Xeon E5450 yükseltme

Ata876

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim:
GA-P35-DS3r anakart.
GTX 750 Ti GPU.
Xeon E5450 CPU.
7 GB DDR2 667 MHz RAM.

Sorunum Valorant oynarken yüksek CPU kullanımı ve düşük GPU kullanımı mıdır? Grafik ayarlarını yükseltsem bu sefer FPS düşüyor. Bu yüzden sizce hangi işlemci GTX 750 Ti ile iyi gider? Bütçem 200 TL. 2.el alacağım. Lütfen sistemin eski yükseltme yapma demeyin sadece Valorant oynuyorum.

İşlemci bazlı oyunlarda ekran kartından yükü kaldırırsanız drop yersiniz, mecburen ayarları yükselteceksiniz. Yapabiliceğiniz tek şey işlemciyi X5460 ve ekran kartını da GTX 1050 Ti yapmak olur tabi hızaşırtmasız olmaz.

O.C işine giriş o CPU 750ti yi beslemesi lazım. Frekansı 400mhz artır. Voltajı elleme. Tam anlamıyla O.C olmuyor ama bu şekilde dene bakalım Q8400 ile RX460 besledim ben bunla mı besleyemeyeceksin.

O.C işine giriş o CPU 750ti yi beslemesi lazım. Frekansı 400mhz artır. Voltajı elleme. Tam anlamıyla O.C olmuyor ama bu şekilde dene bakalım Q8400 ile RX460 besledim ben bunla mı besleyemeyeceksin.
0.4 Ghz arttırmıştım mavi ekran hatası vermişti. Bir zaman 3.3 Ghz ile kullandım fakat gözle görülür bir performans artışı göremedim. Başka öneriniz var mı?

Anakart G41 olsa belki mavi ekran vermezdi. Ya anakarttan ya da sıcaklıklardan vermiştir o. Başka öneri önce MSI Afterburner fotosu atar mısın detaylı inceleyelim? Isılar ve kullanımlar hepsi açık olsun.

Yani o işlemcinin dediğim gibi beslemesi lazım besleyemiyorsa o anakarta X5460 alıp O.C deneyemezsiniz tek çözüm 1155 sokete geçmek olur. Ucuza i5-2400 alırsınız o şekilde besler.

Yeni konular

Geri
Yukarı