Xeon E5450 için BIOS Modlama

Aynen uyarı veriyordu ''bios uptade is required to unleash its full power'' 10 sn bekleyip açılıyodu bilgisayar. Öncedende biosu güncellemiştim. Bios modlaması yaptım bugün @Mura_t sağolsun işe yaradı :D
Vay çok sevindim geri dönüş yaptığın için teşekkürler. :)
Modlanmış BIOS u hazırladım. BIOS flashlama/modlama risklerinin farkındasınız. Bilgisayarınızda oluşabilecek problemlerden ben sorumlu değilim.
GA-G41M-COMBO anakartın sayfasındaki en güncel BIOS kullanılarak modlama yapılmıştır.
How to Update CPU Microcode in an AMI BIOS - For LGA 771 & 775 adresindeki mikrokodlar alınmıştır.

MEGA

Sonuçtan haberdar etmeyi unutmayınız.
Sizde uğraşmışsınız elinize sağlık..

Modlanmış BIOS u hazırladım. BIOS flashlama/modlama risklerinin farkındasınız. Bilgisayarınızda oluşabilecek problemlerden ben sorumlu değilim.
GA-G41M-COMBO anakartın sayfasındaki en güncel BIOS kullanılarak modlama yapılmıştır.
How to Update CPU Microcode in an AMI BIOS - For LGA 771 & 775 adresindeki mikrokodlar alınmıştır.

MEGA

Sonuçtan haberdar etmeyi unutmayınız.

Merhaba banada yardım eder misiniz bios modlamam kasım elimde x5450 işlemci var anakartim asus p5gc mx gbl

Arkadaşlar bende modlayacağım fakat bir sorum olucak. 2. el GA-G41M-Combo(Rev 1.3). Bios sürümü F4 olarak geldi ama Rev 1.3'ün son sürümü F3 yazıyor. F4 Rev 1.4'le geliyor. İleride bir sorun yaratır mı? Ayrıca mod biosu Rev 1.4'ü kurucam. Sorun olur mu?

@blockchainlover Sorun olur dostum öyle bi' hata yapmaya kalkışma revizyon numaraları anakartların sürümü gibidir. Revizyon 1.3 ile 1.4 arasında teknik yazılımsal ve donanımsal değişiklikler vardır illaki. Satın aldığınız kişi aslında yanlış sürümü yüklemiş. Eğer ben illa F4 BIOS sürümünü kullanacağım, diyorsanız her ihtimale karşı anakartınızın Dual BIOS özelliğinden yararlanarak kurtarabilirsiniz. Bunlara BIOS sürümü yükseltirken elektrik kesilmesi, yanlış sürüm yükleme gibi durumlar dahil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@blockchainlover Sorun olur dostum öyle bi' hata yapmaya kalkışma revizyon numaraları anakartların sürümü gibidir. Revizyon 1.3 ile 1.4 arasında teknik yazılımsal ve donanımsal değişiklikler vardır illaki. Satın aldığınız kişi aslında yanlış sürümü yüklemiş. Eğer ben illa F4 BIOS sürümünü kullanacağım, diyorsanız her ihtimale karşı anakartınızın Dual BIOS özelliğinden yararlanarak kurtarabilirsiniz. Bunlara BIOS sürümü yükseltirken elektrik kesilmesi, yanlış sürüm yükleme gibi durumlar dahil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Biostan baktım backup biosta F3 var nasıl etkinleştireceğim? Yani anakarta dokunmadan biostan etkinleştiremezmiyim? Ayrıca satın aldığım kişiye sordum sanırım QBios ile yüklemiş.

BIOS backup almanız ile yapmak istediğiniz şey nedir? Zaten anakartın sitesinden aynı sürümü indirebilirsiniz. Orada F3 yazması ise muhtemelen B_BIOS(Back-up BIOS) çipinin içindeki F3 BIOS sürümüdür. QBIOS diye bir şey yok Gigabyte anakartlarda BIOS sürümünü yükseltmeye yarayan araç QFlash'tır. Anakartınızın modlanmış BIOS sürümünü USB belleğinizi FAT32 olarak biçimlendirip güncellemeyi burdan yapabilirsiniz.

BIOS backup almanız ile yapmak istediğiniz şey nedir? Zaten anakartın sitesinden aynı sürümü indirebilirsiniz. Orada F3 yazması ise muhtemelen B_BIOS(Back-up BIOS) çipinin içindeki F3 BIOS sürümüdür. QBIOS diye bir şey yok Gigabyte anakartlarda BIOS sürümünü yükseltmeye yarayan araç QFlash'tır. Anakartınızın modlanmış BIOS sürümünü USB belleğinizi FAT32 olarak biçimlendirip güncellemeyi burdan yapabilirsiniz.
Pardon yanlış dedim @ BİOS diyecektim. Zaten önceden de Gigabyte anakart kullanıyordum ve bios update yaptım. Benim merak ettiğim konu şu. Şuanki bios sürümüm F4 ben mod biosun F3 sürümünü indirebilirmiyim? Bir yerlerde görmüştüm sanırım bios sürümü düşmüyordu o yüzden sordum.

BIOS sürümü düşebilir downgrade BIOS işlemi ile, DOS ortamı veya harici programlayıcı ile yapılabilir şeyler, ancak biraz zahmetli. Bence sizin B_BIOS çipinde F3 sürümü hala duruyor. M_BIOS çipine kısa devre yapın. Anakartınıza ait doğru sürümü yüklemek en doğrusudur, buna revizyon numaraları da dahil.

BIOS sürümü düşebilir downgrade BIOS işlemi ile, DOS ortamı veya harici programlayıcı ile yapılabilir şeyler, ancak biraz zahmetli. Bence sizin B_BIOS çipinde F3 sürümü hala duruyor. M_BIOS çipine kısa devre yapın. Anakartınıza ait doğru sürümü yüklemek en doğrusudur, buna revizyon numaraları da dahil.
Böyle bir yazı buldum. Sizce bunu uygulamalımıyım?
Method #1:
1. Shut your PC down (if you're reading this guide, than your PC isn't working anyways)
2. Hold the power button until the PC starts and shuts down again
3. Press the power button again, your backup BIOS should kick in now and should re-flash the main BIOS if there's anything wrong with it.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı