Xbox Series S vs Xbox One X

Next-Gen Xbox Series Game Runs at Just 900p Yakuza'da falan hep 900p olduğu yazıyor. Yüksek ihtimalle yeni çıkacak oyunlarda da 1 seneye kalmaz 900p standart olur. Çünkü konsolun gücü çok sınırlı. O 900p alışkanlığı hiç 4K görmediğindendir, özellikle uzaklar, obje kenarları falan bulanık olur genelde 900-1080p gibi çözünürlükte, bir de 4K'ya geçtiğinde her yer cam gibi, perspektifler çok daha detaylı olur. Kendim 4K denemiş birisi olarak söylüyorum. Maalesef Xbox Series S balon gibi bir konsol.
Balon tabirin çok doğru değil dostum, kişiye göre değişir insanların bütçesi olsa zaten sormadan direk Xbox Series X alır, ben de PS4 Pro kullandım zamanında tabi ki 4K'nın verdiği hissiyat görüntü çok daha güzel neye göre balon neye göre iyi onu iyi düşünmek gerek. Ama konsol kesinlikle balon değil. Grafik aman aman olmasın her oyunu oynayayım diyen birisi için biçilmez kaftan bence. Benim PC var yanına aldım gayet te memnunum mesela. Gönül isterdi Xbox Series X alayım ama bütçe meselesi.

Balon tabirin çok doğru değil dostum, kişiye göre değişir insanların bütçesi olsa zaten sormadan direk Xbox Series X alır, ben de PS4 Pro kullandım zamanında tabi ki 4K'nın verdiği hissiyat görüntü çok daha güzel neye göre balon neye göre iyi onu iyi düşünmek gerek. Ama konsol kesinlikle balon değil. Grafik aman aman olmasın her oyunu oynayayım diyen birisi için biçilmez kaftan bence. Benim PC var yanına aldım gayet te memnunum mesela. Gönül isterdi Xbox Series X alayım ama bütçe meselesi.
Bütçe meselesiyse doğrudur, ben sadece abartıldığı kadar iyi olmadığını düşünüyorum.

Bütçe meselesiyse doğrudur, ben sadece abartıldığı kadar iyi olmadığını düşünüyorum.
Ben abartıldığını düşünmüyorum dostum bence herkes farkında çok uçuk bir cihaz olmadığının keza ben de aynı şekilde en başında da demiştim grafik olarak çok uçuk bir şey beklemiyorsa oyuncu ama yine de çıkan oyunları oynayayım diyorsa alabilir, tabi daha tam bilmiyorum yeni nesil oyunlar çıktıkça göreceğiz. Ama özellikle Xbox kendi oyunlarında çok problem olacağını düşünmüyorum optimizasyon gayet iyi olacaktır. Ama çok iyi bir konsol değil tabi X ve PS5 yanında haklısın o konuda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sırf 4K için 30FPS'te bile zar zor oyun oynatan One X'i niye
-SSD'li
-Küçük
-Quick Resume'a sahip
-Daha yüksek performanslı
-Sessiz
-DV destekli
-Çok daha uzun ömürlü
-Geriye Uyumluluk özelliği barındıran
-AAA oyunları bile 2k60FPS veya 1080p120FPS oynatabilen
-Güncel
-Tasarruflu
-Daha iyi gamepadli
Series S'e tercih etsin? Dalga mı geçiyorsunuz?
Eski oyunları oynuyorsa diye belirttim özellikle okursanız, tabi ki Series S daha mantıklı yeni oyunları oynayacaksa.
-SSD'li
-Küçük
-Quick Resume'a sahip
-Sessiz
-DV destekli
-Çok daha uzun ömürlü
-Güncel
-Tasarruflu
-Daha iyi gamepadli
Ayrıca 4 yıllık ortalama güçte bir konsola sırf "Eskİ NeSil AbE" diye söylemek de ayrı bir şey, tamam destek olarak kısıtlı bir konsol ama bugün hala yelpazesi geniş, ayrıca Series S her oyunu dediğin çözünürlüklerde oynatamayabilir, o FPS'lerde olsa bile çözünürlük düşük olabilir, dinamik çözünürlük de kullanabilir, ha bir de Ne Olduğu Bilinmeyen Kanal'ın da dediği gibi "SSD olması veya olmaması "büyük" bir kayıp değil, isterse içini açar belki SATA SSD de takar, HDD olsa bile 20 30 saniyelik farkın ne önemi var, tercih meselesi tabi ki ama kapitalizmin yenilik sevdası yüzünden bugün hala iş görebilecek konsollara neredeyse çöp muamelesi yapmak ne kadar mantıklı ?

Son düzenleme:
-SSD'li
-Küçük
-Quick Resume'a sahip
-Sessiz
-DV destekli
-Çok daha uzun ömürlü
-Güncel
-Tasarruflu
-Daha iyi gamepadli
O çözünürlük ve FPS değerlerinde oynanabilecek fazla oyun yok ama onun haricinde katılıyor ve ben de Series S tavsiye ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı