Xbox vs Playstation oyun konsolu

online için xbox one x alınır mı oyunlara çok para harcamak istemiyorum

ve ayrıca ilk defa konsol alacağım pc de kötü olduğu için xbox aklımdan geçiyor sizce haklı mıyımdı?
O kadar kesin konuşmak istemiyorum fazla xbox cephesinde dolaşmadım.Xbox one X , xOne Ve xOneS ye göre daha akıcı ve daha canlı bir görüntü sunuyor.Tabiki televizyonun veya monitor ünün de bi katkısı var.Ama kalite aşığıysan ve takılmalara katlanamıyorsan alabilirsin.

Benimde pc kötü pc fiyatlari pahali olduğu için alicam bende
benim de pc kötü bayadır sadece lole kafa yoruyorum ama sıktı ps4 pro alacaktım fakat oyun fiyatları falan çok pahalı olduğu için xbox one x mi alsam diye bakınıyorum
O kadar kesin konuşmak istemiyorum fazla xbox cephesinde dolaşmadım.Xbox one X , xOne Ve xOneS ye göre daha akıcı ve daha canlı bir görüntü sunuyor.Tabiki televizyonun veya monitor ünün de bi katkısı var.Ama kalite aşığıysan ve takılmalara katlanamıyorsan alabilirsin.
ps5 çıkınca ps4 pro ilgi çeker mi peki mesela online platformlar da aşırı bir düşüş olur mu bir de herhangi bir direksiyon seti ps4 te veya xbox ta çalışıyor mu bir bilginiz var mı araştırma yaptım fakat bulamadım

Benimde pc kötü pc fiyatlari pahali olduğu için alicam bende
benim de pc kötü bayadır sadece lole kafa yoruyorum ama sıktı ps4 pro alacaktım fakat oyun fiyatları falan çok pahalı olduğu için xbox one x mi alsam diye bakınıyorum
Ben ps 4 kullanıyorum.Ps 4'ü tek alma sebebim exclusive oyunlar.Hem online oyunlara hem onları oynamak için gereken ps plusa para yetişmez.

Bende Xbox ONE S alıyım o zmn.
ya ben seni yanlış yönlendirmeyim ps5 çıkacakmış yakında ben de ps5'e çıkar çıkmaz 4500-5000 tl veremeyeceğim için ps4 pro alacağım normal de xbox one x alacaktım fakat ps5'te geriye dönüklülük olacakmış eğer bir gün ps5 alırsam ps4'teki oyunlar boşa gitmesin bence ps4 falan al benim de kararım değişti alırsan yaz bu arada birlikte oynayalım ben de bakacağım kısmetse artık

ya ben seni yanlış yönlendirmeyim ps5 çıkacakmış yakında ben de ps5'e çıkar çıkmaz 4500-5000 tl veremeyeceğim için ps4 pro alacağım normal de xbox one x alacaktım fakat ps5'te geriye dönüklülük olacakmış eğer bir gün ps5 alırsam ps4'teki oyunlar boşa gitmesin bence ps4 falan al benim de kararım değişti alırsan yaz bu arada birlikte oynayalım ben de bakacağım kısmetse artık
Tamam ps4 alıyım ama slim yani normal olandan.

Son düzenleme:
@Fight Xbox One zaten geriye uyumlu bir konsol ve Xbox 360 oyunlarının büyük bir kısmını çok ucuz bir abonelik ile oynatıyor, ya da zaten sahipseniz direkt açıp oynuyorsunuz ondan dolayı yeni Xbox da da geriye uyumluluk kesin.
Bunun yanında Xbox ın eski özel oyunları hâlâ daha oynanır ki yeni olanlar da gayet güzel ve Forza Horizon diye eşi benzeri olmayan bir seriyi unutmamakta fayda var.
Son olarak Nintendo Switch in ve 3. parti kontrolcülere bakarsanız Xbox'ın kontrolcüsüne benzediğini fark edersiniz çünkü PlayStation a göre çok daha iyi ve ele muazzam oturuyor. Bunun yanında Xbox da satın aldığınız oyunları bilgisayarda da direkt olarak oynayabilirsiniz.
Ayrıca Xbox One da GTA 4 oynayabilir, ya da eski oyunlarda dahi oyuncu bulma sorunu çekmezsiniz çünkü Xbox 360 oyuncuları ile de oynayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı