Çözüldü Xbox Series S'i kapatınca ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Faik Alandağ

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Xbox'ı kapatıyorum, (gamepaddeki tuşa basılı tutup oradaki seçenek ile) sonra cihaz soğumuyor. Aksine ısınıyor. Ayarlardan tam kapat yapıyorum soğuyor. Sizce hep tam kapat mı yapayım? Yoksa başta söylediğim gibi mi yapayım?

Çözüm
Xbox uyku modundayken fan açmadan ara sıra işlem yapar. Bu oyun güncellemelerini otomatik indirmek olur, uzaktan verilmiş olan oyun indirmelerine başlamak olur, sistem güncellemelerini yapmak olur... Bu esnada fanlar çalışmadığı için sistem ısısı elbet bir miktar yükselmektedir. Eğer sıcaklık eşik değerini geçerse zaten ince ince fan sesini duyarsınız uyku modunda olmasına rağmen.
Xbox uyku modundayken fan açmadan ara sıra işlem yapar. Bu oyun güncellemelerini otomatik indirmek olur, uzaktan verilmiş olan oyun indirmelerine başlamak olur, sistem güncellemelerini yapmak olur... Bu esnada fanlar çalışmadığı için sistem ısısı elbet bir miktar yükselmektedir. Eğer sıcaklık eşik değerini geçerse zaten ince ince fan sesini duyarsınız uyku modunda olmasına rağmen.

Çözüm
@SypeR 'in de aktardığı gibi Xbox tam olarak kapanmıyor. Uyku ve kapanma arasında bir modda bekliyor ve belirli zamanlarda güncelleştirmeleri denetliyor. Mesela çoğunlukla gece 03.00 civarlarında bu ses nereden geliyor diye kalktığımda hep konsolun diskinin çalıştığını fark ediyorum. Herhangi bir sorun oluşturmamaktadır.

Peki elektrik yer mi?
Çalışmadığı zamanlarda normal bir bilgisayarın uykuda harcadığı kadarıyla elektrik harcar. Ara ara uykudan kalkar, bekleyen işleri takip eder ve yapacak bir işi yoksa genellikle yarım saat içinde tekrardan uykuya girer.

Geri
Yukarı