Xbox Series X vs PlayStation 5

Kesinlikle PS5 al, hem xbox hem ps kullanmış biri olarak söylüyorum xbox da oynayabileceğin hemen hemen her şey zaten pc de var bu da bu konsolu gereksiz kılıyor bence, ama ps da oynayabileceğin oyunların kalitesi zaten belli her biri neredeyse başyapıt, spiderman, days gone, the last of us, gow v.s. kısacası kaliteli oyun oynamak istiyorsan ps al bence.

PS5 daha iyidir. Series X satabilsem alacağım. Konsolu konsol yapan özel oyunlarıdır. PS5 özel oyunları fark atar.

Zaten bir PC olduğu için PS oyunlarını PC Steam üzerindende oynayabilirim aslında.

7 yıldır Xbox kullanan biri olarak yazıyorum:
1) konsolda güce bakılmaz, konsolun size sağladığı oyunlara ve hizmetlere bakılır. Çünkü konsollarda belli bir FPS'de çalışır güçlü olması daha fazla FPS vermesi, daha iyi bir grafik sunması anlamına gelmez.
2) şu anda Series X almak saçma sebebi şu, Series X yerine PC almak mantıklı olur çünkü Xbox'ın 3-5 tane dökük oyunu zaten PC'de var ee Game Pass de var neden PC almayalım hem PC ile her işini halledersin. Peki neden PS5 mantıklı diyeceksin, çünkü PS5'te oyun var kardeşim. Paran varsa koltuğunda yatarak oyun oynacaksan PS5 alacaksın. Xbox 7 senedir bir tane AAA oyun yapmadi bee bana gelip Forza Horizon 5 demeyin fena gümlerim. Bütçesi olmayanlara Game Pass+Series S oneririm fakat bu paraya Series X alınmaz dostum.

PS5'te oyun fiyatları kazık demeye gerek yok bütçesi olmayana zaten Game Pass+Series S öneriyorum. Adamin oyuna da parası vardır o zaman tabii ki PS5, adamlar sağlam oyun yapıyor. Her oyunu ayrı kalite. RDR2 gibi bir basyapıta GOTY'i vermeyen oyun God of War'dur. Bence bu yeterli olur.

Zaten bir PC olduğu için PS oyunlarını PC Steam üzerindende oynayabilirim aslında.
O yüzden bir konsol almak istiyorum canım istediği için ama kararsızım.

kesinlikle PS5 al, hem Xbox hem PS kullanmış biri olarak söylüyorum Xbox'da oynayabileceğin hemen hemen her şey zaten PC de var bu da bu konsolu gereksiz kılıyor bence, ama PS da oynayabileceğin oyunların kalitesi zaten belli her biri neredeyse başyapıt, Spider-Man, Days Gone, The Last of Us, GoW vs. Kısacası kaliteli oyun oynamak istiyorsan PS al bence.

PS oyunları çok pahalı işte.

Geri
Yukarı