PS5 Pro ve Xbox series XX'den beklentiniz nedir?

Stokta gördüğüm an yapışırım. Çünkü döviz kurunun ne halt yiyeceği belli değil. Parayı dolara yatırsak, 1 artınca firmalar üstüne 10 koyuyor. Yani elde döviz tutmanın da bir anlamı kalmıyor. O yüzden Vatan gibi sitelerden 6.000 TL'ye görünce almak mantıklı geliyor bana. Beklemenin pek bir anlamı yok. Çünkü konsol modelleri fark etmeksizin her türlü ileride satılabiliyor.

Tabii ki de almak en isabetlisi. Diskli sürüm tavsiye ederim.

Tabii ki de almak en isabetlisi. Diskli sürüm tavsiye ederim.
Diskli sürüm gereksiz pahalı. Çünkü hiç kullanmıyorum. Kardeşlik sistemi ile dijital oyunları alıp geçiyorum. PS4 kullanırken bir kere bile kullanmışlığım yoktur. Uncharted 4 oyunu için kullanmıştım sadece. Tek başına kutulu oyunları almak artık çok zor bu ekonomide.

Diskli sürüm gereksiz pahalı. Çünkü hiç kullanmıyorum. Kardeşlik sistemi ile dijital oyunları alıp geçiyorum. PS4 kullanırken bir kere bile kullanmışlığım yoktur. Uncharted 4 oyunu için kullanmıştım sadece. Tek başına kutulu oyunları almak artık çok zor bu ekonomide.
Hocam takas yapmak en mantıklısı CD ler için, aldığınız oyunu vererek pahalı veya istediğiniz oyunu indirimli makul bir fiyata alabiliyorsunuz.

Xbox'un bence bu jenerasyondaki tek eksiği kontrolcü bence yeni bir kontrolcü gelebilir Xbox tarafından oyun yapabilecek şirketlerinde var bence exclusivelerde geri kalmayacak.

Doğrudur ama ben de özellikle kutulu oyunlar için aldım. Benim mantığıma göre konsol şahsidir kardeşlikmiş hesapmış saçma işler benim zevkime göre tabii.
Kutulu oyunlar hemen hemen her ay indirime giriyor. Mesela Miles Morales Ultimate benim ilk kutulu oyunumdu. Nisan ayı dahil dijitalde 1 kuruş indirime girmemişti.
Sackboy'u sıfır 300'e aldım 450'ye sattım bu da kar neticede.
Yani diskli de dijital de ihtiyaca göre.
Tsuhima'yı 180'e aldım yine 180'e sattım veya 2. el RDR2 aldım 140TL'ye 170'e satacağım PZT günü.
Ben CD'li oyunları bu yüzden seviyorum hem de internet belasından kurtarıyor elimi yıkayıp geliyorum oyunu kopyalıyor :)
Xbox'un bence bu jenerasyondaki tek eksiği kontrolcü bence yeni bir kontrolcü gelebilir Xbox tarafından oyun yapabilecek şirketlerinde var bence exclusivelerde geri kalmayacak.

Kontrolcüye hiç çalışmamış. Ara nesilde olmasa bile Elite kontrolcüde falan yapabilir belki.

Hocam takas yapmak en mantıklısı CD ler için, aldığınız oyunu vererek pahalı veya istediğiniz oyunu indirimli makul bir fiyata alabiliyorsunuz.
Biliyorum ama dediğim gibi kardeşlik sistemini kullanarak zaten oyunları yarı fiyatına almış oluyorum. Bir de bazen özel indirimler olabiliyor dijital sürümlerde. Mesela GOW daha ilk çıktığı zaman gold sürümünü 130 TL'ye almıştım. Store'dan. CD'li oyunları takasa girmek uğraştırıcı oluyor. Ben kütüphaneyi geniş tutmayı seviyorum :) Bugüne kadar takas yapmadım. Sadece disk için 2.000 TL fazladan vermek yerine Store'dan bir kaç tane oyun alınabilir. Tercih meselesi.

@KİNGSEMİH Şahsi kullanmayı ben de isterdim fakat çok oyun oynayan birisiyim. Kutulu oyunlara bütçe müsade etmez :)

Xbox'un exclusive oyunu yok ki?
Var ama bizim ülkemizde popüler değiller bu yıl bethesdayı aldılar onla beraber bir sürü şirkette kendilerine katıldı o şirketlerlr güzel exclusiveler gelebilir

Biliyorum ama dediğim gibi kardeşlik sistemini kullanarak zaten oyunları yarı fiyatına almış oluyorum. Bir de bazen özel indirimler olabiliyor dijital sürümlerde. Mesela GoW daha ilk çıktığı zaman Gold sürümünü 130 TL'ye almıştım. Store'dan. CD'li oyunları takasa girmek uğraştırıcı oluyor. Ben kütüphaneyi geniş tutmayı seviyorum :) Bugüne kadar takas yapmadım. Sadece disk için 2.000 TL fazladan vermek yerine Store'dan birkaç tane oyun alınabilir. Tercih meselesi.

@KİNGSEMİH Şahsi kullanmayı ben de isterdim fakat çok oyun oynayan birisiyim. Kutulu oyunlara bütçe müsaade etmez :)

Doğrudur hocam her ikisinde de güç farkı olmadığı için bu tamamen kişisel bir şey zaten tavsiyeydi benimki :)
Var ama bizim ülkemizde popüler değiller bu yıl Bethesda'yı aldılar onla beraber bir sürü şirkette kendilerine katıldı o şirketlerlr güzel exclusiveler gelebilir

Forza 5 nasıl olacak acaba? Veya Bethesda oyunlarını PS5'e getirecekler mi 😁

Var ama bizim ülkemizde popüler değiller bu yıl bethesdayı aldılar onla beraber bir sürü şirkette kendilerine katıldı o şirketlerlr güzel exclusiveler gelebilir
XB exclusive anlayışını çoktan kaldırdı. Çünkü zaten PC'de Microsoft'un. İkisine aynı anda hizmet vermeyi amaçlıyorlar. Çokta güzel bütçe dostu bir ağ kurdular. Bu saatten sonra XB'a özel oyun gelme ihtimali yok bence. Bu yüzden PS exclusive oyunlar bakımından tek başına seçenek olarak duruyor. Sağlam bilgisayarı olan birisinin XB almasına gerek kalmadı. Ama bilgisayarı olmayan birisinin XB alması da en mantıklı hareket.

Yalnız bu söylediklerim sadece Türkiye için geçerli. Her zaman ekonomiyi ön planda tutmak zorunda olduğumuz için en mantıklı seçimi yapmaya çalışıyoruz. Yabancıların konsol kültürü çok gelişmiş ve farklı bir boyutta. Alım güçleri fazla olduğundan istediklerini tercih edebiliyorlar. PC'den daha çok konsol oynuyor bile olabilirler. Araştırmak lazım. Çünkü o yönde alışkanlık edinmişler :)

Geri
Yukarı