Xbox Series S için Gamesir VX Aimbox adaptörü nasıldır?

Xbox Series S aldım, şu an bir adaptör almak istiyorum.

Gamesir VX Aimbox modeli.

Asıl alma sebebim, bazı adaptörler ile konsolla uyumsuz olan kollar çalıştırılabiliyor. Ben de 800 TL'ye 2. bir kol almak yerine bunu almak daha mantıklı olur diye düşündüm. Hem elimdeki eski gamepadleri kullanabilirim hem klavye ve mouse bağlayabilirim. Ancak yeteri kadar bilgi bulamadım uyumsuz kol durumu ile ilgili. Bilgisi olan var mı?

Asıl alma sebebim, bazı adaptörler ile konsolla uyumsuz olan kollar çalıştırılabiliyor. Ben de 800 TL'ye 2. bir kol almak yerine bunu almak daha mantıklı olur diye düşündüm. Hem elimdeki eski gamepadleri kullanabilirim hem klavye ve mouse bağlayabilirim. Ancak yeteri kadar bilgi bulamadım uyumsuz kol durumu ile ilgili. Bilgisi olan var mı?
Hocam kusura bakmayın ama paylaştığınız linkteki ürün oyunlarda adilsizlik, eşitsizlik ve hile yapmış sayılacak bir şey. Karşınızdakiler Gamepad ile oynarken siz klavye mouse avantajı ile oynamış olacaksınız.

Hocam kusura bakmayın ama paylaştığınız linkteki ürün oyunlarda adilsizlik, eşitsizlik ve hile yapmış sayılacak bir şey. Karşınızdakiler gamepad ile oynarken siz klavye mouse avantajı ile oynamış olacaksınız.

Adam ne için kullanacak bir de ona baksaydın. Klavye ve mouseda demiş haklısınız. Onu okumamıştım.

Hocam kusura bakmayın ama paylaştığınız linkteki ürün oyunlarda adilsizlik, eşitsizlik ve hile yapmış sayılacak bir şey. Karşınızdakiler Gamepad ile oynarken siz klavye mouse avantajı ile oynamış olacaksınız.
Ben online oyun oynamıyorum ve asıl sormak istediğim bu değil. Elimde şuan PS4 kolu var ve 2 adet farklı marka eski kollar var. İnternette başka model adaptörler ile bu kolları Series S'e bağlayabiliyorlar. Bu adaptör ile bunu yapabilir miyim öğrenmek istiyorum. Eğer yapabilirsem 800 TL bir kola vermeme gerek kalmayacak ayrıca her oyunu klayve ve mouse ile oynayabileceğim.

Yapılabilir fakat orijinal kol ile oluyor diye biliyorum. Orijinal kolu, klavye ve fareye çeviriyor. Farklı marka kollarla deneyebilirsiniz. Olursa, referans olur.

Yapılabilir fakat orijinal kol ile oluyor diye biliyorum. Orijinal kolu, klavye ve fareye çeviriyor. Farklı marka kollarla deneyebilirsiniz. Olursa, referans olur.
Muhtemelen alıp denesem ve sahip olduğum kollar çalışmasa geri veremem, üründe bir problem olmadığı için. En iyisi yeni kol almak herhalde. Cronusmax gibi direkt olarak gamepad değiştiriciler var ancak 9. nesil kol 800 TL iken Cronusmax 1400TL.

Gerek yok hocam. Xbox için kendi kolları hariç bildiğim orijinal Microsoft lisanslı olan kollar; Hori, PowerA, Razer Wolverine bunlarda orijinal Microsoft lisansı var. Xbox kolu neyse bunlar da odur. Kendim Horipad Pro Xbox One kolu kullanıyorum. Dobe kol da Xbox One ve PC ile tam uyumlu. Onu da kullanıyorum. Çok kaliteli olmasa da idare eder. Horipad Pro Xbox One ise gerçekten çok kaliteli. Kablolu olması nedeniyle fazla tercih edilmiyor.

Gerek yok hocam. Xbox için kendi kolları hariç bildiğim orijinal Microsoft lisanslı olan kollar; Hori, PowerA, Razer Wolverine bunlarda orijinal Microsoft lisansı var. Xbox kolu neyse bunlar da odur. Kendim Horipad Pro Xbox One kolu kullanıyorum. Dobe kol da Xbox One ve PC ile tam uyumlu. Onu da kullanıyorum. Çok kaliteli olmasa da idare eder. Horipad Pro Xbox One ise gerçekten çok kaliteli. Kablolu olması nedeniyle fazla tercih edilmiyor.
Dediğiniz kollar çok hoşmuş ama çoğu için güvenilir link kalmamış piyasada sanırım. Özellikle Horipad güzel ancak çok ilginç sitelerde satılıyor.TV büyük ekran olmadığı için fazla uzakta değil. O yüzden kablo çok mühim değil benim için. En iyisi dediğiniz ürünleri araştırmam, bulamazsam da 9. nesil kol alacağım.

-----

Arkadaşlar ayrıca ne gibi bir sıkıntınız var anlayamadım. Yaklaşık 2 mesajda açık ve net şekilde ne amaçlı kullanmak istediğimi yazmışım, garip mesajlar ve tepkiler atmışsınız. Online oyun oynamak istersem RTX 3060 ve R9 5900x PC sahibiyim, oradan oynarım ancak iş amaçlı kullanıyorum. 1080p 60hz 5 senelik TV'de Xbox Series S kullanıyorum. TV tepkime hızı da pek iyi değil.

Ben online oyun oynamıyorum ve asıl sormak istediğim bu değil. Elimde şuan PS4 kolu var ve 2 adet farklı marka eski kollar var. İnternette başka model adaptörler ile bu kolları Series S'e bağlayabiliyorlar. Bu adaptör ile bunu yapabilir miyim öğrenmek istiyorum. Eğer yapabilirsem 800 TL bir kola vermeme gerek kalmayacak ayrıca her oyunu klayve ve mouse ile oynayabileceğim.
Size güveniyorum olabildiğince Online üzerine olan oyunlarda eşitliği bozmamaya çalışın. En basitinden kendinizi düşmanın yerine koyun siz kolla düşmana odaklanana kadar karşınızdaki mouse ile son derece başarılı atışlar yaparak kolayca sizi yenebilir. Singleplayer veya hikayeli oyunlar için şahsen bende o aparatı alırdım.

Hocam aldınız mı acaba bu adaptörü? Diğer xim vs gibi cihazlara göre daha ucuz ve Türkiye'de kullanan görmedim. Bilgilendirir misiniz?

Geri
Yukarı