Xbox One X vs PS4

Hasan_Can35

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu aralar çok kararsızca davranıyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum. YKS'den sonra bir oyun sistemi alacağım, fakat bu sistem için tam karar veremedim. İlk başlarda PC yanlısıydım. Daha sonra PC oynamanın konsol oynamak kadar zevk vermediğini kavradım. Şimdi de PS4 ve Xbox One arasında kaldım. Yeni nesil konsol beklemeyi düşünmüyorum, çünkü pahalı. Alacak olursam da ya 3700 TL'ye PS4 ya da 4500 TL'ye Xbox One X alacağım. Her iki konsolun da exclusivelerini beğeniyorum. Sizce kararımı hangi konsoldan yana kullanmalıyım?

Not: Evde 47" 1080P bir televizyon var. (İleri ki aylarda yenilemeyi planlıyoruz.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu aralar çok kararsızca davranıyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum. Yks'den sonra bir oyun sistemi alacağım, fakat bu sistem için tam karar veremedim. İlk başlarda PC yanlısıydım. Daha sonra PC oynamanın konsol oynamak kadar zevk vermediğini kavradım. Şimdi de PS4 ve Xbox One arasında kaldım. Yeni nesil konsol beklemeyi düşünmüyorum, çünkü pahalı. Alacak olursam da ya 3700 TL'ye PS4 ya da 4500 TL'ye Xbox One X alacağım. Her iki konsolun da exclusivelerini beğeniyorum. Sizce kararımı hangi konsoldan yana kullanmalıyım?

Not: Evde 47" 1080P bir televizyon var. (İleri ki aylarda yenilemeyi planlıyoruz.)

Cidden her türlü oyunu oynayabileceğiniz bir PC almak yerine konsola o kadar para mı vereceksiniz?

Xbox'ın donanım özellikleri daha iyi ama exclusive açısından "bence" Forza'lar dışında pek bir numarası yok Xbox'ın. Oysa Playstation'da Forza'dan çok daha eski bir seri olan Gran Turismo'nun yanı sıra The Last of Us, Detroit Become Human, God of War gibi exclusive oyunlar var. Buna karşılık Xbox'ın Game Pass sistemi PS Plus'tan daha avantajlı ama parayla almak istediğinizde de Xbox oyunları daha pahalı.

Ben olsam tercihimi PS4 Pro'dan yana kullanırdım.

PS4 özel oyunları sizin için çok önemli değilse Xbox One X bence daha iyi seçim olur. Yeni nesil konsollar çıkmaya bu kadar yakınken ben olsam beklerdim.

Xbox'ın donanım özellikleri daha iyi ama exclusive açısından "bence" Forza'lar dışında pek bir numarası yok Xbox'ın. Oysa PlayStation'da Forza'dan çok daha eski bir seri olan gran Turismo'nun yanı sıra The Last of Us, Detroit Become Human, God of War gibi exclusive oyunlar var. Buna karşılık Xbox'ın Game Pass sistemi PS Plus'tan daha avantajlı ama parayla almak istediğinizde de Xbox oyunları daha pahalı.

Ben olsam tercihimi PS4 Pro'dan yana kullanırdım.

Haklısın fakat PS ile büyüdüğüm için bunca zaman insan değişiklik istemiyor değil. Dışarıya ne zaman çıksam dibimde PS kafeler, akraba ziyaretlerine gitsem orada da PS ler. Xbox'ı sadece MediaMarkt'da falan deneyimlediğim için biraz ilgi duyuyorum Xbox'a.
Xbox One S'de alabilirsiniz, 2. el garantili çok uyguna bulunabiliyor One X'de oynayabileceğiniz her oyunu onda da oynayabiliyorsunuz exclusive oyun istiyorsanız direk PS4 alın. (Burada da 2.el garantililer uygun)
Xbox One S artık pek güçlü değil o yüzden One X i tercih ediyorum.
PS4 özel oyunları sizin için çok önemli değilse Xbox One X bence daha iyi seçim olur. Yeni nesil konsollar çıkmaya bu kadar yakınken ben olsam beklerdim.
Şöyle diyim Uncharted 4 GoW 3 ve Infamous second son ilgimi çekiyor birtek.(İnfamous'u bitirmiştim)(Uncharted 1,2,3 ilgimi pek çekmiyor)(Son çıkan GoW'da pek ilgimi çekmedi :( )
Xbox cephesinde ise Halo,Gears 4,5,Forza 4 ve Ryse Son of Rome ilgimi çekiyor.

PS 4'ün en büyük avantajı ülkemizde yaygın ve özel oyunları olması. Xbox'ta ise Gamepass var fakat özel oyunu yok. PS 4 Pro ek olarak VR destekliyor. Karar sizin hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı