Xeon X3430 Sistem Toplama

Peki son olarak ilerde bu RAM'lerin yanına 4x2 ekleyip 16GB RAM yapmak mı yoksa Dual Channel 8x2 mi yapmalıyım? Alttaki güç kaynağına en iyi ekran kartı ne olur? Kafamda GTX 1050Ti ve GTX 970 var. Bu sistemi yaz gelince toplasam fiyat farkı olur mu?

P_20180211_110409.jpg

Son düzenleme:
İkinci el temiz bir GTX 970 almanızı tavsiye ederim. İleride 4x2 daha ekleyebilirsiniz. 2x8 takamazsınız çünkü Anakart her slot için 4 GB RAM destekliyor en fazla. Parçaları ikinci el toplayacağınız için ben yaza kadar beklemenizi önermem. Değişen bir şey olmayacaktır.

Güç kaynağı GTX970'i sorunsuz kaldırır mı? En üst limit ne olur ekran kartı olarak?

Sizi rahatsız ediyorum kusura bakmayın. RAM'i önce 4GB CL9 1600Mhz (1333'te olabilir.) alsam daha sonra aynı özellikte farklı marka RAM alsam Dual Channel çalışır mı? 160TL'ye HD7770 buldum o kart bana bir zaman yetecektir daha sonra onu satıp yükseltme yapacağım.

Güncel

Estağfurullah. Güç kaynağınız GTX 970 için yetersiz gelecektir. HD 7770 için yeterli olabilir ancak ucu ucuna olacaktır. Riske atmaya değmez. Evet ilk olarak 4 GB alıp daha sonradan yanına ilave yapabilirsiniz.

Aliexpress'teki çoğu soğutucunun montaj aparatları birbirine benziyor. Bakınca 4 borulu en ucuz bu var. Sizin öneriniz ne olur? Ayrıca LGA 775 soğutucu uymaz değil mi?

Anakartı Sahibinden sitesinden almanızı öneririm. Alınacaksa X3440 alınması daha iyi olur. Bütçe belirtirseniz uygun anakart önerisi yapabilirim.

X3440 işlemciye sahip bir oyun sistemi toplamayı düşünüyorum. Buna uygun yüksek Ram değerine sahip anakart önerir misiniz?

X3440 işlemciye sahip bir oyun sistemi toplamayı düşünüyorum. Buna uygun yüksek Ram değerine sahip anakart önerir misiniz?

Yeni konu açınız. Anakart olarak overclock istiyorsanız P55 chipsetli anakart yüksek RAM değeri olarak 4 slotlu aldığınızda 16GB RAM desteği olan bir anakart olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı