Xbox Series X alınır mı?

Ona buna laf atmayın sanki Microsoft her sene AAA oyun yapıyor, bir tane yapmak 2-3 sene sürüyor zaten o yüzden 3.parti oyunları ya da eski oyunları yenileyerek çıkarıyorlar (iki markada çok fazla özel oyun yetiştiremiyor ) SX bir oyunda 4 k 30 FPS veriyorsa PS 5'te 4K 30 FPS verir aynı şey tam tersi içinde geçerli yani ikisi de birbirinden üstün değil ama kullanıcıya göre değişir. Game Pass'i süpürmüş biri olarak ve daha önce PS exc oyun oynamamış biri olarak niye Series X alayım? Oyun fiyatları ikisinde de pahalı onun dışında klasik konsol rahatlığı zaten.

RDR 2'yi 150 TL'ye aldım bir hafta önce :D. PS de var mı böyle indirimler bilmiyorum hiç kullanmadım.

Game Pass'te zamlanacak zaten ben o paraya Series X almazdım şahsen. PS5 daha cezbedici.

Hangi yönü cezbedici?

Sorunuza gelecek olursak alınır.

@Roit1 Dostum Series X'in 0'ı 20K iken neden 2.el alıp riske giriyorsun?

GamePass’de zamlanacak zaten ben o paraya Series X almazdım şahsen. PS5 daha cezbedici.
Dostum zamlansa 200TL bile olsa iyi fiyat. Mesela Lise of P çıktı. Oynamak istese mecbur satın alacak ancak oyun gamepass'e direkt geldi. 200TL olduğunu varsayarsak 5 ay boyunca gamepass üyesi olacak oyun fiyatına. 5 ayda neler neler gelir yani.

Bana da Xbox mantıklı gelmiyor çünkü bilgisayarda oynayabildiğim oyunları konsolda oynamam çünkü ben. Bir tane RTX 40’lı sistem toplarım DLSS / FG açar keyfime bakarım. Yani TV’de oynamak istiyorsam da bir tane Xbox kontrolcü alırım. He alana da bir şey demem saygı duyarım bu tarz şeyler kişiseldir adam sadece kol tasarımı sevdiği için bile PS alabilir. Türkiye’de genel olarak konsol çok mantıklı değil ki zaten harcayacak paran çok değilse. Bir tarafta PS5 hem oyunlar pahalı hem de çok oyun yok diğer tarafta bilgisayar toplayarak daha iyi deneyim elde edebileceğin bir konsol var. Konsolun ana mantığı bilgisayar parası vermeden iyi bir oyun deneyimi elde etmek. Bizim ülkede fiyatlar bu mantığa çakışıyor.

Tamam kardeşim sen bu kafayla devam et sana cevap vermeyeceğim konu sahibine de istediğim düşünceyi söylemekte serbestim keyfine bakabilirsin.
Hocam şimdi şöyle bende R3 3100 | RX570'li sistem var. Yükseltmeye kalksam en az 16-18K arası para harcayacağım. Onun yerine ben gidip 10K'ya Xbox Series S almayı planlıyorum ve yıllarca optimizasyon sıkıntısı olmadan oyunları oynamayı planlıyorum. Bence şuan en mantıklı seçenek Xbox Series S düşük bütçe için.

Daha yeni Alan Wake 2'nin sistem gereksinimleri açıklandı ve her şey ortada. Sürekli sistem yükseltmek yerine 2028'e kadar Xbox Series S kullanmak daha cazip bence.

@Roit1 Dostum Series X'in 0'ı 20K iken neden 2.el alıp riske giriyorsun?

Dostum zamlansa 200TL bile olsa iyi fiyat. Mesela Lise of P çıktı. Oynamak istese mecbur satın alacak ancak oyun gamepass'e direkt geldi. 200TL olduğunu varsayarsak 5 ay boyunca gamepass üyesi olacak oyun fiyatına. 5 ayda neler neler gelir yani.

Hocam şimdi şöyle bende R3 3100 | RX570'li sistem var. Yükseltmeye kalksam en az 16-18K arası para harcayacağım. Onun yerine ben gidip 10K'ya Xbox Series S almayı planlıyorum ve yıllarca optimizasyon sıkıntısı olmadan oyunları oynamayı planlıyorum. Bence şuan en mantıklı seçenek Xbox Series S düşük bütçe için.

Daha yeni Alan Wake 2'nin sistem gereksinimleri açıklandı ve her şey ortada. Sürekli sistem yükseltmek yerine 2028'e kadar Xbox Series S kullanmak daha cazip bence.

PC tarafında işi rahatlatan FG aslında. FG desteği olan oyunlarda uzun süre sırtın yere gelmez. Aynı GamePass orada da var zaten ki oyun alacak olsan da indirimler sayesinde daha ucuza geliyor. Zaten Series S için durum farklı. Pahalı bir ürün olmadığı için grafik takıntın yoksa oyun oynamak amacıyla alır oynarsın. Orada da grafikler PC ile aynı olmuyor gerçi bir de üzerine FG şansın yok. He arkadaşın zaten büyük bir Xbox kütüphanesi varmış. Ben ilk mesajımı daha önce hiç konsol almamış sıfırdan PS veya Xbox alacak birisi için yazdım. En başta da belirttiğim gibi bu benim kişisel görüşüm. Yani benim esas sinirlendiğim nokta esasen birisinin Xbox alması veya Xbox tü kaka demiyorum. Benim sinirlendiğim nokta daha farklı. Birisi gelsin benle böyle konuşsun başımın üstünde yeri var.

Game Pass'te zamlanacak zaten ben o paraya Series X almazdım şahsen. PS5 daha cezbedici.

Game Pass zamlansa PS Plus ile aynı fiyat hatta biraz daha pahalı olsa bile Game Pass hala daha mantıklı olur day One ve Activision Blizzard Bethesda gibi büyük şirketlerin oyunları Game Pass'e dahil üstüne üstlük EA Play Game Pass'e dahil PS Plus'da ne var?

Spider-Man 2'yi 2027'de PS Plus'da anca görürüz.

Game Pass zamlansa PS Plus ile aynı fiyat hatta biraz daha pahalı olsa bile Game Pass hala daha mantıklı olur day One ve Activision Blizzard Bethesda gibi büyük şirketlerin oyunları Game Pass'e dahil üstüne üstlük EA Play Game Pass'e dahil PS Plus'da ne var?

Spider-Man 2'yi 2027'de PS Plus'da anca görürüz.

Ben zaten PS Plus’un Deluxe paketi çıkana kadar genelde Xbox önerdim. Çünkü eski PS+ hiç düzgün oyun vermiyordu bu sebeple oyunları mecburen satın almak zorundaydın. GamePass’de ucuzdu ve PC tarafında da böyle FG destekleyen bir sistem dizemiyordun. Ancak Haziran civarında bir yakınım PS5 almıştı ve Deluxe pakete baktığımda gayet güzel oyunlar vardı. Bunu sadece özel oyunlar olarak düşünmüyorum çünkü özel oyun ekstra olarak bir avantaj. Seçeneğin oluyor yani. Şimdi paketler inanılmaz zamlandığı için bir anlamı kalmadı. İş oyun almaya dönecekse diye de belirttim. Ben zaten Series S’e bir şey demedim. GamePass alacak kişi için mantıklıysa uygun fiyata her zaman alternatifin oluyor S ile. Bir de Sony oyunları Deluxe pakete çok geç gelmiyor. Horizon FW uzun zamandır var mesela ama dediğim gibi aşırı zam yediği için bir önemi yok artık.

@Roit1 dostum Series X'in 0'ı 20k iken neden 2.el alıp riske giriyorsun?

Dostum zamlansa 200TL bile olsa iyi fiyat. Mesela lise of p çıktı. Oynamak istese mecbur satın alacak ancak oyun Game Pass'e direkt geldi. 200TL olduğunu varsayarsak 5 ay boyunca Game Pass üyesi olacak oyun fiyatına. 5 ayda neler neler gelir yani.

Hocam şimdi şöyle bende R3 3100 | RX570'li sistem var. Yükseltmeye kalksam en az 16-18k arası para harcayacağım. Onun yerine ben gidip 10K'ya Xbox Series S almayı planlıyorum ve yıllarca optimizasyon sıkıntısı olmadan oyunları oynamayı planlıyorum. Bence şu an en mantıklı seçenek Xbox Series S düşük bütçe için.

20k ya olduğunu bilmiyordum. Site güvenilir mi peki daha önce hiç duymadım. Ayrıca Microsoft garantisi var mı yazmıyor.

Geri
Yukarı