Xbox vs PS4

h_akinuner

Decapat
Araştırdım ama çok bir şey bulamadım. PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro'nun Xbox One S ve Xbox One X farkları neler? Bilgisayar fiyatları hayli ucmusken hangi konsolu tercih etmeliyim?
Genelde FIFA gibi spor oyunları ve online oyunlar oynuyorum. Excualiziv oyunlara aşırı önem vermiyorum, olmasa da olur. Bir tavsiyede bulunur musunuz karşılaştırıp?

Son düzenleyen: Moderatör:
Araştırdım ama çok bir şey bulamadım demişsiniz bunu araştırıp bulamamanız imkansız. Konu başlığını bile googleye yazsanız yüzlerce karşılaştırma çıkar 😀

PS4'üm ile bu TV'yi kullanıyorum. Fiyatı ve 1080p oluşu dikkatimi çekmişti. Şu an memnunum. Ama kendisini HB'den değil, Arçelik'in kendi mağazasından almıştım.
Konsol olarak PS4 Slim öneririm. Bu neslin son 1-2 yillarindayken Pro'ya yatırım yapmanızı önermem.

PS4'üm ile bu TV'yi kullanıyorum. Fiyatı ve 1080p oluşu dikkatimi çekmişti. Şu an memnunum. Ama kendisini HB'den değil, Arçelik'in kendi mağazasından almıştım.
Konsol olarak PS4 Slim öneririm. Bu neslin son 1-2 yillarindayken Pro'ya yatırım yapmanızı önermem.
xbox hakkkında ne düşünuyorsunuz peki çoğu kişi zaten win10 da var diyor ama ben şunu anlamıyorum xbox cidden güçlü bir konsol ps4 yerine xbox s daha mantıklı bir seçim gibi geliyor bana ama şuda var ya xbox s zateten çoğu yerde bir kaç oyunla beraber satılıyor e buda işimize geliyor ama olay şu oyunla beraber satılıyor aşağıdaki gibi
XBOX XBOX One S 1 TB Battlefield 5 + PUBG + 3 Aylık Live Bundle Oyun Konsolu Fiyatı ve Özellikleri
ve dedim paketler benim oyun tarzıma uygun en kötü yanına bir kontrolcu daha alıp 2 kişi eylenebilceğimiz şeyler ama 2 kütüphaneyide çok bilmediğimden dolayı çok kararsızım xbox da online ve müşteri desteği iyi diye duydum sony tarfındada excv. ler çok fazla diye okdum ve duydum
konsol kültürüm hiç yok ve artık gerekmedikçe konsolda takılmayı planlıyorum
ps tarfında ise excv ler çok fazla tek başıma hayvan gibi vakit geçire bilirim ortak oyunlarıda çok ama farklı oyunlarıda az diye biliyorum konsollarda fps muhabbeti varmı bilmiyorum ama izledim karşılaştırma videoları da xbox ın grafikleri daha iyi gibi geldi yan yana koyunca ama aşırı bir fark yok xbox x hariç xbox x inde paket hali zaten 5bin fiyatı tuzlu ps5 duyurulacak diye duydum ps4 almak nekadar mantıklı şuan bilmiyorum 5 çıkarsa da zaten 5bin den aşağı olacağını sanmıyorum sizce ne yapmalıyım xbox s mi ps4 pro mu zaten pro ve normal ps4 arasında oyun farkı yok
okudum ve duydum kadarıyla en güçlü konsol xbox one x xbox one s den terk farkı biraz daha iyi sitem ve 4k desteği ps4 pro ve s arasında çok fark görmedim uçuk bir fark ter fark özel oyunlar

kararsız kaldım yani
playstation 4 veya pro mu
yada xbox s mi 5 alıcak bir büççem yok 5 almak yeirne güzel bir monütör ve s alabilrim çünkü yad abiraz esnetip ps4 pro ve monütör
okudunuz ve yardımcı olmaya çalıştınız için teşekürler
öğrenmek için soruyorum konsollarda da pc ler gibi şey farkı varmı mesela xbox one s de bir oyujnda 80fps alıyorum diyelim ps tarafında daha düşük yada yüksek fps değerleri olurmu
tekrar söylüyorum konsol hakkında hiçbir şey bilmiyorum ve yeni yeni öğreniyorum

bir karşılaştırmada yazdınız bir şeyi gördüm ps4 de 30fps derken yani hiçmi artmıyor mesela grafik kıssak yada 60 ınmı üstüne çıkamıyourz anlamadım
bahssetim yazı burda Xbox One S vs PS4 - Technopat Sosyal bu arada xbox one s ve ps4 ün net bir karşılaştırmasını bilginiz varsa yapabilirmisiniz

burda son 1-2 yıl demişsiniz yani bundan sonra çıkacak konsol direk 10 oyun la çıkacak diyil ya şuna diyelimki ps4 pro aladım 1-2 sene sonra oyun çıkmayacakmı bir sürü soru işareti oluştu kafamda
şuan xbox a yatkın gibiyim çünkü x hepsinden güçlü ama değer gibi fiyatına
zaten olmazsa olmaz oyunlarım 2 sindede var r6 fornite pubg battlefield cod var zaten fifa 2 sindede online oynanıyor ama pass sistemleri farklı tam çıkmazdayım

Son düzenleme:
One S, PS4 Slim'den daha zayıf bir cihazdır. Ve oyunlarda grafik kısma diye bir şey yok. Yapımcılar zaten grafikleri en iyi performans verecek şekilde ayarlamaya çalışıyor. PS4'e daha 3 yıl filan daha oyun çıkar ve uzun yıllar destek kesilmez. Ama PS5 çıktıktan bir süre sonra PS4'ü satıp almak isteyebilirsiniz. Tabi ucuz olmayacak. 4500 lira civarı olur.
XBOX'a gelirsek, ben pek sıcak bakmıyorum. Hele Live aboneligine gelen zamdan sonra. XBOX'ta yıllık çok oyunculu oynamak için 440 lira, PS'de 180 lira vermen lazım. XB1 X'in son fiyatlarını bilmiyorum ama en son 3000 lira filandi. Bu fiyata RX570 ile sistem toplasanız daha faydalı olacaktır. Zaten butceniz fazla yüksek değil tahminimce. Bu yüzden 4K hedeflemezsiniz sanırsam. Ve XB1 X'te çoğu oyunda 1080p modu yok gördüğüm kadarıyla. Yani oyunları 4K 30 FPS'de oynamak zorunda kalırsınız. Eğer 4K TV almayacaksaniz XB1 X büyük israf olabilir.
Eğer daha fazla sorunuz varsa numaralandirarak yazin. Teker teker cevaplamak daha kolay olacaktır.

One S, PS4 Slim'den daha zayıf bir cihazdır. Ve oyunlarda grafik kısma diye bir şey yok. Yapımcılar zaten grafikleri en iyi performans verecek şekilde ayarlamaya çalışıyor. PS4'e daha 3 yıl filan daha oyun çıkar ve uzun yıllar destek kesilmez. Ama PS5 çıktıktan bir süre sonra PS4'ü satıp almak isteyebilirsiniz. Tabi ucuz olmayacak. 4500 lira civarı olur.
XBOX'a gelirsek, ben pek sıcak bakmıyorum. Hele Live aboneligine gelen zamdan sonra. XBOX'ta yıllık çok oyunculu oynamak için 440 lira, PS'de 180 lira vermen lazım. XB1 X'in son fiyatlarını bilmiyorum ama en son 3000 lira filandi. Bu fiyata RX570 ile sistem toplasanız daha faydalı olacaktır. Zaten butceniz fazla yüksek değil tahminimce. Bu yüzden 4K hedeflemezsiniz sanırsam. Ve XB1 X'te çoğu oyunda 1080p modu yok gördüğüm kadarıyla. Yani oyunları 4K 30 FPS'de oynamak zorunda kalırsınız. Eğer 4K TV almayacaksaniz XB1 X büyük israf olabilir.
Eğer daha fazla sorunuz varsa numaralandirarak yazin. Teker teker cevaplamak daha kolay olacaktır.

One S, PS4 Pro gücünde bir cihazdır. İkisi de 4K yı upscale eder. Ayrıca XB1 X 1080p TV'ye bağlandığında nasıl 4K görüntü verecek bunu açıklayabilir misiniz ?

One S, Pro gücünde bir cihaz değil. Youtube'daki karşılaştırma videolarindan anlayabilirsiniz. 4K'ya Upscale edince aynı güçte olmuyor zaten. One S 720p-900p'den upscale yapmaya çalışırken, Pro 1440p-1800p'den upscale yapmaya çalışır.
Zaten XB1 X, 1080p TV'de 4K görüntü veremezki.

Hocam One X bir aralar 1900₺ seviyesinde idi. Şu aralar 3 milyarları bulmuş civarda. Bence ürün almak için yaz indirimleri beklenmeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı