Xbox One X vs PS4 Pro vs PC

Celal038

Centipat
PC mi, PS4 Pro mu, Xbox One X mi? Eğer bir PC alırsam böyle bir PC kısaca yazayım;
  • GTX 1660.
  • Ryzen 3600.
  • 1 TB HDD.
  • 250 GB SSD.
  • 16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC mi, PS4 Pro mu, Xbox One X mi? Eğer bir PC alırsam böyle bir PC kısaca yazayım;
  • GTX 1660.
  • Ryzen 3600.
  • 1 TB HDD.
  • 250 GB SSD.
  • 16 GB RAM.
Hangi oyunları oynamayı düşünüyorsunuz? Eğer PlayStationin exclusive oyunlarını oynamak istiyorsanız tek adres PS4 yok ben FPS oynarim derseniz PC .Xbox için bişey diyemem zira çok bir avantajı yok

Fiyatlara ve oynayacağınız oyunlara bakmanızda fayda var. Xbox'a özel oyunların sayısı çok az, hemen hemen hepsi PS ve PC'de de var. Ama fiyatı uygun.

Ps'e özel oyunlar çoğu kişi tarafından beğeniliyorlar. Ancak PS çok nazlı bir kapalı sistem. Diğer platformlarla ortak oyun oynanmasına izin vermiyorlar. Online oyun için ayrıca para alıyorlar vs. Yani alırken PC'ye göre ucuz ama bir kaç oyun + bir kaç ay online oyundan sonra pahalıya bile geliyor.

PC ise alırken en pahalısı ama oyunlar ucuz, ve de en önemli özelliği eski oyunları oynamanız. Bir konsolda eski nesil konsolları oyunlarını oynamanız çoğu zaman imkansız. PC'de ise - atıyorum - 1999 yılına ait bir oyunu bile kolaylıkla oynarsınız.

Ayrıca PC'de seçenekleriniz daha fazla. Fare + klavye oyunları da listeye ekleniyor.

Ayar seçeneğiniz de daha fazla ama bu hem avantaj hem de dezavantaj. Örneğin GTA V konsollarda yüksek kalite 30 FPS olarak çalışıyor. Siz kendi PC'nizde düşük kalite 120FPS olarak oynayabilir ve yüksek Hz'li bir ekran ile tadını çıkarabilirsiniz. Konsollarda böyle bir opsiyon yok. İsterseniz 20000 liralık bir PC toplar, hem 4K hem yüksek ayar hem 120 FPS ile oynarsınız. Seçimler sonsuz.

Öte yandan ayar yapmayı sevmiyorsanız ve tek derdiniz gidip oyununuzu açıp, tek tuşla başlamaksa konsollar PC'ye göre "hazır" geliyorlar. Oyunu kurmak için beklediğiniz ilk sefer dışında hiç bir derdi yok.

Sa
Far cry 5 ve new dawn rdr 2, vb
[/QUOTE sadece oyun amaçlı kullanacaksanız PS4 Pro öneririm PS+ yıllık 150 liraya geliyor ve kesinlikle parasını çıkarıyor verdiği oyunlarla
PS4 Pro öneririm PS+ yıllık 150 liraya geliyor ve kesinlikle parasını çıkarıyor verdiği oyunlarla
Şuan blackfriday indirimi de var hem oyunlarda hem konsollarda
Listeye bir göz atın

Son düzenleme:
Sa

PS4 Pro öneririm PS+ yıllık 150 liraya geliyor ve kesinlikle parasını çıkarıyor verdiği oyunlarla
Şuan blackfriday indirimi de var hem oyunlarda hem konsollarda
Listeye bir göz atın
Sağolun benim bir ps4 slimim var xbox one x de alıp 2020 de ps5 almasam sıkıntı çıkarmı neredeyse hiçbir oyunu oynamadım ps4 de rdr 2 far cry raibow hiçbirini oynamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı