Xbox One X vs PS4 Pro

Hocam Xbox One X %40 daha iyi PS4 PRO'dan.

Hocam Xbox One X %40 daha iyi PS4 PRO'dan.
Hocam
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PS4 PRO'da 4.2 Teraflopluk ekran kartı varken Xbox One X'te 6 Teraflopluk bir ekran kartı var.

PS4 Pro'da 4.2 teraflopluk ekran kartı varken Xbox One X'te 6 teraflopluk bir ekran kartı var.

E tamam işte? Konsollarda donanımsal farkın pek bir espirisi yok. En azından 8. nesil konsollar için. Yeni nesil de var ama.

PS4 PRO'da 4.2 Teraflopluk ekran kartı varken Xbox One X'te 6 Teraflopluk bir ekran kartı var.
Ayrıca Xbox One X'te 12 GB RAM varken PS4 PRO'da 8 GB RAM var.

Yani donanım olarak Xbox One X daha iyi. Ama dediğiniz gibi 8.nesilde o kadar önemli değil.

Konsol için esas önemli olan gücün yanı sıra oyun çeşitliliği ve stabil çalışması. PS5 de stabil çalışıyor mesela...

Konsol için esas önemli olan gücün yanı sıra oyun çeşitliliği ve stabil çalışması. PS5 de stabil çalışıyor mesela...

Aynen, konsolu donanımı için değil oynadığın oyun için alırsın. Ağzından bal damlıyor Yener abim.

Harbiden. Ben niye konsol 16 GB RAM'i var diye alayım ki? Bana gereken şey hangi oyunların olduğu.

Harbiden. Ben niye konsol 16 GB RAM'i var diye alayım ki? Bana gereken şey hangi oyunların olduğu.

Zaten konsolda bir oyunun nasıl gözükeceği ve kaç FPS alacağın zaten sabittir. Oynadığın oyunlar daha önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı