Xbox Series S mantıklı mı?

Kardeşim ben de önümüzdeki hafta sipariş vereceğim kartın gelmesini bekliyorum. 5000 liraya 3 yıllık Game Pass ile Series S + 1 TB HDD alırsın. Zaten aşırı küçük olduğu için çok elverişli bence. Resume olayı da çok iyi. Gamepad bence çok iyi yanına da gp ya da Duracell şarjlı pil alırsın olur biter. Taksit market 3650'ye veriyor. Kablosuz klavye de takılıyor. 10 numara cihaz.

Game Pass'ı biraz daha dönemsel alıp kullanmayı düşünüyorum, ağırlığım belki Live Gold üyelik olur. 1TB harici diskim var onu ayrı sayarsak 3 yıllık Game Pass üyeliği fiyatına göre düşünebilirim, Microsoft kendi sitesinde 1 aylık ütünde Game Pass, 3 aylık üstünde Live Gold üyelik satmıyor gördüğüm kadarıyla.
Dostum oyun için konsolun sunduğu avantajlar PC'den çok daha farklıyken burada PC ile FPS, çözünürlük yarıştıran arkadaşların seni yanıltmasına izin verme ihtiyaçlarına göre karar ver.

Üniversite hayatını şarj aletiyle 3.5kg ağırlığı olan bir oyun bilgisayarıyla geçirip yakın zamanda mezun olmuş biri olarak PC toplamayı aklından bile geçirme diyebilirim. Alacağın bir Gaming notebookun da pek taşınabilir olmayacağını, özellikle şehirlerarası sık seyahat edersen sıkıntı çıkaracağını, her gün git-gel yapmak istersen de aynı şekilde sıkıntı olacağını söyleyebilirim. Eğer bu tip bir bilgisayara ihtiyacın olacak bir bölüm tercih etmeyeceksen kesinlikle 10 saat pil süresine sahip, en fazla 1.3-1.5 kg ağırlığındaki bir Ultrabook'u alıp geçmelisin. Yanına alacağın Series S ise sana konforlu ve asosyal olmayacak bir oyunculuk deneyimi sağlar merak etme. Zaten benzer bütçede alacağın dizüstü bilgisayar ile de CP2077, Valhalla gibi oyunları aman aman kalitede oynamayacaksın Series S veya GeForce Now karşısında. Senin yukarıdaki benchmark vari tartışmaların ötesinde karar vermen gerek.

Xbox Series S modelini taşıması oldukça kolay olacağı için çok sıcak bakıyorum. Dediğiniz gibi masaüstü ya da oyuncu dizüstü bilgisayarlar oldukça büyük bir yük olacak benim için. Series S + Ultrabook alırım yanıma, evden monitörümü kargolatırım hiç taşıma sıkıntım olmaz ama oyuncu bilgisayarları uzun vadeli bir taşıma sorununa yol açabilir. Sanırım tercihimi Xbox Series S'den yana kullanacağım. Çok teşekkür ederim.
-

Game Pass'ı biraz daha dönemsel alıp kullanmayı düşünüyorum, ağırlığım belki Live Gold üyelik olur. 1TB harici diskim var onu ayrı sayarsak 3 yıllık Game Pass üyeliği fiyatına göre düşünebilirim, Microsoft kendi sitesinde 1 aylık ütünde Game Pass, 3 aylık üstünde Live Gold üyelik satmıyor gördüğüm kadarıyla.

Xbox Series S modelini taşıması oldukça kolay olacağı için çok sıcak bakıyorum. Dediğiniz gibi masaüstü ya da oyuncu dizüstü bilgisayarlar oldukça büyük bir yük olacak benim için. Series S + Ultrabook alırım yanıma, evden monitörümü kargolatırım hiç taşıma sıkıntım olmaz ama oyuncu bilgisayarları uzun vadeli bir taşıma sorununa yol açabilir. Sanırım tercihimi Xbox Series S'den yana kullanacağım. Çok teşekkür ederim.
-

Gamepass Ultimate almanın en uygun yolu Xbox çağrı merkezini arayıp Gamepass Ultimate üyeliği istediğinizi söylemek. 1 yıllık Live Gold üyeliği tanımlıyorlar isterseniz x2 veya x3 şeklinde, bunun üstüne 1 aylık Gamepass Ultimate üyeliği aldığınız taktirde Gamepass Ultimate üyeliğine dönüşüyor. Yani fiyat olarak Live Gold ile aynı sayılır, 1 yıllık üyelik 180 TL + 45 TL Gamepass Ultimate ile dönüştürüyorsunuz. 3 yıllık olduğunda da 180 x 3 + 45 TL aynı şekilde. Aylık 16-17 TL gibi düşünebilirsiniz 3 yıllıkta. 1 yıl sonra fiyatların ne olacağı, bu kampanyanın devam edip etmeyeceği belli olmadığı için 3 yıllık alınmasını öneririm çünkü Türkiye fiyatı globale göre çok çok uygun bu üyeliğin.

Taşınabilirlik olarak dediğiniz gibi mükemmel bir alet, yurtta monitörle kullanıp devamında da eve çıkarsanız vs. çok kullanışlı olur. Arkadaşlarınıza da rahatça götürebilirsiniz.

Gamepass Ultimate almanın en uygun yolu Xbox çağrı merkezini arayıp Gamepass Ultimate üyeliği istediğinizi söylemek. 1 yıllık Live Gold üyeliği tanımlıyorlar isterseniz x2 veya x3 şeklinde, bunun üstüne 1 aylık Gamepass Ultimate üyeliği aldığınız taktirde Gamepass Ultimate üyeliğine dönüşüyor. Yani fiyat olarak Live Gold ile aynı sayılır, 1 yıllık üyelik 180 TL + 45 TL Gamepass Ultimate ile dönüştürüyorsunuz. 3 yıllık olduğunda da 180 x 3 + 45 TL aynı şekilde. Aylık 16-17 TL gibi düşünebilirsiniz 3 yıllıkta. 1 yıl sonra fiyatların ne olacağı, bu kampanyanın devam edip etmeyeceği belli olmadığı için 3 yıllık alınmasını öneririm çünkü Türkiye fiyatı globale göre çok çok uygun bu üyeliğin.

Taşınabilirlik olarak dediğiniz gibi mükemmel bir alet, yurtta monitörle kullanıp devamında da eve çıkarsanız vs. çok kullanışlı olur. Arkadaşlarınıza da rahatça götürebilirsiniz.
Hocam çağrı merkezini arayıp gamepass ultimate üyeliği isteyeceğiz. 3 yıllık istesek direk bu ultimate içinde 3 yılda live gold oluyor değil mi yani online da oynayabiliyoruz sorunsuz?

Game Pass Ultimate almanın en uygun yolu Xbox çağrı merkezini arayıp Game Pass Ultimate üyeliği istediğinizi söylemek. 1 yıllık Live Gold üyeliği tanımlıyorlar isterseniz X2 veya X3 şeklinde, bunun üstüne 1 aylık Game Pass Ultimate üyeliği aldığınız taktirde Game Pass Ultimate üyeliğine dönüşüyor. Yani fiyat olarak Live Gold ile aynı sayılır, 1 yıllık üyelik 180 TL + 45 TL Game Pass Ultimate ile dönüştürüyorsunuz. 3 yıllık olduğunda da 180 X 3 + 45 TL aynı şekilde. Aylık 16-17 TL gibi düşünebilirsiniz 3 yıllıkta. 1 yıl sonra fiyatların ne olacağı, bu kampanyanın devam edip etmeyeceği belli olmadığı için 3 yıllık alınmasını öneririm çünkü Türkiye fiyatı globale göre çok çok uygun bu üyeliğin.

Doğru mu anladım mı emin değilim. Xbox çağrı merkezini arayıp 1 yıllık Live Gold üyeliği alacağım, sonrasında 1 aylık Game Pass Ultimate üyelikte satın alacağım ve bu şekilde üyeliğim 1 yıllık Game Pass Ultimate olacak ve aynı zamanda Live Gold'da olacak. 1 yıllık Game Pass Ultimate + 1 yıllık Live Gold bana aylık 16-17TL'ye gelecek. Doğru mu?

Doğru mu anladım mı emin değilim. Xbox çağrı merkezini arayıp 1 yıllık Live Gold üyeliği alacağım, sonrasında 1 aylık Game Pass Ultimate üyelikte satın alacağım ve bu şekilde üyeliğim 1 yıllık Game Pass Ultimate olacak ve aynı zamanda Live Gold'da olacak. 1 yıllık Game Pass Ultimate + 1 yıllık Live Gold bana aylık 16-17TL'ye gelecek. Doğru mu?
Almanya'da yaşayan dayım bu şekilde yapıp çok ucuza getirmişti ama siz yine de araştırın.

Doğrudur. Zaten müşteri hizmetlerine 3 yıllık Game Pass istiyorum derseniz direk yardımcı oluyorlar.

1 Yıllık da alabiliyor muyuz yoksa illa 3 yıllık mı istememiz lazım?

Hocam 1 yıllık satılıyor zaten. Toplamda 3 kere tanımlanıp 3 yıllık yapılıyor gibi düşünebilirsiniz.

Temelde yaptığınız işlem yıllık Live Gold üyeliği almak, üzerine 1 aylık Gamepass Ultimate aboneliği de alarak tüm aboneliğinizi Gamepass Ultimate olarak upgrade etmek gibi düşünebilirsiniz. Gamepass Ultimate içeriğinde zaten Konsol Gamepass + PC Gamepass + Live Gold + EA Play var yani her şeye erişiminiz var. Microsoft bu şekilde tüm kullanıcıları Gamepass Ultimate tarafına yönlendiriyor. Siz Microsoft hesabınıza bir banka veya kredi kartı tanımlayıp arayın onlar yardımcı olur, 3 yıllık alırken hata verme ihtimaline karşı 2. bir kart/sanal kart vs. tanımlamanız öneriliyor hesabınıza, yine de onlar söyler.

Xbox Series S, 2K için yapılmış bir konsol. Teraflops tarafına bakacaklar RDNA 2 mimarisini araştırsınlar. İsterseniz 1080p60FPS de oynanabilir. Çoğu oyun daha S|X güncellemesi almadığından şu an konsolun gücünü birçok kişi göremiyor. Gears 5'te mesela 2K 120Hz oyun oynayabilirsiniz bu konsol ile. Fanlar da ses yapmıyor. Rahat olun. LinusTechTips'te videosuna bakabilirsiniz. Tek sıkıntı depolama ve S|X güncellemesi alan oyunlar sadece Internal(dahili SSD) da çalışıyorlar. HDD'nin pek bir önemi kalmıyor. Önümüzdeki 5 yıl 360 GB'ı geçen bir oyun olursa Microsoft zorunlu olarak Series S+ çıkarabilir. Bunları göz ününde bulundurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı