Xbox X mi PC mi?

Aylık ödenen ücret, oyun fiyatları farkı ve Steam'in özel indirimlerinden faydalanamama gibi şeylerden zaten fiyat farkı kapanıyor :D
Xbox için konuşamam ama Playstation ve PC oyunları (dijital hakkında konuşuyorum) arasında fiyat farkı hiç yok denecek kadar az. Hatta ekstra olarak Playstation'da kardeşlik yaparak oyunları yarı fiyatına alıyorsun, exclusiveleri de cabası. Bugün 75 TL'ye God Of War aldım mesela. Bence gayet uygun oyun fiyatları. PS Plus'tan da memnunum ben açıkçası, şuan senelik 125TL ve verdikleri oyunlar zaten 2-3 ayda çıkarıyor verdiğin ücreti. Mesela bu sene Ocak'tan itibaren şu oyunları verdiler:
Ocak 2018
TR-US PSN : Deus Ex: Mankind Divided, Batman: The Telltale Series
Şubat 2018
TR-US PSN : Knack, Rime
Mart 2018
TR-US PSN : Bloodborne, Ratchet & Clank
Nisan 2018
TR-US PSN : Mad Max, Trackmania Turbo
Mayıs 2018
TR-US PSN : Beyond: Two Souls, Rayman Legends
Haziran 2018
TR-US PSN : XCOM 2, Trials Fusion

Son düzenleme:
Cihazı kullananlar yorum yaparsa iyi, kullanmayanlar yorum yaparsa yalan olur.
Ben yalancı insanı hayatta sevmem.
İlk önce kullancaksın bileceksin göreceksin, ondan sonra konuşacaksın.
Bende Bilgisayardan yanaydım ta ki xbox one x alana kadar.
Aldıktan sona şunun bilincine vardımki, Xbox'daki o görüntüleri alıp oyun oynamak için en az gtx1070li bir sistem toplamam gerekiyor.
Bu da demek oluyorki minimum 7000 lirayı gözden çıkarmalısın.
Zengin değilim zengin olan arkadaşlarada lafım yok. Sadece şunu bilmenizi isterim.

Evet kardeşim boru gibi 4k oyun oynatıyor bu cihaz. Gerçek 4k.
Ve oyunu yaşatıyor size. 2000 TL'ye. buna değer.

Teknik özellikleri attım kendiniz inceleyin.

Eki Görüntüle 305038
Xbox One X in native 4K oynattığı oyunlar bir elin parmağını geçmiyor ne yazık ki ve her zamanda öyle kalacak. Microsoft'un kendi oyunları hariç 3.parti oyunların neredeyse hepsinde Pro gibi 2K dan 4K ya upscale ediyor Vakti zamanında satın alıp ben de kompakt bir PC olarak kullanmak niyetindeydim fakat beklentimi karşılamadığı için vazgeçtim sonradan.

Ayrıca One X in içerisinde Rx 580 ne denk bir GPU var. Rx 580 de native 4K da grafikler orta-üst detaylarda 30 FPS verebilir dolayısı ile 1070 li bir sisteme ihtiyaç yok aslına bakarsanız.

Tabi 2000 liraya Rx 580 ni geçtim dandik 1050ti lı bir sistemin bile toplanamayacağı düşünülürse yine de oldukça avantajlı bir konsol.

Cihan bey dediğiniz sistemdeki donanım markaları kalitesiz. lütfen asus marka toplarmısınız ?
Yalancı insanı sevmem demişsiniz şimdi ben size bir soru soracağım. Bu markaların kalitesiz olduğuna nereden vardınız ? Hadi Manli çok üst düzey bir marka değil ama kalitesiz de değil. Marka olarak ismi olsa ne yazar olmasa ne yazar biz burada alınan performanstan bahsetmiyor muyuz ? Sitede bu ekran kartı 3000 TL onun yerine Asus GTX 1050 2 GB Strix modelini alarak büyük tasarruf yaparız. Nede olsa Asus 1050 çok rahat Manli 1070 Ti'ı tokatlayacaktır (!)

Yalancı insanı sevmem demişsiniz şimdi ben size bir soru soracağım. Bu markaların kalitesiz olduğuna nereden vardınız ? Hadi Manli çok üst düzey bir marka değil ama kalitesiz de değil. Marka olarak ismi olsa ne yazar olmasa ne yazar biz burada alınan performanstan bahsetmiyor muyuz ? Sitede bu ekran kartı 3000 TL onun yerine Asus GTX 1050 2 GB Strix modelini alarak büyük tasarruf yaparız. Nede olsa Asus 1050 çok rahat Manli 1070 Ti'ı tokatlayacaktır (!)
Vermiş olduğunuz linkteki sistemde amd ve seagate dışındaki diğer markalar tamamen kalitesiz ve piyasadaki en düşük fiyatları ne olduğun belli olmayan ürünlerdir.
Buna rağmen fiyat 5400 civarı tutmakta ve Xbox One X'ten 3500 TL daha pahalı durumdadır. Şayet bu markaları Asus, HyperX, Corsair gibi markalardan oluşturup Soğutma sistemine kadar güzel bir pc kursaydık değeri 7000-8000'i sizde çok iyi biliyorsunuz ki bulacaktı.

Demem odur ki; Battlefield 5, Forza Horizon 4, Shadow of Tomb Raider, Cyberpunk 2077, Dying Light 2, Just Cause 4, Gears Of War 5 ve Anthem gibi oyunları sizde 1900 TL'ye topladığımız bir bilgisayarda oynayabilecekmiyiz.?

Lütfen adil ve mantıklı olalım. Ben hiçbirşeyi savunmuyorum, dy
diyorumki sen zengin adamsın cebinde 8000 liran var bense normal bir adamım cebimde 2000 lira var, sayın Cihan Bey?

1-2 gün sonra ONE X alıyorum zaten bu paraya topladığın bilgisayarda hangi oyunu 4K/60 FPS oynayabileceksin.
Hiç düşünmeden al kardeşim. Oyuncuysan eğer aldığında iyiki almışım diyeceksin.
Yeter artık PC'den çektiğimiz kasma donma lag vs şeyler.
PUBG giriyorum mermiler ok gibi görüntü anlatılmaz yaşanır.
BF1 giriyorum savaşın içindeyim gram kasma yok.
PES 2018 giriyorum dev ekranda maç keyfinden DÜnya kupası maçlarını izlemiyorum.
Rise of Tomb Raider giriyorum o kumandadaki titreşimlerle sanki anı yaşıyorum.

Herşeyin üstüne birde grafikler inanılmaz olunca PC'de kaybolan yıllarıma acıyorum :D
Tek zorluk aldığın ilk 1 hafta mouse yerine gamepad kullanmaya alışmak olacak. Ancak 1 hafta geçtikten sonra o gamepadin tadına alıştıktan sonra bugüne kadar neden sandalyede oturup bel ağrısı çekip boyun ağrısı çekip oyun oynamaya çalışmışım diyeceksin :D

Unutmadan Xbox One X'in kampanyası bitmek üzere, Vatan Bilgisayarda halen 1999 TL'ye satılıyor. 18 stok kaldı internet için. O da bitince fiyat tekrar 2700 TL'ye yükselecek o yüzden elini çabuk tut.

Son 1 ayda Xbox o kadar satıldıki stok bitti neredeyse.

Kullanış amacına göre değişen bir konu bu oyun fiyatları ikisi arasında farklılıklar var. Ayrıca Xbox da PC kadar özgür olamazsınız.

Kullanış amacına göre değişen bir konu bu oyun fiyatları ikisi arasında farklılıklar var. Ayrıca Xbox da PC kadar özgür olamazsınız.
Bilgisayarımda var, Chat film youtube face vs işlemler için bilgisayarımı elbette kullanıyorum ancak Xbox One X'den sonra oyun için bilgisayar mı? ASLA..!!!

Oyun oynamak istiyorsanız Xbox One X kullanıcaksınız, inanın bunu anlamanız için 4K Tv'nizde bu deneyimi yaşamanız gerekiyor.

Zaten girdiğiniz andan itibaren inanamıyorsunuz, yok artık diyorsunuz. Şimdi kasar diyorsunuz ama hayır kasmıyor. O ilk açılışından itibaren yüzünüze gelen tebessüm hiç bitmiyor.

Her oyuna girişinizde zevkle başlıyorsunuz. Aklınızda kaldırırmı çalışırmı diye bir soru olmuyor. Ayrıca oyunlarda indirimli fiyatlar mevcut. Steam'de ne kadar para veriyorsanız konsoldada öyle. Zaten günümüzdeki Multiplayer oyunları oynayabilmeniz için orjinal oyun satın almalısınız. Single player oyuncularına birşey diyemem. örneğin şu anda Battlefield 1 Devrim 230 Tl yerine 57 TL.

Bu başlığa doğru yorum yapılabilmesi için her üyenin benim gibi Xbox One X'de PC'de kullanması ve sahip olması gerek. Xbox One X sahibi olmayan hiçbir oyuncu bu deneyimi konuyu açan arkadaşımıza anlatamaz. Anlatmaya çalışsa da doğru olmaz, bilmediğimiz bir konu hakkında yorum yapmak yanlış yönlendirmek olur.

Tekrar tekrar diyorum.
Oyun oynamak istiyorsanız Xbox One X.
Office kullanmak, Youtube girmek, Facebook vs istiyorsanız PC.

15 Yıllık PC ve PC Oyunları Hastası olarak görüşüm budur.

Herkese teşekkür ediyorum. Saygılarımı sunarım.

Ek olarak almak isteyen oyunculara tekrar bir resim paylaşacağım. Dikkatle incelemenizi rica ederim

Dosya Ekleri

• karşılaştırma.png
    karşılaştırma.png
    77,2 KB · Görüntüleme: 114
Hiç düşünmeden al kardeşim. Oyuncuysan eğer aldığında iyiki almışım diyeceksin.
Yeter artık PC'den çektiğimiz kasma donma lag vs şeyler.
PUBG giriyorum mermiler ok gibi görüntü anlatılmaz yaşanır.
BF1 giriyorum savaşın içindeyim gram kasma yok.
PES 2018 giriyorum dev ekranda maç keyfinden DÜnya kupası maçlarını izlemiyorum.
Rise of Tomb Raider giriyorum o kumandadaki titreşimlerle sanki anı yaşıyorum.

Herşeyin üstüne birde grafikler inanılmaz olunca PC'de kaybolan yıllarıma acıyorum :D
Tek zorluk aldığın ilk 1 hafta mouse yerine gamepad kullanmaya alışmak olacak. Ancak 1 hafta geçtikten sonra o gamepadin tadına alıştıktan sonra bugüne kadar neden sandalyede oturup bel ağrısı çekip boyun ağrısı çekip oyun oynamaya çalışmışım diyeceksin :D

Unutmadan Xbox One X'in kampanyası bitmek üzere, Vatan Bilgisayarda halen 1999 TL'ye satılıyor. 18 stok kaldı internet için. O da bitince fiyat tekrar 2700 TL'ye yükselecek o yüzden elini çabuk tut.

Son 1 ayda Xbox o kadar satıldıki stok bitti neredeyse.
PUBG'de X 30 FPS sınırında zor çalışıyor. Güncelleme falan geldi oyuna ama konsolda hala kasmalar var :) Sanki tüm bilgisayarlar 25 FPS oyun oynatıyor gibi yorumlamışsınız birde :D 2000 TL'ye indirimdeyken kesinlikle alınır bu konsol ama gereksiz yere övüyorsunuz. PES'i 4K'da GTX 1050 bile açıyor ayrıca :) Kolla oyun oynamanın klavye ve fareye göre farkları da var. Kolla auto aimle oyun oynamak bana gram zevk vermiyor açıkçası. Elimde F310 var singleplayer oyunlar da bile rahatsız ediyor bu olay. Klavye ve fareyle çok daha zevkli oluyor oyunlar kol biraz daha rahat sadece.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı