Xbox Series S'ten PlayStation 5 veya Series X'e geçmek

253311

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, başlıkta belirttiğim gibi halihazırda Xbox Series S sahibiyim. Yakın dönemde Almanya'daki arkadaşım Türkiye ziyaretine gelecek ve PS5 veya Series X getirmek istiyorum. Konsolu degistirme sebebim görüntü kalitesi aslında, degistirmisken PS5 oyunlarını da tecrübe etmek istiyorum bir yandan. Aklımda sorular şu sekilde;
• PS Plus Deluxe sistemi Game Pass gibi mi? Oyunlar her ay değişiyor biliyorum ancak bir önceki ay sistemde bulunan oyun sistemden kaldırılıyor mu?

•PS5 isteme sebebim exclusive oyunları oynamak, ancak oyunlara çok para vermek istemiyorum PS Plus bunları içeriyor mu?

•Gamepass için 2 yıllık abonelik yaptım, Series X alırsam bu bir avantaj olacak buna rağmen PS5 geçmek değer mi?

•PS5 alırken dijital mi yoksa CD sürüm almak mi daha mantıklı?

•Son olarak PS5 Almanya MediaMarkt mağazasından alınacak, garantisi TR de geçerli mi?

Şimdiden görüşleriniz için teşekkürler.

Evet Game Pass gibi. Aylık( essential) oyunlar ve Extra/Deluxe oyunları var.
Aylık oyunlar 3-4 tane kalıcı olarak veriliyor.
Extra ve Deluxe oyunları Game Pass gibi sistemden kalkınca erişemiyorsun.
Çok güzel kütüphanesi var. Neredeyse tüm Sony özel oyunları dahil. Kesinlikle sıfırdan geçeceksen PS5 çok tatmin eder.
Hem Game Pass hem PS Plus kullanıcısıyım. Neredeyse hiçbir oyuna para vermeden oynuyorum. İki sistemde harika.
Fiyatı 100 euro daha ucuz. Kutulu oynamayacaksan dijital almak daha mantıklı.
Sony Eurasia garantisi geçerlidir diye biliyorum.

Ekstra eklemek gerekirse DualSense büyük avantaj. Özelliğini kullanan oyunlarda PS5'i tercih ediyorum. Xbox'ı sadece Game Pass için kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı