Xbox Series X vs PS5

GucukBey

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
İkisinin de fiyatı aynı. Gidip de günde 10 saat oynayamam. Okul zamanları günde maksimum 1 saat oynayabilirim belki yaz tatillerinde falan 5-6 saate çıkar bu süre. Hangisini alsam bilemedim.

PS5 gibi konsol teknolojisinde devrim yapan ve kolları, özel oyunları falan aşırı iyi bir konsol var ama diğer yanda Xbox Series X gibi muhteşem donanımlı, ucuz oyunlara sahip, eski oyunları 60FPS oynatabilen (PS5 sadece PS4'ün oynatıyor, PS3'ü falan oynatamıyor) oyunlarda para dostu bir konsol var.

Bu arada elimde de Full grafik açamasa da çoğu oyunu orta oynatan GTX 1650 Ti sahip laptop var ona göre. Çok oyuncu bir kişiliğim yok oyun kaliteli değilse 10 dk oynamam yani nostalji amacım da yok. Fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xbox al daha iyi. Zaten Amerika Birleşik Devletleri şirketi, diğeri Japon yani.
Xbox her türlu üstün bence ama en iyisi PC'dir.

Xbox al daha iyi. Zaten Amerika birleşik devletleri şirketi, diğeri Japon yani.
Xbox her türlu üstün bence ama en iyisi PC'dir.

PC var. Xbox'ın kolu pek rahat gelmemişti bir de PS kol teknolojisi özel oyunlar falan daha iyi diye arada kaldım. Japon şirketi olması kötü değil zaten ama Xbox'ta donanımsal üstünlüğü ve oyun ucuzluğu var.

X seri, PS'de özel oyunların fiyatı çok yüksek oluyor, o parayı verip oynarım diyorsa PlayStation al.

Yani zaten bir oyunu bitirmem en az 1, 5ay sürecek çok fazla oynayamadığım için. Konsola 20k vermişken oyunlarada PS Plus alırım yıllık Deluxe versiyon diyorum 2700TL'ye ama arada kaldım.

Eğer özel oyun merakın yoksa Xbox X al.

Çok fazla beğeneni var merak etmiyor değilim.

İkisinin de fiyatı aynı. Gidip de günde 10 saat oynayamam. Okul zamanları günde maksimum 1 saat oynayabilirim belki yaz tatillerinde falan 5-6 saate çıkar bu süre. Hangisini alsam bilemedim.

PS5 gibi konsol teknolojisinde devrim yapan ve kolları, özel oyunları falan aşırı iyi bir konsol var ama diğer yanda Xbox Series X gibi muhteşem donanımlı, ucuz oyunlara sahip, eski oyunları 60FPS oynatabilen (PS5 sadece PS4'ün oynatıyor, PS3'ü falan oynatamıyor) oyunlarda para dostu bir konsol var.

Bu arada elimde de Full grafik açamasa da çoğu oyunu orta oynatan GTX 1650 Ti sahip laptop var ona göre. Çok oyuncu bir kişiliğim yok oyun kaliteli değilse 10 dk oynamam yani nostalji amacım da yok. Fikirlerinizi bekliyorum.
PS5 almalısınız. Öncelikle Series S alınır çünkü onun dengi bir konsol yok fakat ben Series X alınmasını önermiyorum. 3 yeni nesil konsolu da kullandım inanın PS5 bambaşka birşey. Öncelikle az oyun oynayan biriymişsiniz, az oynayacaksanız çok kaliteli oyunlar olmalı. Sony oyunları her sene yılın oyun ödüllerinde baş gösterir ve bazen de kazanır. Çok kaliteli seriler vardır ve Türkçe altyazı veya dublaj seçenekleri çoğunda mevcuttur üstelik PS Plus'da da birçoğu bulunuyor. Artık geliştiriciler oyunları PS'ye öncelikli optimize ediyor, birçok oyunda PS5'in daha iyi performans verdiği zaten biliniyorken artık daha iyi görsellik de sunuyor. Series X hem daha güçlü hem daha kötü performans ve görüntü sunuyor rezilliğe gel. Kontrolcü konusu tartışmaya kapalı açıkça Dualsense önde. Sadece titreşim veya tetik efektini baz alarak söylemiyorum ele tutuşu olsun, malzeme kalitesi olsun, analogların büyüklüğü olsun, bumper ve tetikler olsun herşeyi çok kaliteli, yumuşak ve sessiz harika bir kontrolcü. Xbox gamepad sesi aşırı rahatsız edici olması bir yana tuşları da çok garip. Sanırım eski oyun mevzusuna takıldınız eğer PS3 neslinden kalan oyunları seviyorsanız evet bu oyunlar PS5'de yok fakat PS5'in yanına bir PS3 alırsanız Xbox'dan çok daha fazla 7. nesil oyuna erişim sağlarsınız. Orta seviye bilgisayarınızda varmış o halde PS5 alın.

PS5 almalısınız. Öncelikle Series S alınır çünkü onun dengi bir konsol yok fakat ben Series X alınmasını önermiyorum. 3 yeni nesil konsolu da kullandım inanın PS5 bambaşka bir şey. Öncelikle az oyun oynayan biriymişsiniz, az oynayacaksanız çok kaliteli oyunlar olmalı. Sony oyunları her sene yılın oyun ödüllerinde baş gösterir ve bazen de kazanır. Çok kaliteli seriler vardır ve Türkçe alt yazı veya dublaj seçenekleri çoğunda mevcuttur üstelik PS Plus'da da birçoğu bulunuyor. Artık geliştiriciler oyunları PS'ye öncelikli optimize ediyor, birçok oyunda PS5'in daha iyi performans verdiği zaten biliniyorken artık daha iyi görsellik de sunuyor. Series X hem daha güçlü hem daha kötü performans ve görüntü sunuyor rezilliğe gel. Kontrolcü konusu tartışmaya kapalı açıkça DualSense önde. Sadece titreşim veya tetik efektini baz alarak söylemiyorum ele tutuşu olsun, malzeme kalitesi olsun, analogların büyüklüğü olsun, bumper ve tetikler olsun her şeyi çok kaliteli, yumuşak ve sessiz harika bir kontrolcü. Xbox gamepad sesi aşırı rahatsız edici olması bir yana tuşları da çok garip. Sanırım eski oyun mevzusuna takıldınız eğer PS3 neslinden kalan oyunları seviyorsanız evet bu oyunlar PS5'te yok fakat PS5'in yanına bir PS3 alırsanız Xbox'dan çok daha fazla 7. nesil oyuna erişim sağlarsınız. Orta seviye bilgisayarınızda varmış o halde PS5 alın.

Zaten PS5'e daha çok yatkındım ama oyun fiyatları tedirgin ediyordu. Sanırım PS5 alıp PS Plus Deluxe paket alacağım. Ayın 5'inde falan almayı düşünüyorum. Bir de bu Slim modellere CD takmışlar. O tarz modeller mi daha iyi yoksa cdli ya da Slim mi alayim?

Zaten PS5'e daha çok yatkındım ama oyun fiyatları tedirgin ediyordu. Sanırım PS5 alıp PS Plus Deluxe paket alacağım. Ayın 5'inde falan almayı düşünüyorum. Bir de bu Slim modellere CD takmışlar. O tarz modeller mi daha iyi yoksa cdli ya da Slim mi alayim?
PS Plus gibi bir nimet varken oyun fiyatlarını dert etmenize gerek yok 😀 Sony'den şaşmayın. Dediğiniz Slim ile mümkün, dijital olsa bile Blu-ray sonradan takılabiliyor. Eğer CD al sat yapıp oyunları zararsız oynamayacaksanız dijital alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı