Xbox Series S vs oyuncu laptopu

8 GB RAM olacak ya aldığınız cihazda 2. RAM'i 16 almayın. 8 alın. Sonradan da değiştirmek isterseniz ikisini de çıkarıp 16+16 yapın.

Teşekkürler hocam. Bilgisayarı şu an kesinlikle almayı düşünüyorum. Amazon'dan internetten alacağım. 8 GB RAM'i takmak için servise geri göndermem mi lazım?(Acer Nitro da kapağı açtığımız an garanti bitiyor diye duymuştum.)

Teşekkürler hocam. Bilgisayarı şu an kesinlikle almayı düşünüyorum. Amazon'dan internetten alacağım. 8 GB RAM'i takmak için servise geri göndermem mi lazım?(Acer Nitro da kapağı açtığımız an garanti bitiyor diye duymuştum.)
Bazıları servis diyor,bazıları garanti dışı bırakıyor diyor. O konuya çok hakim değilim. Acer yetkili servisini arayıp sormanız daha iyi olur.

Hocam bazıları 4 GB VRAM yetersiz diyor. Size hiç yetersiz geldi mi VRAM?
Yeni çıkmış oyunlar da sıkıntı yaratıyor. Bana hiç yetersiz gelmedi, ben bu zamana kadar istediğim her şeyi oynadım ama bu saatten sonra yeni çıkacak oyunlar da sıkıntılar başlayacak şüphesiz. Mesela TLOU Part 1 4 GB vram ile çok zor. Jedi Survivor yine çok zor. Ama zaten bilgisayar tarafı böyledir. Yani bi donanımla 5 sene çıkacak her şeyi oynayamazsın artık bu devirde. 3050ti sizi üzmez ama yeni gelen ağır oyunlarda da 4 GB vram üstü bir şart koyarsa yapacak bir şeyinizde olmaz. Bu karta 8 gb vram koysalar fazla gelir zaten. Kartın seviyesi 4.

Yeni çıkmış oyunlar da sıkıntı yaratıyor. Bana hiç yetersiz gelmedi, ben bu zamana kadar istediğim her şeyi oynadım ama bu saatten sonra yeni çıkacak oyunlar da sıkıntılar başlayacak şüphesiz. Mesela TLOU part 1 4 GB VRAM ile çok zor. Jedi survivor yine çok zor. Ama zaten bilgisayar tarafı böyledir. Yani bir donanımla 5 sene çıkacak her şeyi oynayamazsın artık bu devirde. 3050 Ti sizi üzmez ama yeni gelen ağır oyunlarda da 4 GB VRAM üstü bir şart koyarsa yapacak bir şeyinizde olmaz. Bu karta 8 GB VRAM koysalar fazla gelir zaten. Kartın seviyesi 4.

Hocam peki hiç oynatmaz mı yeni oyunları? Hogwarts Legacy falan.

Yoksa rtx 3060 modelini tercih etmem uzun vadede daha iyi mi olur?

Yeni çıkmış oyunlar da sıkıntı yaratıyor. Bana hiç yetersiz gelmedi, ben bu zamana kadar istediğim her şeyi oynadım ama bu saatten sonra yeni çıkacak oyunlar da sıkıntılar başlayacak şüphesiz. Mesela TLOU part 1 4 GB VRAM ile çok zor. Jedi survivor yine çok zor. Ama zaten bilgisayar tarafı böyledir. Yani bir donanımla 5 sene çıkacak her şeyi oynayamazsın artık bu devirde. 3050 Ti sizi üzmez ama yeni gelen ağır oyunlarda da 4 GB VRAM üstü bir şart koyarsa yapacak bir şeyinizde olmaz. Bu karta 8 GB VRAM koysalar fazla gelir zaten. Kartın seviyesi 4.

https://www.amazon.com.tr/Acer-AN515-57-Dizüstü-Bilgisayar-i7-11800H/dp/B0BMM2DSCS/ref=mp_s_a_1_2?crid=1LQZVMCOH3LVQ&keywords=acer+nitro+5+rtx+3060&qid=1686226808&sprefix=acer+nitro+5+rt,aps,219&sr=8-2
Bu modeli düşünüyorum uzun vadede iyiyse.

Son düzenleme:

Yoksa rtx 3060 modelini tercih etmem uzun vadede daha iyi mi olur?

https://www.amazon.com.tr/Acer-AN515-57-Dizüstü-Bilgisayar-i7-11800H/dp/B0BMM2DSCS/ref=mp_s_a_1_2?crid=1LQZVMCOH3LVQ&keywords=acer+nitro+5+rtx+3060&qid=1686226808&sprefix=acer+nitro+5+rt,aps,219&sr=8-2
Bu modeli düşünüyorum uzun vadede iyiyse.
3060'ın uzun vadede +2 senesi olabilir. Fiyat olarak artmaz dediğiniz için önermedim ama biraz artıyorsa ayrı konu açarsanız daha iyi yardımcı olunabilir. Hogwarts Legacy oynayabilirsiniz. Şuan güncellerden o yazdığım ikisi sıkıntı gibi.

3060'ın uzun vadede +2 senesi olabilir. Fiyat olarak artmaz dediğiniz için önermedim ama biraz artıyorsa ayrı konu açarsanız daha iyi yardımcı olunabilir. Hogwarts Legacy oynayabilirsiniz. Şuan güncellerden o yazdığım ikisi sıkıntı gibi.
Hocam Jedi survivor'ı kesinlikle oynamayı düşünüyorum o yüzden 3060 6 GB vram olan model benim için daha iyi galiba. Fiyat farkı değeceği için çıkabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı