Xbox Series S vs One X

Knk bende series s de var one x de sadece full grafik olsun die 5 yıllık konsol alınmaz bu devirde bu fiyatta series s de alınmaz ama series s i sıfır alıcaksın bunu unutma ve one x çok yavaş çoook.

Çok pahalı bir şey. Yukarıda belirttiğim gibi benim alacağım oyunlar en azı 100GB 150GB, ben hafıza sıkıntısı çekmek istemem, acaba One X mi alsam ama One xinde desteği falan kesilirse sıkıntı. En iyisi ben Xbox One X alayım, GTA'dır Warzone dur bir şekilde idare ederiz artık. Hepinize teşekkürler arkadaşlar, iyi geceler, yine de bir önerisi olan olursa buyursun, hayatımda hiç konsol sahibi olmadığım için her öneriye açığım.

One X ile Series S arasında kaldım bende sakın One X alma tavsiye etmem ben 2.el 4000 TL'ye Series S aldım memnunum.

Arkadaşlar başlıkta berlirttiğim gibi Xbox Series S ve One X arasında kaldım hangisini alsam bilemedim, şimdi Xbox Series S konsoluna yeni oyunlar çıkacak, ama One X e çıkmayacak gibi ve konsol desteğini kesme konusundada One X in desteğini Series S'den önce kesecekler. Şimdi arkadaşlar ben o kadar para veripte FPS düşmesi yemek istemem, zaten külüstür laptopla yıllardır FPS düşmesi yiye yiye oyun oynuyorum bir de böyle bir konsol alıp da FPS düşmesi yemek istemem.

Performans açısından One X in daha iyi olduğu biliyorum, Series S'i bilmiyorum, Series S performans açısından nasıldır? Sabit 60FPS alırım değil mi? Yani mesela Warzone, CoD: Vanguard gibi veya Forza Horizon 5 gibi oyunlarda (veya yeni çıkmış ve çıkacak olan oyunlarda Battlefield 2042 gibi) Full ayarlarda oyun oynatır mı Series S?
Bir de 2 konsolun özelliklerine bakarken bir şey gördüm, One X de Bluetooth özelliği varken Series S de yok, ben şimdi oyun kolunu Bluetooth yoksa USB ile falan mı bağlayacağım? Şu 2 konsolunda artılarını ve eksilerini detaylıca yazarsanız sevinirim.

Bende senin gibi ikilemde kaldım Series S aldım 2.el 4000 TL memnunum şu an Warzone edo ve RDR2 yüklü bir kaçtanede küçük oyun var 62 GB boş yer var hala bana yetiyor tercih meselesi eğer ileride taşınabilir hard disk alırsın sonra silip yükleyeceğin oyunlari ona atarsın upload yapmazsın oynamak istediğin zaman oradan çekersin oyunları.

Dostum selamlar öncelikle. Ben de uzun bir araştırmadan sonra Xbox One X aldım. One X almamın asıl sebebi 4K 60 FPS HDR oyun oynayabilmek. 4K TV'm olmasaydı Series S alırdım. Ben çözünürlük fetişisti olduğum için Series S güçsüz bir cihaz olduğundan tatmin etmezdi. Küçük bir monitörde oynayacaksan Series S al geç. FPS düşüşü yaşamazsın. Controllera gelince de Wireless üzerinden iletişim kuruyor kablo ile bağlanacaksın gibi bir durum yok. Işın izleme, yüksek yazma hızları ile beraber güncel bir teknolojiyi kullanmak senin için daha iyi olur. Ama benim gibi 55 inc 4K TV'de oynayacaksan One X al gözün gönlün açılır. Destek verme konusuna gelirsek. One X 3-4 sene daha destek alacak bence. Forza 5'i Series S'den daha yüksek FPS ve grafiklerle oynuyorum. Series S PlayStation 4 Pro'dan bile güçsüz bir cihaz olduğu için Full ayarlar da oynatamaz. Medium ayarlarda falan oynarsın çoğu oyunu.

Dostum selamlar öncelikle. Ben de uzun bir araştırmadan sonra Xbox One X aldım. One X almamın asıl sebebi 4K 60 FPS HDR oyun oynayabilmek. 4K TV'm olmasaydı Series S alırdım. Ben çözünürlük fetişisti olduğum için Series S güçsüz bir cihaz olduğundan tatmin etmezdi. Küçük bir monitörde oynayacaksan Series S al geç. FPS düşüşü yaşamazsın. Controllera gelince de Wireless üzerinden iletişim kuruyor kablo ile bağlanacaksın gibi bir durum yok. Işın izleme, yüksek yazma hızları ile beraber güncel bir teknolojiyi kullanmak senin için daha iyi olur. Ama benim gibi 55 inc 4K TV'de oynayacaksan One X al gözün gönlün açılır. Destek verme konusuna gelirsek. One X 3-4 sene daha destek alacak bence. Forza 5'i Series S'den daha yüksek FPS ve grafiklerle oynuyorum. Series S PlayStation 4 Pro'dan bile güçsüz bir cihaz olduğu için Full ayarlar da oynatamaz. Medium ayarlarda falan oynarsın çoğu oyunu.
4K tvye sahibim, full ayarlarda güçlü bir cihazda 60fps 4k 1tb hafıza, One X alsammı diye düşündüren şeyler bunlar işte... 2 gündür araştırıyorum, başka başka insanlara sordum onlarda Series S almamı önerdi ama benim aklım hala One X de.
Yukarıdaki bir arkadaşımızda "One X çok yavaş" demiş ama, sizde bu tür yavaşlıklar oldu mu?

Son düzenleme:
Açıkçası Series S daha yeni mimaride olması onu daha iyi kılmaya yeter ama ben series s de önermem şahsen. Ps4 kaç yıllık konsol 2020'de yani çıkışından yaklaşık 7 sene sonra oyunlar 1080p'nin altına indirilip upscale edilmeye başlandı. Series s daha çıkışında başladı bu işe. Ve bu olayın sonu hayırlı durmuyor. Belki RDNA2 gibi güncel bir mimaride daha iyi upscale teknikler uygulanır ama ps4'te resmen önünü göremiyorsun yeni oyunlarda.

Öncelikle merhabalar. Bunu Xbox One X sahibi olarak yazacağım. Fiyat olarak One X daha ucuz. Görüntü kalitesi olarak Xbox One X 4K görüntü çıkışı verebilirken Series S sadece 2K görüntü alabiliyorsun. Bluetooth mevzusuna takılma herşekilde 2 konsoldada kablosuz kumandanla oyun oynayabilirsin. Xbox One X in Blu-ray disk girişi bulunurken yani Xbox, Xbox 360 ve Xbox One CD'li oyunları takılıp oynanabilirken Series S sadece digital oyun oynanabilir. Xbox One X ile Blu-ray filmler izlenilebilir (CD girişi sayesinde) Xbox One X 1 TB alanı getirirken Series S 500 GB küsuratı olabilir disk alanı var. Gelelim eksi yanlarına. İçerisinde SSD olmadığı için One X oyun yükeleme süresi Series S'e göre daha yavaş. Bir de Series S'te RTX denen görüntü teknolojisi kullanılıyor pek az oyunda olan bu özellik göze çok güzel gelen yansımalar vs destekliyor. Ben kutulu garantili 2. el Xbox One X Gold rush Edition'ı 1800 TL'ye 2 ay önce almıştım. Bu fiyata desteği şimdi kesseler ne olur kesmeseler ne olur? Çünkü bir PS5 oyunu 600 TL'lerden satılmakta. Game Pass 45 TL. Seçim senin... Ben olsam ucuz 2. el Xbox One X alırdım.

Arkadaşlar başlıkta berlirttiğim gibi Xbox Series S ve One X arasında kaldım hangisini alsam bilemedim, şimdi Xbox Series S konsoluna yeni oyunlar çıkacak, ama One X e çıkmayacak gibi ve konsol desteğini kesme konusundada One X in desteğini Series S'den önce kesecekler. Şimdi arkadaşlar ben o kadar para veripte FPS düşmesi yemek istemem, zaten külüstür laptopla yıllardır FPS düşmesi yiye yiye oyun oynuyorum bir de böyle bir konsol alıp da FPS düşmesi yemek istemem.

Performans açısından One X in daha iyi olduğu biliyorum, Series S'i bilmiyorum, Series S performans açısından nasıldır? Sabit 60FPS alırım değil mi? Yani mesela Warzone, CoD: Vanguard gibi veya Forza Horizon 5 gibi oyunlarda (veya yeni çıkmış ve çıkacak olan oyunlarda Battlefield 2042 gibi) Full ayarlarda oyun oynatır mı Series S?
Bir de 2 konsolun özelliklerine bakarken bir şey gördüm, One X de Bluetooth özelliği varken Series S de yok, ben şimdi oyun kolunu Bluetooth yoksa USB ile falan mı bağlayacağım? Şu 2 konsolunda artılarını ve eksilerini detaylıca yazarsanız sevinirim.

Series S kullanıyorum. 120 FPS destekleyen oyunlarda mesela Warzone da 90-120 arası gidip geliyor. Bluetooth özelliği var. 6 aylık Ultimate ile çoğu oyunu Full ayarlarda drop olmadan oynuyorum. Şu an için memnunum bütçem yetmediği için masaüstü alamadım. :)
Ben masaüstü PC ye bütçem yetmediği için şuan S kullanıyorum. Warzone 90-120 fps arası gidip geliyor. Bazı oyunlar 120 fps destekliyor. Bluetooth özelliği var. Bluetooth kulaklık bağlamak için Xbox X/S destekleyen kulaklık alman gerekiyor onun fiyatı da 1300 TL den başlıyor. 3.5 Jack girişi kol da ki girişe bağlayarak kullanabiliyorsun. USB ile harici SSD ya da HDD bağlayabilirsin fakat sadece depolama olarak kullanırsın. Oynamak istediğin oyunları SSD ye depolayabilirsin, oynamak istediğin zaman taşıma işlemi çok kısa sürüyor. Eğer PC için yeterli bütçeyi ayarlarsam fps oyunlarına PC den devam etmeyi düşünüyorum. :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı