Xbox Series S mi PS4 Pro mu?

Eternalist

Hectopat
Selamlar, Eylül ayında vergiler kalkınca konsol alacağım fakat bu iki konsol arasında kaldım, bakın benim amacım tamamiyle yeni nesil oyun oynamak. İleri de çıkacak oyunları oynamak için hangisi daha iyidir? Ben normalde PS'yi daha çok seviyorum, fakat PS bu sene ucuz fiyatlı bir konsol çıkarmadı, sadece Xbox yeni nesil ucuz fiyatlı bir konsol çıkarttı. Benim amacıma göre baktığınız zaman tabii ki de Xbox dediğinizi duyar gibiyim ama PS4 exclusive oyunları da aklımı karıştırıyor, konsolları lütfen uzun ömürlülüğe göre karşılaştırın. Tutup da Xbox Game Pass var, kesinlikle onu almalısın demeyin.Eevet güzel özellik ama bu konsollardan birini alırsam uzun süre gitmesi gerekiyor, 2 sene sonra yenisini alamam. Kısacası hangisi daha uzun ömürlü, hangisi daha kullanışlı, ve yeni nesile daha adapte? Şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar dilerim.

Series s tabii ki. Hem yeni nesil, hem küçük hem de güçlü. PS4 Pro zamanı geçti artık. Bana kalırsa Xbox exc'lerinden Forza serisi de oldukça güzel. Birkaç exc. Oyun için eski nesil konsol almak akıl kârı değil.

Bende öyle düşünüyorum dostum, sadece içimde bir kuşku vardı, açıkça söyleyeyim, bende şöyle salak bir düşünce var Xbox bana kalitesiz gibi geliyor, PS iPhone olurken Xbox Nokia gibi geliyor bana, böyle olmadığını biliyorum ama nedense içimde bir kuşku var. Tekrar ediyorum biliyorum salakça bir düşünce :)

Bende öyle düşünüyorum dostum, sadece içimde bir kuşku vardı, açıkça söyleyeyim, bende şöyle salak bir düşünce var Xbox bana kalitesiz gibi geliyor, PS iPhone olurken Xbox Nokia gibi geliyor bana, böyle olmadığını biliyorum ama nedense içimde bir kuşku var. Tekrar ediyorum biliyorum salakça bir düşünce :)
PS Iphone, Xbox Nokia gibi bir durum yok, her iki platforma da aynı oyunlar ufak tefek fark edilemeyecek değişikliklerle çıkıyor ve iki platform da bu oyunları neredeyse aynı performans ile çalıştırıyor. Ancak şunu eklemek lazım, yeni nesilde donanım olarak Xbox tarafı daha güçlü.
images (19).jpeg

Son düzenleme:
Selamlar, Eylül ayında vergiler kalkınca konsol alacağım fakat bu iki konsol arasında kaldım, bakın benim amacım tamamiyle yeni nesil oyun oynamak. İleri de çıkacak oyunları oynamak için hangisi daha iyidir? Ben normalde PS'yi daha çok seviyorum, fakat PS bu sene ucuz fiyatlı bir konsol çıkarmadı, sadece Xbox yeni nesil ucuz fiyatlı bir konsol çıkarttı. Benim amacıma göre baktığınız zaman tabii ki de Xbox dediğinizi duyar gibiyim ama PS4 exclusive oyunları da aklımı karıştırıyor, konsolları lütfen uzun ömürlülüğe göre karşılaştırın. Tutup da Xbox Game Pass var, kesinlikle onu almalısın demeyin.Eevet güzel özellik ama bu konsollardan birini alırsam uzun süre gitmesi gerekiyor, 2 sene sonra yenisini alamam. Kısacası hangisi daha uzun ömürlü, hangisi daha kullanışlı, ve yeni nesile daha adapte? Şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar dilerim.
PS4 serisine 2-3 sene sonra doğru düzgün oyun çıkmamaya başlar. Yeni oyunlar yeni nesil konsollardaki M2 SSD disklere göre yapıldığı için bazı oyunlar daha şimdiden eski nesil için çıkmayacak. Uzun ömürlülük dersen kesinlikle Series S derim ama geriye dönük Exclusive oyunlar bana yeter güncelde gözüm yok dersen PS4 Pro da üzmez.

PS iPhone, Xbox Nokia gibi bir durum yok, her iki platforma da aynı oyunlar ufak tefek fark edilemeyecek farklarla çıkıyor ve iki platform da bu oyunları neredeyse aynı performans ile çalıştırıyor. Ancak şunu eklemek lazım, yeni nesilde donanım olarak Xbox tarafı daha güçlü.
Eki Görüntüle 664099

Biliyorum series X düzeyine çıkarsam zaten başka bir konu açarım :D, arada bazı kaçamaklar oluyor Xbox'ta örneğin Fall Guys, şuana kadar gelmedi acaba ne zaman gelecek hep böyle oluyor mu peki?
PS4 serisine 2-3 sene sonra doğru düzgün oyun çıkmamaya başlar. Yeni oyunlar yeni nesil konsollardaki M.2 SSD disklere göre yapıldığı için bazı oyunlar daha şimdiden eski nesil için çıkmayacak. Uzun ömürlülük dersen kesinlikle series s derim ama geriye dönük exclusive oyunlar bana yeter güncelde gözüm yok dersen PS4 Pro'da üzmez.

Anladım dostum, vallaha kendimi tanıyorum, eski oyunlar yeter derim sonra yeni nesil oyunları görür aşık olur keşke Xbox alsaydım derim, ben en iyisi Xbox alayım. İleriye en dönük konsol o. Gözüm ileride çıkacak oyunlar olduğu için Xbox'ın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Biliyorum series X düzeyine çıkarsam zaten başka bir konu açarım :D, arada bazı kaçamaklar oluyor Xbox'ta örneğin Fall Guys, şuana kadar gelmedi acaba ne zaman gelecek hep böyle oluyor mu peki?
Şimdilik gelmeyecek, ilerde gelirse bilmem. Bazen Microsoft veya Sony'nin herhangi bir geliştici ile anlaşıp, anlaşılan oyunun karşı platforma geç çıkış yapmasını sağladığı veya kendi platformuna özel çıkartması gibi durumlar olabiliyor. Ancak sürekli yaşanmıyor böyle şeyler.

Son düzenleme:
PS tarafının oyunları çok daha güzel. Ayrıca sadece PS için mevcutlar. Elinde bilgisayar varsa zaten Xbox almanın hiçbir mantığı kalmıyor.

Elimde bilgisayar var, fakat 2 GB RAM'li 12 senelik bir PC. Sence bu bilgisayarla yeni nesil oynayabilir miyim? Bakın amacım yeni nesil diyorum, zaten açıcak pcim olsa bu konuyu açmazdım zaten.
Herkese teşekkür ederim arkadaşlar, büyük ihtimalle Xbox series s alacağım, bir de Xbox series V sızdı büyük ihtimal orta fiyatlı olacak belki onu da alabilirim. Xbox series ailesinden param ne kadar yeterse onu alacağım herkese teşekkürler.
Arkadaşlar sanırım ps4 alacağım çünkü uzun süreli gitmesinin şart olmadığını fark ettim.Şuan lise 2'yim ve 2 sene sonra sınav var.Sınava çalışacağım için zaten ps yi bırakmam gerekecek ve ps4 de 3-4 sene oyun desteklicekmiş.Yeter o bana diye düşünüyorum özel oyunları çok aşırı beğendiğim için ps4 almaya karar verdim.
Elimde bilgisayar var, fakat 2 GB RAM'li 12 senelik bir PC. Sence bu bilgisayarla yeni nesil oynayabilir miyim? Bakın amacım yeni nesil diyorum, zaten açıcak pcim olsa bu konuyu açmazdım zaten.
Herkese teşekkür ederim arkadaşlar, büyük ihtimalle Xbox series s alacağım, bir de Xbox series V sızdı büyük ihtimal orta fiyatlı olacak belki onu da alabilirim. Xbox series ailesinden param ne kadar yeterse onu alacağım herkese teşekkürler.
Arkadaşlar sanırım ps4 alacağım çünkü uzun süreli gitmesinin şart olmadığını fark ettim.Şuan lise 2'yim ve 2 sene sonra sınav var.Sınava çalışacağım için zaten ps yi bırakmam gerekecek ve ps4 de 3-4 sene oyun desteklicekmiş.Yeter o bana diye düşünüyorum özel oyunları çok aşırı beğendiğim için ps4 almaya karar verdim.
bide xbox series s'e bütçem yetmeyebilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı