Xbox Series S/X mi Yoksa PC mi?

Ketsna Flarsen

Centipat
Oyun delisi bir insan değilim, severim ama herkesin sevdiği kadar işte. Normalde kararım kesinlikle PC olurdu fakat ekran kartı fiyatlarının bu kadar yükselmesi beni bu ikileme sürükledi. Şu an 7-7.5k civarında satılan bir PC triple a oyunlarda beni tatmin edecek mi, emin değilim. Sadece oyun oynasam direkt konsol alırım ama multimedya olarak da kullanmak istiyorum. Bu yüzden konsol tarafından biraz uzaklaştım, sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun delisi bir insan değilim, severim ama herkesin sevdiği kadar işte. Normalde kararım kesinlikle PC olurdu fakat ekran kartı fiyatlarının bu kadar yükselmesi beni bu ikileme sürükledi. Şu an 7-7.5k civarında satılan bir PC triple a oyunlarda beni tatmin edecek mi, emin değilim. Sadece oyun oynasam direkt konsol alırım ama multimedya olarak da kullanmak istiyorum. Bu yüzden konsol tarafından biraz uzaklaştım, sizce ne yapmalıyım?
Bilgisayar alıp ilerde gelicek cloud servislerini bekleyebilirsin.

Şuan kesinlikle Series X derdim eğer 4K TV varsa çok mükemmel bir ikili olurlar. Fakat siz hem oyun hem multimedya amacıyla kullanmak istiyorsanız hem Series S hem sizi sosyal medyada ve internette idare ettirecek bir dizüstü bilgisayarı alabilirsiniz. Ben olsam şahsen Series X seçerdim.

Gündelik işlerini gören iyi kötü bir bilgisayarın varsa Series X alman daha mantıklı olur. Series X'in fiyat/perfonmans oranı ve kullanım ömrü o fiyata toplayacağın bir bilgisayardan kat ve kat daha yüksek olacaktır.

Şahsen konsol seven birisi olsam kesinlikle Series X tercih ederdim. Zira dediğiniz gibi güçlü ekran kartına sahip bir bilgisayar günümüzde 7000TL gibi fiyatlara bulunmuyor maalesef. Bir ihtimal ikinci ele yönelip 1660 Super'li sistem bulabilirsiniz 8000TL civarına. Size kalmış yani. Xbox Series X ve Game Pass çok cazip.

Benim bildiğim medya cihazı olarak Series S'ya da X kötü makineler değil hatta klavye mouse bile bağlanabiliyor ama PC gibi menülerinde imleç çıkıyor mu bilmiyorum. Onun dışında 7K civarı toplayacağınız cihazda GTX 1650 Super kullanabilirsiniz o da sizi uzun zaman götürür karar sizin.

Xbox seriesx 12 tflops xbox series s 4tflops yani kısaca daha güçlü donanımsal olarak seriesx.

Series X al. Piyasa düzenlince rekabetçi oyunlar için 3. nesil AMD APU toplarsın. Aynı monitörde oynarsın.

Salonda konsol oynayacaksan alma, rahat vermezler.

Yeni konular

Geri
Yukarı