Xbox One X vs PS4 Pro vs PC

Fiyatlara ve oynayacağınız oyunlara bakmanızda fayda var. Xbox'a özel oyunların sayısı çok az, hemen hemen hepsi PS ve PC'de de var. Ama fiyatı uygun.

Ps'e özel oyunlar çoğu kişi tarafından beğeniliyorlar. Ancak PS çok nazlı bir kapalı sistem. Diğer platformlarla ortak oyun oynanmasına izin vermiyorlar. Online oyun için ayrıca para alıyorlar vs. Yani alırken PC'ye göre ucuz ama bir kaç oyun + bir kaç ay online oyundan sonra pahalıya bile geliyor.

PC ise alırken en pahalısı ama oyunlar ucuz, ve de en önemli özelliği eski oyunları oynamanız. Bir konsolda eski nesil konsolları oyunlarını oynamanız çoğu zaman imkansız. PC'de ise - atıyorum - 1999 yılına ait bir oyunu bile kolaylıkla oynarsınız.

Ayrıca PC'de seçenekleriniz daha fazla. Fare + klavye oyunları da listeye ekleniyor.

Ayar seçeneğiniz de daha fazla ama bu hem avantaj hem de dezavantaj. Örneğin GTA V konsollarda yüksek kalite 30 FPS olarak çalışıyor. Siz kendi PC'nizde düşük kalite 120FPS olarak oynayabilir ve yüksek Hz'li bir ekran ile tadını çıkarabilirsiniz. Konsollarda böyle bir opsiyon yok. İsterseniz 20000 liralık bir PC toplar, hem 4K hem yüksek ayar hem 120 FPS ile oynarsınız. Seçimler sonsuz.

Öte yandan ayar yapmayı sevmiyorsanız ve tek derdiniz gidip oyununuzu açıp, tek tuşla başlamaksa konsollar PC'ye göre "hazır" geliyorlar. Oyunu kurmak için beklediğiniz ilk sefer dışında hiç bir derdi yok.
PS artık diğer platformlar ile oynamaya izin veriyor. Bu izni kullanıp kullanmamak yapımcıya kalmış.

Kullanımınıza bağlıdır ve artık ps5'i de satın alabilirsiniz, bir PC'ye yatırım yapmanın maliyeti, üzerinde başka şeyler yaparak geri alınabilir, ancak yalnızca oyun oynamak istiyorsanız, o zaman ps5 tamamen kullanımınıza bağlıdır. senin için en iyisi olur. Ayrıcalıklı, 4K oyun ve akışla.
Ve şahsen, ben 1660 süper 6 Gb OC sürümünü kullanıyorum ve kesinlikle uygun 3200 mhz ramlar ve iyi bir soğutucu ile 2k oyunları oynayabilirsiniz. Ve bir Nsync ekranında sorunsuz bir şekilde öldürür.

Geri
Yukarı