Xbox One X vs PS4 Slim 2022

Jenerasyon olarak PlayStation 4 önde exclusive oyunlar sayesinde. Xbox tarafında şu an atılan adımlar hep geleceğe yönelik (bathesda, Activision Blizzard, arkane, ID software, zenimax gibi firmaları satın aldı.) Yeni çıkacak oyunlar muhtemelen PlayStation'a gelmeyecek ama One X'e de gelmeyebilir. Eğer gelecekse One X de düşünülebilir ama ikinci el Series S bakın derim ben.
Series S biraz pahalı Alamıyorum. Ama one x Donanım olarak series s den iyi gibi anlamış değilim
Jenerasyon olarak PlayStation 4 önde exclusive oyunlar sayesinde. Xbox tarafında şu an atılan adımlar hep geleceğe yönelik (bathesda, Activision Blizzard, arkane, ID software, zenimax gibi firmaları satın aldı.) Yeni çıkacak oyunlar muhtemelen PlayStation'a gelmeyecek ama One X'e de gelmeyebilir. Eğer gelecekse One X de düşünülebilir ama ikinci el Series S bakın derim ben.
Donanım olarak one x daha iyi gibi series S one S 120 fps desteği gibi olmuş 4K bile yok
Sizin oynayacağınız oyunlara göre değişir bu tercih mesela PS exculusive oyunları oynamak istiyorsanız ve oyunda gözüm parayı görmez her ne kadarsa alırım diyorsanız seçenek belli ama ben Türkiye'de yaşıyorum şartlar belli diyorsanız Xbox fakat şöyle bir şey diyebilirim bun 2 konsolda eski nesil 2. el bir seris s alırsanız sizi 7-8 yıl rahat götür ve gelecekde çok daha fazla kar ederseniz bu eski nesil konsolları ömrü belli değil ben diyeyim 2 yıl siz deyin 3, ayrıca Xbox Game Pass'in avantajlarını herhalde anlatmama gerek yoktur Türkiye'de oyunlara ulaşmanın en kolay yolu.
Oyun çok para veremem ve Series s pahalı bütçem çıkmıyor One x in iki katı fiyat istiyorlar

Series S biraz pahalı alamıyorum. Ama One X donanım olarak Series S'den iyi gibi anlamış değilim.

Donanım hiçbir şey ifade etmiyor One X 1080 30 FPS oynattığı yerde seris s 1080p 120 2K 60 FPS rahat oynatabiliyor ayrıca seris sdeki işlemci 2 nesil daha güncel RTX teknolojisine ve çok hızlı bir SSD'ye sahip, biraz daha birikim yapıp seris s almanız uzun, vadede çok daha kar ederseniz eğer kullanıcı iseniz, satmak isteseniz yine seris s daha karlı yeni nesil olup stoğu zor bulunduğu ve ülkedeki dolar kurunun sürekli arttığını göz önüne alırsak.

Merhaba, fazla param yok. PC alamadığım için 3-3.5 arası konsol bakıyorum. Xbox One X garantisi bitmiş 3300TL ve PS4 Slim 7 ay garantili, PS4 en son 3800TL'ye indi. Performans olarak FPS değerleri izlediğim videolara göre aynı ama performans kağıt üstünde Xbox önde. Kararsız kaldım. Benim için sorun çıkarmasın, üzmesin yeterli. Yardımcı olur musunuz?

Verecek param var exc oyun alır uzun zaman oynarım diyorsanız PS 4 öneririm ama oyunlara verecek 300-400 TL paranız yoksa ve belli bir oyun bütçem var ona göre hareket etmeliyim diyorsanız Xbox One X + Game Pass almanızı öneririm ( 2.el Xbox Series S de mantıklı )

Series S biraz pahalı Alamıyorum. Ama one x Donanım olarak series s den iyi gibi anlamış değilim

Donanım olarak one x daha iyi gibi series S one S 120 fps desteği gibi olmuş 4K bile yok

Oyun çok para veremem ve Series s pahalı bütçem çıkmıyor One x in iki katı fiyat istiyorlar
Oyuna para vermezseniz sonuç belli xbox ozaman ayrıca 4k tv niz varsa xbox one x alında 60 fps desteği her oyunda yok.

Donanım hiçbir şey ifade etmiyor One X 1080 30 FPS oynattığı yerde seris s 1080p 120 2K 60 FPS rahat oynatabiliyor ayrıca seris sdeki işlemci 2 nesil daha güncel RTX teknolojisine ve çok hızlı bir SSD'ye sahip, biraz daha birikim yapıp seris s almanız uzun, vadede çok daha kar ederseniz eğer kullanıcı iseniz, satmak isteseniz yine seris s daha karlı yeni nesil olup stoğu zor bulunduğu ve ülkedeki dolar kurunun sürekli arttığını göz önüne alırsak.

Yine çok hızlı olayı 😆

Bende tam onu diyecektim. Evet Series X teraflops olarak önde ama arada işlemci farkı, mimari farkı, NVMe SSD, RTX gibi farklar var. Yani teraflops her şey değil, Series S'e oyun çıkmaya devam ederken muhtemelen One serisinin desteği kesilecek.

Ne gibi önde mesela Xbox One özellik olarak iyi duruyor pek anlamam? Oyuna 300 veremem açıkçası yıllık 300-400 veririm ancak.

Fazla para olarak yıllık 300-500 ancak performans olarak ve stabil olarak düşündürüyor.

Yıllık 300 400 ise hiç almamanız en iyisi olur PS konsol olarak iyi dedim fakat aşırı derece bir fark bulunmuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video gösteriyor xboz seris s in One Xden ne kadar üstün olduğunu ama bütçeniz hiç çıkmıyor ise PS düşünmeyin Xbox One X alın 2 3 yıl götürü.
Yıllık 300 400 ise hiç almamanız en iyisi olur PS konsol olarak iyi dedim fakat aşırı derece bir fark bulunmuyor.

400 TL'ye 1 yıllık Game Pass 100lerce oyun alırsınız PS de yeni çıkan 1 oyun bile alamazsınız ancak eski çıkan 2 3 oyun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video gösteriyor xboz seris s in One xden ne kadar üstün olduğunu ama bütçeniz hiç çıkmıyor ise PS düşünmeyin Xbox One X alın 2 3 yıl götürü.

400 TL'ye 1 yıllık Game Pass 100lerce oyun alırsınız PS de yeni çıkan 1 oyun bile alamazsınız ancak eski çıkan 2 3 oyun.

Onu diyorum zaten fiyat olarak Xbox iyi tercih olur.

Geri
Yukarı