Xbox Series S mi PC mı PS5 Digital mı?

Hocam ben de sizle aynı durumdayım. Bilgisayarım bozuldu 2-3 haftadır bilgisayarsız dolanıyorum. Şu piyasada uzun vadede işimi görecek beni oyunlarda yarı yolda bırakmicak 0 bir sistem bile en az 10K. PS5 kısmında ise oyunların fiyatları ve konsolun kendi fiyatı beni uzaklaştırdı. Xbox Series S hem uygun hem de güçlü. Game Pass zaten efsane. Destek konusuna gelecek olursak en az 8 yıl belki daha fazla sürer. Pek kesin söylememiz mümkün değil ancak minimum 7 yıl civarı. 4K optimizasyonlu oyunlar dışında birazcık zor. En iyisi şu an 2K 60FPS gibi duruyor. 720P çok düşük 2K çözünürlükte de oynatır.
Depolama konusunda ise USB 3.1 destekleyen hard diskinde oyunları tutabilirsin. Oynama kısmını bilmiyorum ancak oyunlarını depolayabiliyorsun.

Sadece oyun içinse konsola yönebilirsiniz. Konsol tarafında ise oyunlara para verebilecekseniz PS 5 Digital, oyunlara ciddi meblağlar vermek yerine Game Pass gibi bir nimetten faydalanmak isterseniz XSS.
Oyunlara ayira bileceğim çok param yok
Ben bilgisayar toplamasini tavsiye ediyorum ama siz isterseniz konsol tercih edebilirsiniz.bil

Xbox bence PS digital de 2. el oyunda alamayacaksınız o yüzden çok pahalıya gelir.
PC'yi görmemişim bence PC.
Fakat pcde donanım fiyatları çok pahalı ve PC alınca monitör de işin içine giriyor
Ve sanırım pcde donanım hızla eskiyor birde neden PC yanitlarsaniz sevinirim not: bütçem Max 6000

Öncelikle merhaba, ben Xbox Series S almak istiyorum fakat ileride desteği kesilir mi diye korkuyorum. Sizce kesilir mi? 512 GB SSD side korkutuyor sizce yeter mi? Halihazırda eski bir PC m var PC işinden bıktım konsola geçmek istiyorum. Ama konsola da 8300 TL vermek istemiyorum ve benim tek amacım Gamepass'le ucuz ve boş zamanlarımda oyun oynamak sizce PC'ye mi geçmeliyim konsol mu almalıyım not( 4K TV'im var) fakat benim amacım 1080P'ye 60 FPS ya da 720P 60FPS lütfen sorularıma cevap verebilir misiniz? Teşekkürler.
Eğer sonradan oyunlara ayıracak bütçeniz ya da kardeşlik yapacağınız güvendiğiniz birisi varsa PS5. Yoksa Series S.

Hocam ben de sizle aynı durumdayım. Bilgisayarım bozuldu 2-3 haftadır bilgisayarsız dolanıyorum. Şu piyasada uzun vadede işimi görecek beni oyunlarda yarı yolda bırakmicak 0 bir sistem bile en az 10K. PS5 kısmında ise oyunların fiyatları ve konsolun kendi fiyatı beni uzaklaştırdı. Xbox Series S hem uygun hem de güçlü. Game Pass zaten efsane. Destek konusuna gelecek olursak en az 8 yıl belki daha fazla sürer. Pek kesin söylememiz mümkün değil ancak minimum 7 yıl civarı. 4K optimizasyonlu oyunlar dışında birazcık zor. En iyisi şu an 2K 60FPS gibi duruyor. 720P çok düşük 2K çözünürlükte de oynatır.
Depolama konusunda ise USB 3.1 destekleyen hard diskinde oyunları tutabilirsin. Oynama kısmını bilmiyorum ancak oyunlarını depolayabiliyorsun.
Haklısın bende öyle düşünüyorum ama tam emin değilim

Oyunlara ayira bileceğim çok param yok.

Fakat PC'de donanım fiyatları çok pahalı ve PC alınca monitör de işin içine giriyor.
Ve sanırım PC'de donanım hızla eskiyor bir de neden PC yanitlarsaniz sevinirim not: Bütçem Max 6000.

Haklısınız PC donanımları çok pahalı o bütçeye bence Xbox Series S alın en uygunu o olur benim PC deme sebebim daha çok şey yapabiliyosunuz oyun dışında.

Yeni konular

Geri
Yukarı