Xbox Series S'i neden alacaksınız?

@İsa Takmaz 120 FPS sadece Microsoft oyunlarında iyi optimizasyon ile verilebilir bir şey. Teraflops açısında bakacak olursak PS4 Pro’dan güçsüz bir konsol. İlk 2 yıl 2K 60 FPS verir. Sonra da 1080P olur. Ayrıca PUBG’de 60 FPS kilidi olacak konsollarda açıklamaya göre.

@İsa Takmaz 120 FPS sadece Microsoft oyunlarında iyi optimizasyon ile verilebilir bir şey. Teraflops açısında bakacak olursak PS4 Pro’dan güçsüz bir konsol. İlk 2 yıl 2K 60 FPS verir. Sonra da 1080P olur. Ayrıca PUBG’de 60 FPS kilidi olacak konsollarda açıklamaya göre.

X series s mi PS4 Pro'dan güçsüz?

İlk başlarda Xbox Series S/X almayı planlıyordum. Sonradan vazgeçtim. Sebebi ise Xbox'a çıkan her oyunun PC'ye gelmesi. Türkiye şartlarında belki Xbox Series S alınabilir. Xbox Series X yerine PC toplamak çok daha mantıklı. PS5 konusuna hiç girmiyorum bile. En ucuz oyunlar 400 TL'den başlıyor. Tabii yurt dışında yaşasam PS5+4K TV alıp her ay max 120 birim para ile yeni nesil oyun satın alıp keyfime bakardım.

İlk başlarda Xbox Series S/X almayı planlıyordum. Sonradan vazgeçtim. Sebebi ise Xbox'a çıkan her oyunun PC'ye gelmesi. Türkiye şartlarında belki Xbox Series S alınabilir. Xbox Series X yerine PC toplamak çok daha mantıklı. PS5 konusuna hiç girmiyorum bile. En ucuz oyunlar 400 TL'den başlıyor. Tabii yurt dışında yaşasam PS5+4K TV alıp her ay Max 120 birim para ile yeni nesil oyun satın alıp keyfime bakardım.

Bende şu mantıkla bakmaya çalışıyorum. X series X'e eşit bir PC toplamak sanırım en düşük 20 bin tldir şu an. Buna eşit PC'nin ekran kartı parası daha fazla. X box Game Pass diye bir şey varmış sanırım 50 TL'ye abonelik şeklinde oyunları oynayabiliyormuşsun. Çok oyuncu değilim maksimum oynayacağım oyun sayısı 10. o yüzden cihaz ve oyun param yine de o derecede PC'den aza denk geliyor. X series s için konuşursak bu daha iyi.
@İsa Takmaz evet 0.18 teraflops daha güçlü PS4 Pro ve PS4 Pro oyunları 1080P’den 4K’ya upscale ederek zar zor bazı oyunlarda 30 bazı oyunlarda ise 60 veriyor.

PS4 çıkalı yıllar oluyor. Ufak bir teraflops farkı var diye yeni teknoloji konsol ile kıyaslamak mantıksız. 4K'da 30 FPS oyun oynayacağıma 1 kda 120 FPS ile oynamayı tercih ederim.

Geri
Yukarı