Xeon E5450 için BIOS Modlama

Kasa içi hava akışı iyi değil sanırım. Kasa kapağını açık tutmak kasa içinin daha çabuk tozlanmasını sağlar bence kapatın. Oyun oynarken de ayarları düşürün eylüle kadar sizi idare etsin bari yanmasın. Ben sanmıyorum aynı ısınma sorunun olacağını çünkü bende Xeon kullanıyorum modlu BIOS hiç bir ısınma sorunum yok.
Kasa almayı da düşünmüyor değilim fakat ne kadar etki eder bilmiyorum. Suanki kasam Asus Vento A8.

Arkadaşlar E5450 işlemcim bir haftaya kadar elimde olacak. Gigabyte G41 rev2.0 combo anakartım var W10 için BIOS modlama gerekiyor tabi işlemcinin düzgün çalışması içinde bu konuda bilgisi olan arkadaşlara sormak istiyorum. Şu sitede; xeon 771 microcode 微碼 BIOS modlar var buradan kendi anakartımınkini indirip BIOS güncellememde bir sıkıntı olur mu? Şahsen buradan yüklemek istiyorum. Youtube'de ki BIOS mod işlerini yapabilecek kapasitem yok. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?
@Kurinkito
Sizin sistem Xeon'lu sanırım yardımcı olur musunuz ?

Merhabalar dostum, evdeki g41m-combo rev2.0 anakartlı pc için için aliexpress'ten slanq modelli e5450 işlemci sipariş verdim. Anakarta direk taksam çalışır mı ? yoksa bu verdiğin siteden modlama mı yapmam gerekiyor? Beni bir aydınlatabilirsen çok sevinirim.

Merhabalar dostum, evdeki g41m-combo rev2.0 anakartlı pc için için aliexpress'ten slanq modelli e5450 işlemci sipariş verdim. Anakarta direk taksam çalışır mı ? yoksa bu verdiğin siteden modlama mı yapmam gerekiyor? Beni bir aydınlatabilirsen çok sevinirim.
Windows 10 kullanacaksan modlaman lazım. Windows 7 ile sorun çıkmıyor açılıyor fakat modlama yapman daha sağlıklı yoksa ısınma sorunu olabiliyor.

Evet orada tüm anakartlar için modlama yapılmış ben oradan yaptım.
Merhabalar dostum aldığım xeon 5450 işlemci daha yeni geldi. Bu paylaştığın siteden direk anakartıma uygununu indirip modladıktan sonra herhangi bir windows 10 yükleyebilir miyim yoksa windows 10'larında belli sürümlerini mi yüklememi tavsiye edersin?

Evet orada tüm anakartlar için modlama yapılmış ben oradan yaptım.
bilgisayara taktım modladım format attım. Açılırken 3.0 ghz yazıyor ama cpuz-z'ye baktığımda 2.0 ghz de çalıştığını görüyorum. Bunun nedeni nedir acaba?

Merhabalar dostum aldığım xeon 5450 işlemci daha yeni geldi. Bu paylaştığın siteden direk anakartıma uygununu indirip modladıktan sonra herhangi bir windows 10 yükleyebilir miyim yoksa windows 10'larında belli sürümlerini mi yüklememi tavsiye edersin?

bilgisayara taktım modladım format attım. Açılırken 3.0 ghz yazıyor ama cpuz-z'ye baktığımda 2.0 ghz de çalıştığını görüyorum. Bunun nedeni nedir acaba?
Sürekli olarak en yüksek hızda çalışmaz enerji tasarrufu için. Ondandır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı