xDrive koltuk 6 ay geçmeden kırıldı

TurtleCanUsePC

Hectopat
Daha fazla  
Amazon üzerinden xDrive fırtına modelini ekim 2023'te aldım ve kullanmaya başladım. Yaklaşık 4 gün önce otururken arka kısmı yırtıldı ve az kalsın sırtüstü düşüyordum. 6 ay gibi bir sürede nasıl olabilir aklım almıyor. 70 kiloyum boyum 175 civarı. Bu koltuk sitesinde yazana göre 150kg taşıması lazım yani arkama yaslanıp kendimi bıraksam bile yırtılmaması lazım. Kendilerine ulaştım ve bana ürünün sırtının kırılmış olduğunu fabrikaya götürülüp bazı kısımlarının değişmesi gerektiğini söylediler ve ücreti 7000TL imiş. Zaten yaklaşık 11000 ödediğim ürün 6 ay sonra bozuldu üstüne benden neredeyse ürünün 2/3 fiyatı kadar tamir ücreti.

koltuk (1).jpg

İstiyorlar. Ne yapmalıyım?

Eğer gerçekten zorlayıp, bilerek yapmadığın bir şey ise Tüketici Hakem Heyeti'ne gideceksin. Çünkü eğer dediğin gibiyse Firma sana başka şans bırakmamış gibi gözüküyor. 70 KG olup bunu kendi ağırlığınla kırabiliyor olman kalite kontrol sürecinde bir şeylerin gitmesi gerektiği gibi gitmediğini gösterir. 149 KG birisi o koltuğu alsa ne olacaktı yani? 1. haftada mı bu hale gelecekti? Böyle bir savunman olabilir.

Aklıma Aykut Elmas'ın garantisi bitmeyen televizyon nasıl bozulur vine ı geldi.
Şansızlık olmuş biraz fazla zorlamışsındır yapabilecek bir şey yok ya para ödeyip tamir ettiriceksin ya da gidip 3 4 k ya yeni koltuk alacaksın.

Eğer gerçekten zorlayıp, bilerek yapmadığın bir şey ise tüketici hakem heyeti'ne gideceksin. Çünkü eğer dediğin gibiyse firma sana başka şans bırakmamış gibi gözüküyor. 70 kg olup bunu kendi ağırlığınla kırabiliyor olman kalite kontrol sürecinde bir şeylerin gitmesi gerektiği gibi gitmediğini gösterir. 149 kg birisi o koltuğu alsa ne olacaktı yani? 1. haftada mı bu hale gelecekti? Böyle bir savunman olabilir.

Oyun oynarken birden gitti vallahi. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı