Xbox ya da PS5'ten beklentiniz yüksek olmasın

cihat akraza

Kilopat
Daha fazla  
Bugün bir videoya denk geldim ve gayet mantıklı geldi. Xbox ve PS5'in verdiği 4K 120 FPS'ler muhtemelen sınırlı olacak ve Ray Tracing 4K 60 FPS olmacagi yönündeyim. Sebebi ise RTX 2080 bile Ray Tracing açıkken 4K 60 FPS veremiyorken bu konsollarda vermeyecek demektir. Ayrıca bu durum PS5'te daha da vahim. Xbox göre yüzde 24 daha yavas bir konsol olacak ve bu durumda bence eger konsollar 5000 TL gibi bir fiyata degmecegini düşünüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konsollar zaten zararına satılır, gelir oyunlardan elde edilir. Nesiller arası kıyaslama yapmanız pek doğru değil. Ray Tracing 4K 60FPS dedilerse yapmak (veya yapıyormuş gibi görünmek) zorundalar. Zaten konsollar 7 yıllık tasarlanıyor, ilk çıkan oyunları da son çıkacakları da vadedildiği gibi oynatmak zorundalar. Halk arasında çıkarılan söylentiler hariç her vadedilen karşılanır. Diyelim ki Ray Tracing açıkken 4K 30 FPS verebilecekler. 5000'e değecektir. RTX 2080 Ti bile konsoldan daha pahalı, besleyebilecek bir işlemci, yeterli bir güç kaynağı etc. gerekiyor. Aynı performansı sunsa bile daha ucuz olacağı için değecektir.

Ben çok detaylı bilgi sahibi değilim fakat. 4K 60FPS bu konsollar için standart olacaksa bence RTX varkende 4K 60FPS vereceğini düşünüyorum. Ama şöyle Sony özel oyunlarında bunu görebiliriz büyük ölçüde hatta 4K 100FPS bile görülebilir çünkü özel oyunlarda genellikle full optimizasyon yapılıyor ama sony dışında başka bir firima yapıyorsa ne olur bilemem. Umarım dedikleri gibi yaparlar. Yapamazlarsa illaki bir kaç sene sonra PRO modeller çıkar onlarla yaparlar.

Ben çok detaylı bilgi sahibi değilim fakat. 4K 60FPS bu konsollar için standart olacaksa bence RTX varken de 4K 60FPS vereceğini düşünüyorum. Ama şöyle Sony özel oyunlarında bunu görebiliriz büyük ölçüde hatta 4K 100FPS bile görülebilir çünkü özel oyunlarda genellikle Full optimizasyon yapılıyor ama Sony dışında başka bir firima yapıyorsa ne olur bilemem. Umarım dedikleri gibi yaparlar. Yapamazlarsa illaki birkaç sene sonra Pro modeller çıkar onlarla yaparlar.

Umarim dedigin gibi olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı