Xbox Series X alınır mı?

PS oyunlarına merakım yok ya. Tek GoW var onu da izledim zaten :D.
Hocam şimdiden hayırlı olsun o zaman yeni Series X'iniz en doğru karar gibi duruyor. Salonda yeriniz şimdiden hazır olsun gerçekten güçlü cihazdır. :)

Arkadaşın sitemi sana değil zaten PS5'e ve Sony'e çünkü hala daha çıkışının üzerinden 3 yıl geçmiş olmasına rağmen oyun yok konsolda. Özel oyun sadece adamakıllı Spider-Man 2 var diyebilirsin ki o da grafikleri ilk oyundan hallice. PS5 şu dönemde alınması mantıklı bir konsol değil.

Bana da Xbox mantıklı gelmiyor çünkü bilgisayarda oynayabildiğim oyunları konsolda oynamam çünkü ben. Bir tane RTX 40’lı sistem toplarım DLSS / FG açar keyfime bakarım. Yani TV’de oynamak istiyorsam da bir tane Xbox kontrolcü alırım. He alana da bir şey demem saygı duyarım bu tarz şeyler kişiseldir adam sadece kol tasarımı sevdiği için bile PS alabilir. Türkiye’de genel olarak konsol çok mantıklı değil ki zaten harcayacak paran çok değilse. Bir tarafta PS5 hem oyunlar pahalı hem de çok oyun yok diğer tarafta bilgisayar toplayarak daha iyi deneyim elde edebileceğin bir konsol var. Konsolun ana mantığı bilgisayar parası vermeden iyi bir oyun deneyimi elde etmek. Bizim ülkede fiyatlar bu mantığa çakışıyor.

Bir konsolun ortalama ömrü 7 yıldır. 3. yılını bitirmek üzere olan bir konsol halen kendine özel oyun çıkarmayı bırak 30fps üzerine çıkamıyorsa bunu savunan adamla dalga geçilir. Aksini beklemek mantık dışıdır.

Tamam kardeşim sen bu kafayla devam et sana cevap vermeyeceğim konu sahibine de istediğim düşünceyi söylemekte serbestim keyfine bakabilirsin.

Memnun musun hocam. Görüntü kalitesi benim için önemli hikayeli oyunlar oynamak istiyorum. Belki SS alıp bilgisayarımı yükseltebilirim.
Genel olarak memnunum. Elbet ki konsollar PC'nin ultra ayarları ile yarışamaz fakat orta grafikte, sabit FPS ile oyun oynamak istiyorsanız sizi tatmin edecektir.

Benim önerim imkan varsa Series X alınmalı. Series S de iş görür fakat hem çözünürlük hem de grafik açısından Series X gerçekten güçlü. Ayrıca sizin yerinizde olsam 4070,6800 veya 6900 ekran kartları ile güçlendirme yapmayacaksınız bilgisayarı güçlendirmeye fazla uğraşmayın. Bende ayrıca Rx6600,r5 5600 donanımlı sistem var. Eski ve son 1-2 senede çıkmış oyunlar için başarılı performans gösteriyor fakat yeni nesil oyunlarda o kadar da iyi olmayacak diye düşünüyorum. Daha geçen Alan Wake 2'nin sistem gereksinimleri yayınlandı ve benim sistemim low grafiği zor karşılıyor.😆

30 FPS olduğu için mi oynayamıyorsunuz? Eğer sorun buysa dediğim gibi hocam benim oynadığım neredeyse çoğu oyunda bu özellik var. İsterseniz destekleyen oyunların listesinin linkini bırakabilirim.

Witcher 3 oynayabiliyorum mesela 30 FPS ile. RDR de oynatır belki ama yüksek kalitede oynamak istiyorum. Çok övdüler oyunu hakkını vererek oynayalım :D. FPS Boost destekleyen mi dediğini anlamadım?

Bana da Xbox mantıklı gelmiyor çünkü bilgisayarda oynayabildiğim oyunları konsolda oynamam çünkü ben. Bir tane RTX 40’lı sistem toplarım DLSS / FG açar keyfime bakarım. Yani TV’de oynamak istiyorsam da bir tane Xbox kontrolcü alırım. He alana da bir şey demem saygı duyarım bu tarz şeyler kişiseldir adam sadece kol tasarımı sevdiği için bile PS alabilir. Türkiye’de genel olarak konsol çok mantıklı değil ki zaten harcayacak paran çok değilse. Bir tarafta PS5 hem oyunlar pahalı hem de çok oyun yok diğer tarafta bilgisayar toplayarak daha iyi deneyim elde edebileceğin bir konsol var. Konsolun ana mantığı bilgisayar parası vermeden iyi bir oyun deneyimi elde etmek. Bizim ülkede fiyatlar bu mantığa çakışıyor.

Tamam kardeşim sen bu kafayla devam et sana cevap vermeyeceğim konu sahibine de istediğim düşünceyi söylemekte serbestim keyfine bakabilirsin.
Tamam yaklaşık fiyata benzer performans verebilecek bir Pc önerin var mı belki onu düşünürüm.

Witcher 3 oynayabiliyorum mesela 30 FPS ile. RDR de oynatır belki ama yüksek kalitede oynamak istiyorum. Çok övdüler oyunu hakkını vererek oynayalım :D. FPS Boost destekleyen mi dediğini anlamadım.
Withcer 3'te direk yeni nesil güncellemesi var, Rdr 2'de ne yeni nesil güncellemesi var ne de FPS boost. One X enhanched var 4K yükseltilmiş grafikler içeriyor da 30 FPS dediğim gibi. Mesela ben şuan AC Revelations oynuyorum Series S almasam bu oyunu konsolda 60 FPS oynayamazdım FPS boost sağolsun ne diyelim.

Son düzenleme:
Witcher 3'te direk yeni nesil güncellemesi var, RDR 2'de ne yeni nesil güncellemesi var ne de FPS Boost. One X enhanched var 4K yükseltilmiş grafikler içeriyor da 30 FPS dediğim gibi. Mesela ben şu an AC Revelations oynuyorum Series S almasam bu oyunu konsolda 60 FPS oynayamazdım FPS Boost sağ olsun ne diyelim.

He evet SS ve SX için güncelleme geliyor onu diyorsun sanırım. Witcher 3'ü baştan oynamak istiyorum o yüzden.

Ona buna laf atmayın sanki Microsoft her sene AAA oyun yapıyor, bir tane yapmak 2-3 sene sürüyor zaten o yüzden 3.parti oyunları ya da eski oyunları yenileyerek çıkarıyorlar (iki markada çok fazla özel oyun yetiştiremiyor ) SX bir oyunda 4 k 30 FPS veriyorsa PS 5'te 4K 30 FPS verir aynı şey tam tersi içinde geçerli yani ikisi de birbirinden üstün değil ama kullanıcıya göre değişir. Game Pass'i süpürmüş ,dualsense deneyimlemek isteyen ve daha önce PS exc oyun oynamamış biri olarak niye Series X alayım? Oyun fiyatları ikisinde de pahalı onun dışında klasik konsol rahatlığı zaten.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı