XBOX Series S VS RX 590

AntenOS

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle merhabalar.

XSS'in GPU'su GTX 1650 Super'den biraz daha güçsüz diye biliyorum. XSS yerine RX 590 ya da RX 5500 XT tercih etsem ömürleri aynı olur mu? Beklentimi soracak olursanız; 3A oyunlar oynamayı tercih ediyorum genellikle, yani götürdüğü kadar götürsün istiyorum kartımın. Eğer GPU tercih edersem i7 9700 ile kullanılacak. Bunları hesaba katarak bu ikiliden hangisinin ömrü daha uzun olur? Şimdiden cevap verenlere teşekkürler.

Öncelikle merhabalar.

XSS'in GPU'su GTX 1650 Super'den biraz daha güçsüz diye biliyorum. XSS yerine RX 590 ya da RX 5500 XT tercih etsem ömürleri aynı olur mu? Beklentimi soracak olursanız; 3A oyunlar oynamayı tercih ediyorum genellikle, yani götürdüğü kadar götürsün istiyorum kartımın. Eğer GPU tercih edersem i7 9700 ile kullanılacak. Bunları hesaba katarak bu ikiliden hangisinin ömrü daha uzun olur? Şimdiden cevap verenlere teşekkürler.
Series S 2K 60FPS oynatabiliyor.GTX1650 Super'den daha mı güçsüz cidden?

Kesinlikle Series S daha uzun ömürlü olacaktır. Güncellemeler ile en az 5 yıl kullanılabilir.
Bu arada Series S'in dahili GPU'suna çok odaklanma. Zira öyle yapacak olursan PS4 Pro'nun dahili GPU'su 1060 varyantı derim ve nasıl olur da günümüz oyunlarını 4K 30 FPS oynatıyor derim.
Oyunlar konsollar için tekrar elden geçirildiği için GPU konusunda PC ile aynı kaderi paylaşmıyor yani. Önemli olan alacağı güncelleme ve destek ki Series S yeni çıkmış bir konsol.

Hocam yaptığınız karşılaştırma biraz alakasız olmuş. Öncelikle şuna karar verin konsol oyuncusu mu olmak istiyorsunuz bilgisayar oyuncusu mu? Konsolla bilgisayarın zevkleri birbirinden çok farklıdır.
İki cihazda da oynayabiliyorum, zira PC'ye Gamepad takıp oynuyorum yeni nesil bir konsolum olmadığından. RX 570 kullanıyorum ve kararsızım acaba ileride GPU mu güncellemesem yoksa konsol mu alsam?

İki cihazda da oynayabiliyorum, zira PC'ye Gamepad takıp oynuyorum yeni nesil bir konsolum olmadığından. RX 570 kullanıyorum ve kararsızım acaba ileride GPU mu güncellemesem yoksa konsol mu alsam?

Sizin kararınız hocam, elinizde sistem varken yanına konsol almanızı öneririm.
5 yıl boyunca konsol güncelleme ve destek alacağı için kendi çıkaracağı oyunları direkt Game Pass'a ekleyecektir ve PC için hemen gelmeme olasılığı var. RX 570 ekran kartı en azından birkaç yıl daha güzel bir şekilde götürür, o zaman normalleşme başlar ise GPU'nuzu güncellersiniz ve duruma göre bakarsınız.

Eğer konsola abartılı derece ihtiyacınız yoksa ve 570 yetiyorsa konsol almayıp birkaç yıl bekleyip yeni GPU'ların normal fiyatlandırma ile gelmesini bekleyebilirsiniz.

Kesinlikle Series S daha uzun ömürlü olacaktır. Güncellemeler ile en az 5 yıl kullanılabilir.
Bu arada Series S'in dahili GPU'suna çok odaklanma. Zira öyle yapacak olursan PS4 Pro'nun dahili GPU'su 1060 varyantı derim ve nasıl olur da günümüz oyunlarını 4K 30 FPS oynatıyor derim.
Oyunlar konsollar için tekrar elden geçirildiği için GPU konusunda PC ile aynı kaderi paylaşmıyor yani. Önemli olan alacağı güncelleme ve destek ki Series S yeni çıkmış bir konsol.
Hocam AMD kart istememin başka bir nedeni de ileride alacağı FidelityFX Super Resulation güncellemesi. Büyük oranda kartların ömrünü arttıracağını düşünüyorum. Yazılımsal bir sistem olduğundan Polaris mimarisine de destek sağlanacağını düşünüyorum. Şu an herhangi bir GPU ya da konsol almayı düşünmüyorum çünkü elimde bütçe yok ve yeni nesil giriş seviyesi kartları da bekliyorum stokların düzelmesiyle ve fiyatların normale dönmesiyle.

Anladım, aramızdaki anlaşmazlık çözüldü. :) Nacizane fikrim ben yeni nesil bir konsolu deneyimlemek isterdim. Yeni nesil konsol teknolojisinin yaşattığı zevki ve oyun hissini tatmak isterdim. Hele birde Xbox`un GamePass sistemi... Bilgisayarda nasıl oyunlarda vakit geçiriyorsunuz? RX570 hala çoğu oyunda yeterli perfonmans veriyor.

Anladım, aramızdaki anlaşmazlık çözüldü. :) Nacizane fikrim ben yeni nesil bir konsolu deneyimlemek isterdim. Yeni nesil konsol teknolojisinin yaşattığı zevki ve oyun hissini tatmak isterdim. Hele birde Xbox`un GamePass sistemi... Bilgisayarda nasıl oyunlarda vakit geçiriyorsunuz? RX570 hala çoğu oyunda yeterli perfonmans veriyor.
Çoğunlukla 3A oyunlar oynamayı tercih ediyorum. Bazen düşünmüyor değilim acaba RX 570'i 3000 TL civarında satıp rekabetçi oyunları oynatmaya yetecek 1000 TL civarında GTX 950 falan mı alsam diye. 2000 TL'yi kenara koyup biraz para biriktirerek XSS alabilirim böylelikle. Ama kararsızım açıkçası çünkü paramı biriktirene kadar GTX 950 ile nasıl 3A oyun oynayacağım? Elimde 2000 TL olsa hiç düşünmeden dediğimi yapardım.

Geri
Yukarı