Xbox Series S satmak için ne yapmalıyım?

NormalVatandas

Decipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Elimde Series S var. 2 Kol. Garantisi kutusu mevcut. Maalesef çevremde çok oynayan yok. Arkadaşlarımda hepsi PS4 oyuncusu olduğu için. Hem oyun fiyatlarından hem de Xbox Türkiye'nin hiç bir şeye uğraş vermemesi gibi bir çok sebepten dolayı satmak istiyorum. Teknosa'dan almıştık 14298 TL'ye. Ne yapmalıyım? Kaçtan satmalıyım?

Bana kalırsa çok pahalıya almışsınız. Ne kadar Microsoft garantili almış olsanız da alıcılar buna pek dikkat etmeyecektir. Alıcı kişilere ithalat ve Microsoft garantisinin farkını anlatmaya çalışmakla uğraşacaksınız. Bu olay da zaman kaybından öteye geçmez.

Ayrıca daha dün bu fiyata düşmüştü. İkinci kontrolcü de eklesen sizin aldığınız fiyatın altına geliyor.

İkinci el piyasası 7-8K civarı, 2. kol ile 9-10K gider belki. hangi fiyata satmak istiyorsunuz? Ayrıca mümkünse satmanızı tavsiye etmiyorum oyun fiyatları yüksek demişsinizde Steam ve PlayStation Store'a son zamanlarda baya zam geldi oralarda durum daha kötü haberiniz olsun.

Bana kalırsa çok pahalıya almışsınız. Ne kadar Microsoft garantili almış olsanız da alıcılar buna pek dikkat etmeyecektir. Alıcı kişilere ithalat ve Microsoft garantisinin farkını anlatmaya çalışmakla uğraşacaksınız. Bu olay da zaman kaybından öteye geçmez.

Ayrıca daha dün bu fiyata düşmüştü. İkinci kontrolcü de eklesen sizin aldığınız fiyatın altına geliyor.
Evet, babama aynı ilan ve aynı şeyi söyledim. Kaçtan koymalıyım sizce?

Bulunduğunuz ile bağlı. Küçük şehirlerde satma ihtimaliniz aşırı düşük çünkü Türk halkının ne yazık ki Xbox ile arası pek iyi değil. Playstation genellikle piyasası daha çok oluyor ama büyükşehirde yaşıyorsanız herhangi bir siteye koyabilirsiniz satılır illaki. Ve sıfır fiyatından en az 2K daha ucuz satmanız en mantıklısı olur adam 2. el alacağına 1K daha koyup sıfır alacaktır doğal olarak.

Evet, babama aynı ilan ve aynı şeyi söyledim. Kaçtan koymalıyım sizce?
Piyasayı bilmediğim için fikir sunmam yanlış olur. Tek söyleyebileceğim ithalatçı garantili ürünlerin fiyatının üzerine koymanız. Açıklama kısmına da Microsoft Türkiye garantili olduğunu belirtin. Bizim ülkemizdeki alıcılar çoğunlukla fiyatı öldürerek almaya çalışırlar.

İkinci el piyasası 7-8K civarı, 2. kol ile 9-10K gider belki. hangi fiyata satmak istiyorsunuz? Ayrıca mümkünse satmanızı tavsiye etmiyorum oyun fiyatları yüksek demişsinizde Steam ve PlayStation Store'a son zamanlarda baya zam geldi oralarda durum daha kötü haberiniz olsun.
Hocam ocakta bilgisayar alacağım. Bunun gelen parasıyla okul harcamaları bir de bir kısmıyla yatırım yapmak için. Şuan Epic ve Steam'den stok yapıyorum.
Bulunduğunuz ile bağlı. Küçük şehirlerde satma ihtimaliniz aşırı düşük çünkü Türk halkının ne yazık ki Xbox ile arası pek iyi değil. Playstation genellikle piyasası daha çok oluyor ama büyükşehirde yaşıyorsanız herhangi bir siteye koyabilirsiniz satılır illaki.
İstanbul/Tuzla hocam.

Piyasayı bilmediğim için fikir sunmam yanlış olur. Tek söyleyebileceğim ithalatçı garantili ürünlerin fiyatının üzerine koymanız. Açıklama kısmına da Microsoft Türkiye garantili olduğunu belirtin. Bizim ülkemizdeki alıcılar çoğunlukla fiyatı öldürerek almaya çalışırlar.
2. El mağazalarına sorayım mı hocam mümkünse 11'den vermek isterim.

Hocam ocakta bilgisayar alacağım. Bunun gelen parasıyla okul harcamaları bir de bir kısmıyla yatırım yapmak için. Şuan Epic ve Steam'den stok yapıyorum.

İstanbul/Tuzla hocam.
1 günde bile satılır hocam İstanbul'da :D Önemli olan ciddi alıcıyı bulmak nüfus arttıkça ölücü sayısı da bir o kadar artıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı