Xbox Series X Controller'dan titreşim sesi geliyor

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
Geçtiğimiz cumartesi teslim aldığım Xbox 9.nesil Series X kontrolcümün titreşim motorlarından fazlaca ses geliyor.
Daha önce arkadaşımın Series X kolunu kullandığımda böyle bir ses duymamıştım ve titreşim seviyesi de gayet yerindeydi.
Bu üründe de titreşim seviyesi gayet iyi ancak hoparlörden kullanım sağladığım için kulaklık takmadığım sürece motorlardan çıkan ses rahatsız edici geliyor.
Normalde takılmam ama ayda yılda bir böyle şeylere para harcıyorum en az kusurla olsun bir zahmet.
Sizce bu durum ne kadar normal ve Microsoft'tan kol değişimi istediğimde yeni gelecek üründe de aynı sorunla hatta daha kötüsüyle (tetik titreşimlerinden birinin az olması vs.) Karşılaşma ihtimalim var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki kadar olmasa da buna benzer ve oyun esnasında bile rahatlıkla duyulabilecek bir ses.

Maalesef normal diyebilirim bende de bu kadar olmasa da buna benzer ses çıkıyor.
Kulaklık takmadan veya titreşim seviyesini düşürmeden çözebiliceğiniz bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Maalesef normal diyebilirim bende de bu kadar olmasa da buna benzer ses çıkıyor.
Kulaklık takmadan veya titreşim seviyesini düşürmeden çözebiliceğiniz bir sorun olduğunu sanmıyorum.
Sizce değişim istemeye değer bir sorun mu? Ben çok dert etmiyorum ama özellikle Spider-Man gibi oyunlarda veya nişancı oyunlarında kulak tırmalayabiliyor. Odadaki saatin tık tık etmesinden farksız oluyor.
Titreşim seviyesi de ancak oyun erişilebilirlik ayarlarında sunulmuşsa düşürebiliyorum.

Titreşim seviyesi yüksek ama bu videodaki gibi bir ses gelmiyor, 2 tane kullanıyorum ikisinde de bu şekilde ses yok. Bu videodaki ürünün tetik kısmında bir problem var heralde, bir şey boşta kalmış da titredikçe ses yapıyor gibi.

Masanın üstündeyken falan gürültü çıkartabiliyor ama eldeyken gürültülü olmuyor.

Titreşim seviyesi yüksek ama bu videodaki gibi bir ses gelmiyor, 2 tane kullanıyorum ikisinde de bu şekilde ses yok. Bu videodaki ürünün tetik kısmında bir problem var heralde, bir şey boşta kalmış da titredikçe ses yapıyor gibi.

Masanın üstündeyken falan gürültü çıkartabiliyor ama eldeyken gürültülü olmuyor.
Dediğin gibi masadayken olması gereken gürültü eldeyken gibi bir şey bu. Başka sorun yaşayan yabancılar da gördüm ve onlar da normal olduğunu söylemişler reddit'te.

Dediğin gibi masadayken olması gereken gürültü eldeyken gibi bir şey bu. Başka sorun yaşayan yabancılar da gördüm ve onlar da normal olduğunu söylemişler reddit'te.
Zaten videodaki controllerde 9. nesil değil.

Sizin durumunuz içinde değişim mümkünse şansınızı deneyin bence.

Bende titreşimi vakit bulursam videoya alıp ileteyim buradan karşılaştırın isterseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı