Xbox Series S 1440p ve 120FPS mi?

rilou

Hectopat
Makaleler
1
Yurtdışından bu konsolu alacağım. Bu konsol 1440P ve 120FPS mi yoksa 1080p ve 120FPS mi? Monitör seçimimi buna göre yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xbox’un iddiasına göre 1440P 120FPS fakat her oyunu 120FPS’de oynatmıyor. Konsol çıkınca daha detaylı olarak sonuçları görürüz. 4-5 Kasım’dan itibaren oyun testleri yayınlanmaya başlayacak. Birde size küçük tavsiye, konsol çıkar çıkmaz almayın. İkinci parti üretimi bekleyin. İlk üretimler hatalı olabiliyor.

Pardon series s sormuşsun X sordun sandım.
Düzeltiyorum.
2K 60FPS 1080 120FPS sanırım çünkü series X'in yarı performansı olduğunu söylüyorlar
Mümkün değil. Siz de görünce reklamda hemen inandınız mı?
Sadece Microsoft ve platform oyunlarında 120FPS olabilir şahsi düşüncem. PS4 Pro'dan 0.18 teraflop daha güçsüz bir aletten bahsediyoruz. 1080P monitör daha iyi olur bence ama imkan varsa 1440P.

Hayır X sordu sandım.
Series X almalısın bence.
Şu an "piyasadaki" en iyi cihaz series X.
Bir PS5 çıksın bakalım ne olacak :D.

Mümkün değil.
Sadece Microsoft ve platform oyunlarında 120FPS olabilir şahsi düşüncem. PS4 Pro'dan 0.18 teraflop daha güçsüz bir aletten bahsediyoruz. 1080P monitör daha iyi olur bence ama imkan varsa 1440P.

Dostum PS4 Pro çıkalı yıllar oluyor. O zaman teknolojiyle yeni çıkacak teknolojiyi bu minicik fark yüzünden kıyaslamak mantıksız bence.

Dostum PS4 Pro çıkalı yıllar oluyor. O zaman teknolojiyle yeni çıkacak teknolojiyi bu minicik fark yüzünden kıyaslamak mantıksız bence.

Anlamadınız galiba. Teraflop diyorum. İçinde kullanılan grafik birimi 4 teraflop. PS4 Pro'daki 4.18 teraflop yani daha güçlü. Siz hala bana diyorsunuz ki "PS4 Pro çıkalı yıllar oldu." Yıllar olması bir şey değiştirmiyor çünkü bir birim Teraflop'un temsil ettiği güç değişmedi yıllar içinde. Yani PS4 Pro daha güçlü. Bir de Ray Tracing özelliğinin olduğunu düşünürsek yani Series S'te RT açıp oyun oynanacaksa 1080P 60FPS bir oyun deneyimi maksimum olur.

Anlamadınız galiba. Teraflop diyorum. İçinde kullanılan grafik birimi 4 teraflop. PS4 Pro'daki 4.18 teraflop yani daha güçlü. Siz hala bana diyorsunuz ki "PS4 Pro çıkalı yıllar oldu." Yıllar olması bir şey değiştirmiyor çünkü bir birim Teraflop'un temsil ettiği güç değişmedi yıllar içinde. Yani PS4 Pro daha güçlü. Bir de Ray Tracing özelliğinin olduğunu düşünürsek yani series S'te RT açıp oyun oynanacaksa 1080P 60FPS bir oyun deneyimi maksimum olur.

Evet haklısın. PS4 Pro RT açamaz. Çünkü yok. Açtığını varsayarsak 1080P 20 FPS 😄

Sizce zorlayıp Series X almaya gerek var mı?

Değer mi 2.000TL fazla vermeye? Yoksa Playstation 5 mi alayım? PC oyunculuğunu aldatıp konsola yöneleceğim :D

Geri
Yukarı