox'a yönelme nedeniniz Xbox Game Pass. E o zaman ne anlamı kaldı One X in.

Karşılaştırma videoları var. One X ve Series S çok yakın FPS değerleri veriyor.

One S ile günümüzde 900p ve 1080P'de oynayamayacağınız oyun neredeyse yok denebilir. Series S ise daha çok 2K ve 4K'ya yönelik bir konsol. (daha çok 2K denebilir bence.) One S konsoluna sahip birine ben kesinlikle One X'e geçmesini öneririm. Tabi benim önerim bütçesi ve beklentisi uygun olan biri için. Sizin donanımınız (monitör veya TV) ve bütçeniz 2K için uygunsa Series S güzel bir tercih derim.

Xbox One S ile 4K oynayabiliyorum ne alaka 900p ve 1080p.

One S ile günümüzde 900P ve 1080P'de oynayamayacağınız oyun neredeyse yok denebilir. Series S ise daha çok 2K ve 4K'ya yönelik bir konsol. (Daha çok 2K denebilir bence.) One S konsoluna sahip birine ben kesinlikle One X'e geçmesini öneririm. Tabi benim önerim bütçesi ve beklentisi uygun olan biri için. Sizin donanımınız (monitör veya TV) ve bütçeniz 2K için uygunsa Series S güzel bir tercih derim.
Aynen sonra 3 sene sonra falan da niye oyun çıkmıyor desin, oyunlara 3 dakika beklesin.

Bildiğiniz üzere eski gen konsolları yavaş yavaş dalmaya başladılar. Ben de One S'imi satıp Series S almayı düşünmeye başladım. Sizce değiştirmeli miyim? Ve One S'i satmak istesem en fazla kaça satarım? Pek bir fikrim yok ama iki bine satsam en az üstüne de iki bin eklesem Series S alınabiliyor.

Konsolun hiçbir sorunu yok ve 2 kumandası var. Sadece kumandaların sol analoglarının o üstündeki deri gibi şeysi yok. Diğer her şey sapasağlam çalışm
Ne kadara satmayı düşünüyorsun ?

Yeni konular

Geri
Yukarı