Xbox Series S tercih edilebilir mi?

TaylanGrdesli

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize selamlar arkadaşlar. Aralık ayının sonlarına doğru bir akrabam yurt dışından Xbox Series S getirecek (ücretsiz olarak verecek).
Sizce ne yapmalıyım? Ücretsiz bir Xbox Series S mi yoksa elimdeki PS4'ü satıp bir adet PS5 almak mı? (Akrabam ile samimiyiz ama ayıp olmasını istemiyorum. PS5 bulunduğu yerde 500-600 Dolar arasında değişiyor bu yüzden bir miktarını kendim ödemek istiyorum.)
Ayrıca oyun konusunda bütçe sıkıntım var bildiğiniz üzere bir oyun 500 TL'den satışa sunuluyor bu fiyatı karşılayamam. Bu yüzden aklım Xbox'a kayıyor. Ne dersiniz?
(4K Televizyonum yok, FullHD monitörüm var.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevaplarınız içim teşekkürler.
Bir de şu sorum olacaktı eğer sosyal kurallarına aykırı değil ise.
Series S'in depolama alanını genişletmek istiyorum, harici bir SSD veya başka bir depolama birimiyle genişletebilir miyim yoksa Xbox'ın kendi çıkardığı Seagate genişletme kartlarından mı almam gerekiyor?

Başka depolama birimi ile genişletebilirsin sanırım ama bazı durumlarda uyumsuzluk çıkarabilir. Hızları birbirine benzemeli sanırım. Mesela PS5 için başka bir SSD taktığınızda sadece eski oyunları indirebiliyorsunuz. Yeni nesil gen4 SSD olması gerekebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda açıklamış ama aynıları Xbox için geçerli olur mu bilemem.

Multiplayer'ın bu konuyla ilgili çok güzel bir videosu vardı. Onu da izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederim. Gayet güzel bir biçimde açıklamışlardı. Linkini de bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Full HD bir monitörünüz olduğunu da söylemişsiniz. Açıkçası bu durumda Xbox Game Pass avantajından dolayı ben Series S modelini tercih ederdim. PS5'in dijital versiyonunu bekleyebilirsiniz. Oda 2021 yılında geleceği söyleniyor fakat net bir tarih yok. Playstation'ının da Game Pass gibi bir sisteme geçeceğini düşünüyorum fakat bu benim düşüncem ve bu konuyla ilgili de resmi olarak elle tutulur bir şey yok ve PS5 tarafının oyun fiyatları da çok yüksek.
Teşekkürler dostum.
Başka depolama birimi ile genişletebilirsin sanırım ama bazı durumlarda uyumsuzluk çıkarabilir. Hızları birbirine benzemeli sanırım. Mesela PS5 için başka bir SSD taktığınızda sadece eski oyunları indirebiliyorsunuz. Yeni nesil gen4 SSD olması gerekebilir.
Bu videoda açıklamış ama aynıları Xbox için geçerli olur mu bilemem.
Teşekkürler dostum, araştıracağım.

Getirecek kişiyle yakınlığınız ne derece bilmiyorum ama, PS5 Digital Edition ile Series S arasındaki farkı yani 100 doları ödemeyi teklif edebilirsiniz. Türkiye'den almaktan daha ucuza gelecektir.

Series S kesinlikle kötü bir konsol değil ama 100 dolar yani 776 TL(18.11.2020 dolar kuru) fark ile PS5'e yükseltmek çok daha iyi bir tercih.

Sırf DualSense için bile PS5 tercih edilebilecek bir konsol.
Getirecek kişiyle yakınlığınız ne derece bilmiyorum ama, PS5 Digital Edition ile Series S arasındaki farkı yani 100 doları ödemeyi teklif edebilirsiniz. Türkiye'den almaktan daha ucuza gelecektir.

Series S kesinlikle kötü bir konsol değil ama 100 dolar yani 776 TL(18.11.2020 dolar kuru) fark ile PS5'e yükseltmek çok daha iyi bir tercih.

Sırf DualSense için bile PS5 tercih edilebilecek bir konsol.

Geri
Yukarı